Oprava: Intern├í chyba riadiacej jednotky zbernice PCI v syst├ęme Windows XP Windows 10


 • Ovl├ída─Źe PC s├║ d├┤le┼żit├ę pre stabilitu po─Ź├şta─Źa. Windows 10 sa spolieha na to, ┼że tieto ovl├ída─Źe komunikuj├║ s hardv├ęrom, a ak je ur─Źit├Ż ovl├ída─Ź zastaran├Ż alebo nie je podporovan├Ż Windows 10, ─Źo m├┤┼że sp├┤sobi┼ą chybu INTERNAL PCI BUS CONTROLLER.

 • T├║to chybu BSoD m├┤┼że sp├┤sobi┼ą ve─ża antiv├şrusov├Żch programov a na odstr├ínenie tohto probl├ęmu sa odpor├║─Źa odin┼ítalova┼ą v┼íetky antiv├şrusov├ę programy z po─Ź├şta─Źa.
 • Ak naraz├şte na chybu BSoD, neprepadajte panike. Prejdite na na┼íe rie┼íenie probl├ęmov s BSoD Hub preto┼że tam ur─Źite n├íjdete rie┼íenie.
 • Windows 10 ch├Żb sa vyskytuje pomerne ─Źasto, ale m├┤┼żeme v├ím presne uk├íza┼ą, ─Źo m├íte robi┼ą. V┼íetky na┼íe pr├şru─Źky a rie┼íenia n├íjdete na webe Windows 10 sekci├ş ch├Żb.

Modr├í obrazovka ch├Żb smrti je jednou z naj┼ąa┼ż┼í├şch ch├Żb v syst├ęme Windows Windows 10. Chyby ako PCI BUS DRIVER INTERNAL m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą ve─ża probl├ęmov, ale na┼í┼ąastie existuje sp├┤sob, ako t├║to chybu opravi┼ą.

Ako oprav├şm intern├ę chyby PCI BUS DRIVER?

 1. aktualizova┼ą Windows 10
 2. Aktualizujte ovl├ída─Źe
 3. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s hardv├ęrom
 4. Spustite skenovanie SFC
 5. Spusti┼ą DISM
 6. Odstr├í┼łte nastavenia pretaktovania
 7. Odstr├í┼łte problematick├Ż softv├ęr
 8. reštart Windows 10
 9. Skontrolujte hardv├ęr

Kroky na opravu intern├ęho ovl├ída─Źa PCI BUS DRIVER

rie┼íenie 1 – Aktualiz├ícia Windows 10

Sk├┤r ako za─Źnete s odstra┼łovan├şm tejto chyby, je d├┤le┼żit├ę, aby ste opravili svoju chybu Windows 10 je aktualizovan├Ż. Microsoft tvrdo pracuje Windows 10 a ─Źasto sa vyd├ívaj├║ nov├ę aktualiz├ície Windows Osvie┼żi┼ą.

Mnoh├ę z t├Żchto aktualiz├íci├ş sa zaoberaj├║ ur─Źit├Żmi probl├ęmami s hardv├ęrom a softv├ęrom a aby sa predi┼ílo chyb├ím BSoD, ako je napr├şklad chyba PCI_BUS_DRIVER_INTERNAL, nezabudnite aktualizova┼ą Windows 10 ─Źasto.

rie┼íenie 2 – Aktualizujte ovl├ída─Źe

in┼ítal├ícia Windows Aktualiz├ície s├║ rozhoduj├║ce pre stabilitu a bezpe─Źnos┼ą syst├ęmu, ale d├┤le┼żit├ę s├║ aj ovl├ída─Źe v├í┼ího po─Ź├şta─Źa.

Windows 10 z├ívis├ş od toho, ─Źi tieto ovl├ída─Źe komunikuj├║ s hardv├ęrom, a v pr├şpade, ┼że niektor├ę ovl├ída─Źe s├║ zastaran├ę alebo nie s├║ kompatibiln├ę Windows 10, ─Źo m├┤┼że sp├┤sobi┼ą chybu INTERNAL PCI BUS CONTROLLER.

Tieto chyby m├┤┼żete ─żahko opravi┼ą aktualiz├íciou ovl├ída─Źov. Ak tak chcete urobi┼ą, sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku v├Żrobcu hardv├ęru a stiahnu┼ą v┼íetky potrebn├ę ovl├ída─Źe.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit┼ítartovacie okno ovl├ída─Źa aktualiz├ície
 2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne vyh─żad├íva┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe v po─Ź├şta─Źi. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch probl├ęmov├Żch ovl├ída─Źoch n├íjden├Żch na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden radi─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz Aktualizova┼ą radi─Ź ved─ża n├ízvu radi─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo Aktualizova┼ą v┼íetko dole a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.
  Plná automatická aktualizácia
  Pozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe je potrebn├ę nain┼ítalova┼ą vo viacer├Żch krokoch, tak┼że budete musie┼ą opakovane stl├í─Źa┼ą tla─Źidlo Aktualizova┼ą, k├Żm sa nenain┼ítaluj├║ v┼íetky ich s├║─Źasti.

rie┼íenie 3 – Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s hardv├ęrom

Sk├║sme to teraz Windows 10 n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov. Prv├Ż n├ístroj, ktor├Ż budeme pou┼ż├şva┼ą, je tie┼ż najjednoduch┼í├ş. To je Windows Vstavan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov 10. Tento n├ístroj sa d├í pou┼żi┼ą na rie┼íenie r├┤znych probl├ęmov vr├ítane probl├ęmov s BSOD.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov:

 1. Otvorte Konfigura─Źn├í aplik├ícia A cho─Ćte na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
 2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov z ponuky v─żavo.
 3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Oprava: Intern├í chyba riadiacej jednotky zbernice PCI v syst├ęme Windows XP Windows 10 1
 4. Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

rie┼íenie 4 – Spustite skenovanie SFC

Ak zabudovan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov nedok├ízal probl├ęm vyrie┼íi┼ą, vysk├║┼íajte skenovanie SFC. Tento n├ístroj pr├şkazov├ęho riadku sk├║ma v├í┼í syst├ęm na mo┼żn├ę probl├ęmy. SFC skenovanie automaticky vyrie┼íi ak├Żko─żvek probl├ęm, ak je mo┼żn├ę rie┼íenie.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowOprava: Intern├í chyba riadiacej jednotky zbernice PCI v syst├ęme Windows XP Windows 10 2
 3. Po─Źkajte, k├Żm proces neskon─Ź├ş (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą).
 4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
 5. Teraz zatvorte pr├şkazov├Ż riadok a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.