Oprava: ndu.sys BSoD chyba v syst├ęme Windows XP Windows 10


 • Manipul├ítor ch├Żb s menej ako rovnak├Żmi hodnotami (ndu.sys) je dod├ívan├Ż s tradi─Źnou modrou obrazovkou. To znamen├í, ┼że ak ho po─Źas pou┼ż├şvania dostanete, naozaj nezmizne, pokia─ż nere┼ítartujete opera─Źn├Ż syst├ęm a aj po nieko─żk├Żch min├║tach sa m├┤┼że objavi┼ą n├íhodne.
 • Najprv sk├║ste premenova┼ą prie─Źinok Ndu.sys a ak to nefunguje, nain┼ítalujte najnov┼íiu sie┼ąov├║ kartu, ovl├ída─Źe. Ak m├íte s nimi probl├ęmy, n├íjdete v┼íetky pokyny v na┼íom sprievodcovi ni┼ż┼íie.
 • Chyby BSoD nie s├║ tak├ę nepr├şjemn├ę, ak ste pripraven├ş. Nerobte si starosti, nemus├şte sa to v┼íetko u─Źi┼ą. Sta─Ź├ş prejs┼ą do na┼íej sekcie rie┼íenia probl├ęmov s BSoD a pre─Ź├şta┼ą si na┼íe odborn├ę ─Źl├ínky.

 • Ak stretnete in├ęho Windows 10 ch├Żb, priprav├şme a Windows 10 ch├Żb Hub pln├ę rie┼íen├ş pre v├ís

Ako m├┤┼żem opravi┼ą chyby Ndu.sys v syst├ęme Windows Windows 10?

 1. Premenujte prie─Źinok Ndu.sys
 2. Nain┼ítalujte najnov┼íie ovl├ída─Źe sie┼ąov├Żch kariet
 3. Vr├í┼ąte sa na star┼íiu verziu opera─Źn├ęho syst├ęmu
 4. Skontrolujte aktualizácie
 5. Pou┼żite in├ę pripojenie k internetu
 6. reštart Windows 10
 7. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 8. Čistá inštalácia Windows 10

Nain┼ítalovali ste najnov┼íiu verziu? Windows 10 verzi├ş opera─Źn├ęho syst├ęmu, aby ste videli, ako to chod├ş? Nane┼í┼ąastie, niektor├ş pou┼ż├şvatelia mali na ceste k internetu nejak├ę probl├ęmy Chyba Ndu.sys, Toto je bezpochyby jedna z najbe┼żnej┼í├şch a nie tak priamych ch├Żb, ktor├ę m├┤┼żete z├şska┼ą. Windows 10)

Uis┼ąujeme v├ís, ┼że po vykonan├ş krokov uveden├Żch v tomto n├ívode budete m├┤c┼ą opravi┼ą chyby Ndu.sys v syst├ęme Windows Windows 10 a pokra─Źova┼ą v testovan├ş nov├ęho opera─Źn├ęho syst├ęmu.

Opravi┼ą chybu Ndu.sys v syst├ęme Windows XP Windows 10

Manipul├ítor ch├Żb s menej ako rovnak├Żmi hodnotami (ndu.sys) je dod├ívan├Ż s tradi─Źnou modrou obrazovkou. To znamen├í, ┼że ak ho po─Źas pou┼ż├şvania dostanete, naozaj nezmizne, pokia─ż nere┼ítartujete opera─Źn├Ż syst├ęm a aj po nieko─żk├Żch min├║tach sa m├┤┼że objavi┼ą n├íhodne.

T├íto chybov├í spr├íva je sp├┤soben├í nekompatibiln├Żmi hardv├ęrov├Żmi ovl├ída─Źmi a konkr├ętnej┼íie ovl├ída─Źom bezdr├┤tov├ęho adapt├ęra.

Ako m├┤┼żem vyrie┼íi┼ą modr├║ obrazovku chyby Ndu.sys?

1, Premenujte prie─Źinok Ndu.sys

 1. Dvakr├ít kliknite na ikonu Tento po─Ź├şta─Ź alebo z ponuky ┼átart kliknite ─żav├Żm tla─Źidlom my┼íi.
 2. Dvojit├Żm kliknut├şm zadajte oddiel C: / alebo oddiel, ktor├Ż ste nain┼ítalovali Windows 10 Aktivovan├Ż technick├Ż n├íh─żad.
 3. Dvakr├ít kliknite na ikonu Windows prie─Źinok, ktor├Ż chcete otvori┼ą.
 4. Teraz n├íjdite s├║bor System32 vo vn├║tri syst├ęmu Windows Windows a dvojit├Żm kliknut├şm otvorte.
 5. Teraz prejdite do prie─Źinka System32, vyh─żadajte prie─Źinok ovl├ída─Źov a dvojit├Żm kliknut├şm na┼ł ho otvorte.
 6. Po dosiahnut├ş prie─Źinka Ovl├ída─Źe budete musie┼ą n├íjs┼ą s├║bor Ndu.sys.Prie─Źinok Ndu.sys windows 10
 7. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na s├║bor Ndu.sys a v zobrazenej ponuke kliknite ─żav├Żm tla─Źidlom my┼íi alebo kliknite na funkciu Premenova┼ą.
 8. Pomenujte Ndu.sys ako Ndu.sys11 alebo ak├ęko─żvek meno, ktor├ę sa v├ím p├í─Źi, ale nezabudnite ho zmeni┼ą a zapam├Ąta┼ą si ho.
  Pozn├ímka: Ak nem├┤┼żete zmeni┼ą n├ízov s├║boru, mus├şte sa prihl├ísi┼ą pomocou svojho ├║─Źtu spr├ívcu alebo jednoducho zmeni┼ą povolenia, ktor├ę m├íte v tomto konkr├ętnom s├║bore, na spr├ívcu.
 9. Znovu otvorte oddiel C: ktor├Ż m├í Windows 10 nain┼ítalovan├Żch.
 10. Pozrite sa do oddielu C: tentoraz star├Ż prie─Źinok Windows, preto┼że by to mal by┼ą ten star├Ż Windows opera─Źn├Ż syst├ęm, z ktor├ęho ste aktualizovali.
 11. Znova otvorte prie─Źinok System32, ktor├Ż m├íte v prie─Źinku Windows .old.
 12. Teraz vyh─żadajte prie─Źinok ovl├ída─Źov a dvakr├ít na┼ł kliknite.
 13. Vyh─żadajte v prie─Źinku ovl├ída─Źe s├║bor Ndu.sys.
 14. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vyberte mo┼żnos┼ą Kop├şrova┼ą.
 15. Teraz ho vlo┼żte do prie─Źinka ovl├ída─Źov v syst├ęme Windows Windows 10 verzia.
 16. Zatvorte windows otvoril si
 17. Re┼ítartujte Windows 10 po─Ź├şta─Ź.
 18. Skontrolujte, ─Źi m├íte st├íle rovnak├║ modr├║ obrazovku smrti s chybou Ndu.sys, ale som si ist├Ż, ┼że odteraz nebudete ma┼ą ┼żiadne ─Ćal┼íie probl├ęmy.

2, Nain┼ítalujte najnov┼íie ovl├ída─Źe sie┼ąov├Żch kariet

 1. Prejdite na webov├║ str├ínku v├Żrobcu sie┼ąovej karty.
 2. Vyh─żadajte najnov┼íiu verziu kompatibiln├Żch ovl├ída─Źov s najnov┼íou Windows 10 verzia opera─Źn├ęho syst├ęmu.
 3. Stiahnite a nain┼ítalujte ovl├ída─Źe.
 4. Re┼ítartujte Windows 10 a skontrolujte, ─Źi m├íte st├íle rovnak├Ż probl├ęm.

Tento n├ístroj tretej strany (100% bezpe─Źn├Ż a testovan├Ż u n├ís) tie┼ż odpor├║─Źame na automatick├ę stiahnutie zastaran├Żch ovl├ída─Źov do v├í┼ího po─Ź├şta─Źa.

3, Vr├í┼ąte sa na star┼íiu verziu opera─Źn├ęho syst├ęmu

Ak by vy┼í┼íie uveden├ę met├│dy v├í┼í probl├ęm nevyrie┼íili, odpor├║─Źam v├ím vr├íti┼ą sa k predch├ídzaj├║cej Windows 10 verzia opera─Źn├ęho syst├ęmu alebo Windows 10 build verzia, ak ste zasv├Ąten├ş.

4, Skontrolujte aktualizácie

 1. Kliknite ─żav├Żm tla─Źidlom my┼íi alebo klepnite na ikonu Internet Explorer v dolnej ─Źasti obrazovky.
 2. Do panela s adresou programu Internet Explorer v hornej ─Źasti okna zadajte nasleduj├║ce text: http://update.microsoft.com
 3. Na kl├ívesnici stla─Źte tla─Źidlo Enter.
 4. Mali by ste po┼żiada┼ą o kontrolu syst├ęmu av takom pr├şpade mus├şte klikn├║┼ą ─żav├Żm tla─Źidlom alebo klepn├║┼ą na tla─Źidlo ├üno, aby ste mohli pokra─Źova┼ą.
 5. V nasleduj├║com okne sa vyh─żadaj├║ dostupn├ę aktualiz├ície vo va┼íom syst├ęme.
 6. Nain┼ítalujte najnov┼íiu verziu pod─ża pokynov na obrazovke. Windows 10 aktualiz├íci├ş.
 7. Re┼ítartujte syst├ęm a znova skontrolujte, ─Źi sa objav├ş modr├í obrazovka Ndu.sys.

5, Pou┼żite in├ę pripojenie k internetu

 1. Ak pou┼ż├şvate k├íblov├ę pripojenie na internet Windows 10 po─Ź├şta─Ź, sk├║ste ho zmeni┼ą na Wireless a skontrolujte, ─Źi sa st├íle zobrazuje rovnak├ę chybov├ę hl├ísenie.
 2. Ak pou┼ż├şvate bezdr├┤tov├ę pripojenie na internet, urobte opak a prepnite na k├íblov├ę pripojenie, aby ste zistili, ─Źi sa toto chybov├ę hl├ísenie st├íle zobrazuje.

6, reštart Windows 10

─Äal┼íou met├│dou, ktor├║ m├┤┼żete pou┼żi┼ą na opravu ch├Żb Ndu.sys, je osvie┼żenie Windows 10. Po stla─Źen├ş tla─Źidla Aktualiz├ícia opera─Źn├Ż syst├ęm odstr├íni v┼íetok softv├ęr tret├şch str├ín nain┼ítalovan├Ż v po─Ź├şta─Źi. St├íle si v┼íak zachov├í v┼íetky va┼íe osobn├ę s├║bory a nastavenia.

 1. Prejdite do ─Źasti Nastavenia> Aktualiz├ícia a zabezpe─Źenie> Rie┼íenie probl├ęmov.
 2. Vyberte mo┼żnos┼ą Obnovi┼ą tento po─Ź├şta─Ź.
 3. V novo otvorenom okne vyberte mo┼żnos┼ą Ponecha┼ą moje s├║bory.windows  Pri spusten├ş zahynulo 10 kritick├Żch procesov
 4. Vyberte, ktor├ę Windows verziu, ktor├║ chcete aktualizova┼ą> stla─Źte tla─Źidlo Reset.
 5. Po─Źkajte na dokon─Źenie procesu. M├┤┼że to trva┼ą nieko─żko min├║t, v z├ívislosti od mno┼żstva softv├ęru nain┼ítalovan├ęho na va┼íom zariaden├ş.

7, Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

Chyby BSOD s├║ dos┼ą ─Źast├ę Windows 10. Z tohto d├┤vodu spolo─Źnos┼ą Microsoft pridala zabudovan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD Windows Konfigura─Źn├í str├ínka 10. Ak chcete spusti┼ą tento n├ístroj, prejdite do ─Źasti Nastavenia> Aktualiz├ícia a zabezpe─Źenie> Rie┼íenie probl├ęmov> vyberte a spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s modrou obrazovkou.

odstra┼łova─Ź probl├ęmov s modrou obrazovkou

8, Čistá inštalácia Windows 10

Ak ni─Ź nefunguje, vykonanie ─Źistej prein┼ítalovania je prakticky poslednou mo┼żnos┼ąou. Po─Ź├şnaj├║c od nuly v├ím umo┼żn├ş zbavi┼ą sa v┼íetk├Żch polo┼żiek, ktor├ę spustili chyby Ndu.sys, a probl├ęm vyrie┼íi┼ą nav┼żdy.

Tak┼że ak chcete ─Źist├║ in┼ítal├íciu Windows 10, potrebujete in┼ítala─Źn├║ jednotku alebo DVD a ve─ża trpezlivosti. Cel├Ż proces zvy─Źajne trv├í hodinu alebo dve. Nasleduj├║ tieto kroky:

 1. Stiahnite si n├ístroj na vytv├íranie m├ędi├ş na alternat├şvne PC.

 2. Vlo┼żte pr├ízdny disk DVD alebo kompatibiln├║ jednotku USB Flash (4 GB alebo viac).
 3. Spustite n├ístroj na vytv├íranie m├ędi├ş.
 4. Prejdite na Vytvorenie in┼ítala─Źn├ęho m├ędia (USB flash disk, DVD alebo DVD) ISO s├║bor) pre in├Ż po─Ź├şta─Ź> stla─Źte ─Äalej.
 5. Prisp├┤sobte svoje nastavenia> vyberte verziu opera─Źn├ęho syst├ęmu, ktor├Ż chcete nain┼ítalova┼ą.
 6. Vyberte jednotku USB Flash alebo ISO v z├ívislosti od m├ędia, ktor├ę vyberiete> stla─Źte ─Äalej.
 7. Napa─żujte s├║bory na disk DVD alebo vytvorte zav├ídzaciu jednotku USB> Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.
 8. Stla─Źen├şm kl├ívesov F10, F11, F12 otvorte ponuku ┼átart.
 9. Ako prim├írne sp├║┼í┼ąacie zariadenie vyberte jednotku USB flash alebo DVD-ROM> spustite stla─Źen├şm ─żubovo─żnej kl├ívesy.
 10. Vyberte mo┼żnos┼ą Roz┼í├şren├ę a naform├ítujte syst├ęmov├║ oblas┼ą.
 11. Vyberte ju a spustite inštaláciu.

Ak nechcete vykona┼ą v┼íetky kroky uveden├ę vy┼í┼íie, aby ste vy─Źistili in┼ítal├íciu Windows 10, m├┤┼żete pou┼żi┼ą Windows Aktualizujte n├ístroj a dokon─Źite ├║lohu.

D├║fame, ┼że v├ím tieto rie┼íenia pomohli uvies┼ą va┼íu sie┼ą do prev├ídzky, k├Żm spolo─Źnos┼ą Microsoft neuvo─żn├ş rie┼íenie tohto probl├ęmu.

Toto je v┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, aby ste opravili chybov├║ spr├ívu Ndu.sys Windows 10. Ak potrebujete ─Ćal┼íiu pomoc s t├Żmto probl├ęmom, dajte n├ím vedie┼ą zverejnen├şm koment├íra v koment├íroch ni┼ż┼íie.

─îasto kladen├ę ot├ízky: Pre─Ź├ştajte si viac o Chyba Ndu.sys

 • ─îo je Ndu.sys chyba?

Najmenej alebo rovn├í ovl├ída─Źu irql (ndu.sys) je chyba BSoD zvy─Źajne sp├┤soben├í nekompatibiln├Żmi hardv├ęrov├Żmi ovl├ída─Źmi a konkr├ętnej┼íie ovl├ída─Źom bezdr├┤tov├ęho adapt├ęra.

 • Ako m├┤┼żem opravi┼ą chybu Ndu.sys?

Najprv premenujte prie─Źinok Ndu.sys a potom nain┼ítalujte najnov┼íie ovl├ída─Źe sie┼ąov├Żch kariet. Ak nefungovali, sk├║ste sa vr├íti┼ą k predch├ídzaj├║cej verzii opera─Źn├ęho syst├ęmu, skontrolova┼ą aktualiz├ície, pou┼żi┼ą in├ę internetov├ę pripojenie, re┼ítartova┼ą Windows 10, spustite BSOD troubleshooter a nakoniec ─Źist├║ in┼ítal├íciu Windows 10)

Ndu.sys je ovl├ída─Ź bezdr├┤tov├ęho adapt├ęra. Radi─Ź je mal├Ż program, ktor├Ż zabezpe─Źuje komunik├íciu medzi po─Ź├şta─Źom a jeho pripojen├Żm hardv├ęrom alebo zariadeniami. Ovl├ída─Ź m├í priamy pr├şstup k opera─Źn├ęmu syst├ęmu a hardv├ęru, tak┼że je mimoriadne d├┤le┼żit├Ż pre spr├ívne fungovanie v├í┼ího po─Ź├şta─Źa.

Z editora Pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v auguste 2018 a odvtedy bol obnoven├Ż a aktualizovan├Ż v apr├şli 2020, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.