Oprava: Ikona hlasitosti na paneli úloh nefunguje Windows…


 • Kvalita zvuku je veľmi dôležitá pre všetkých používateľov počítačov, najmä pre audiofilov, ktorí vždy hľadajú čistý zvuk pomocou najnovších zvukových zosilňovačov a najlepšieho zvukového softvéru.
 • Ale zvukové problémy v Windows 10 počítačov je bežnejších, než si myslíte, čo ničí zvukový zážitok pre používateľov.
 • Ak nemôžete použiť ikonu hlasitosti na paneli úloh na úpravu hlasitosti zvuku v počítači, zostavili sme tento zoznam 10 riešení, ktoré vám pomôžu problém vyriešiť.
 • Táto príručka je súčasťou nášho centra na riešenie problémov so zvukom. Skontrolujte, či máte po ruke, ak narazíte na ďalšie problémy súvisiace so zvukom.

Problémy so zvukom sú bežné takmer vo všetkých verziách systému Windows Windowsvrátane Windows 10. Ale tentoraz máme niečo trochu iné.

Niektorí používatelia nahlásili online, že nemôžu otvoriť panel ovládania zvuku z panela úloh v systéme Windows Windows 10, a preto sme pripravili niekoľko riešení tohto problému, aby sme pomohli všetkým, ktorí čelia tomuto problému.

Niekedy môžu nastať problémy so zvukom a ikonou hlasitosti na paneli úloh. Keď už hovoríme o problémoch, jedná sa o niektoré z problémov, ktoré budeme riešiť v tomto článku:

 • Ikona hlasitosti na paneli úloh sa neotvorí – Bežným problémom, ktorý sa môže vyskytnúť, je nemožnosť otvoriť ovládacie prvky. Toto je bežný problém, mali by ste ho však vyriešiť jedným z našich riešení.
 • Windows Posúvač hlasitosti 10 nepracuje – Niektorí používatelia uviedli, že nemôžu upraviť svoj objem. Podľa nich ich posuvník objemu nefunguje vôbec.
 • Miešač objemu sa neotvorí Windows 10 – Ďalší spoločný problém, ktorý sa môže objaviť v roku 2007 Windows 10. Toto je nepríjemný problém, pretože nebudete môcť upraviť hlasitosť zvuku.
 • Ikona hlasitosti nefunguje Windows 10 – veľa Windows 10 používateľov uviedlo, že ich ikona hlasitosti vôbec nefunguje. Kvôli tomuto problému budete musieť na zmenu hlasitosti použiť gombík reproduktora.
 • Ovládanie hlasitosti klávesnice nefunguje Windows 10 – Mnoho klávesníc vám umožňuje ovládať hlasitosť pomocou vyhradených tlačidiel ovládania hlasitosti. Používatelia však uviedli, že tlačidlá ovládania hlasitosti pre ne nefungujú.
 • Ikona hlasitosti sa na paneli úloh nezobrazuje – Toto je ďalší bežný problém s reguláciou hlasitosti. Našťastie to nie je vážna chyba a mali by ste ju opraviť jedným z našich riešení.
 • Program ovládania hlasitosti nie je nainštalovaný. – Niektoré zvukové zariadenia vyžadujú na reguláciu svojej hlasitosti vyhradený softvér. Ak softvér chýba, môže sa zobraziť toto chybové hlásenie.
 • Sivá ikona hlasitosti na paneli úloh Windows 10 – Niektorí používatelia tiež uviedli, že ikona ovládania hlasitosti je sivá. Môže to byť nepríjemný problém a vo väčšine prípadov je to spôsobené zvukovými ovládačmi.

Ako môžem postupovať, ak ikona hlasitosti na paneli úloh nefunguje?

 1. Nainštalujte ovládače zvuku
 2. Obnovte zvukovú službu
 3. Vykonajte skenovanie SFC
 4. Spustite nástroj na riešenie problémov s hardvérom a zariadeniami
 5. Preinštalujte zvukové ovládače
 6. Skontrolujte, či je povolený správca zvuku
 7. Ukončite proces SndVol.exe
 8. Zmeňte veľkosť písma
 9. Vypnite alebo odinštalujte antivírusový program
 10. reštart Windows Prieskumník proces

riešenie 1 – Nainštalujte ovládače zvuku

Toto riešenie sa uplatňuje iba vtedy, ak okrem nefunkčného ovládania zvuku nemôžete počuť zvuky z počítača. Ak je to tak, zvukový ovládač pravdepodobne chýba alebo je poškodený.

Ak chcete skontrolovať, či je všetko v poriadku s radičom zvuku, postupujte takto:

 1. Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu reproduktora na paneli úloh a prejdite na položku Prehrávacie zariadenia,
  Ovládanie hlasitosti neotvorí prehrávacie zariadenia
 2. Dvakrát kliknite na predvolené prehrávacie zariadenie.
  Windows  Posuvník hlasitosti 10 nepracuje Nastavenia zvuku reproduktorov
 3. V časti Informácie o ovládači kliknite na tlačidlo vlastnosti,
  Miešač objemu sa neotvorí Windows 10 predvolených vlastností prehrávacieho zariadenia
 4. Teraz prejdite na Zmeniť nastavenia a prejdite na vodiča tab.
  Ikona hlasitosti nefunguje Windows 10 predvolený zvukový ovládač prehrávacieho zariadenia
 5. Na karte Ovládač má niekoľko možností. Môžete skúsiť aktualizovať zvukový ovládač najskôr kliknutím Aktualizujte ovládač, Ak zvukový ovládač nie je k dispozícii, vyhľadajte online ovládač pre zvukovú kartu a nainštalujte ho.
 6. Reštartujte počítač.

Vedeli ste, že väčšina z Windows 10 používateľov má zastarané ovládače? S týmto sprievodcom urobte krok vpred.


Užívatelia môžu manuálne aktualizovať ovládače zariadení na svojom počítači tak, že navštívia webovú stránku každého výrobcu zariadenia a vyhľadajú tam alebo na webe príslušný ovládač, ktorý zodpovedá jeho typu a modelu zariadenia.

Tento proces však okrem časovej náročnosti prináša aj riziko inštalácie nesprávneho ovládača, čo môže spôsobiť vážne zlyhanie.

Najbezpečnejší a najjednoduchší spôsob aktualizácie ovládačov jedným Windows počítač používa automatický nástroj, ako je TweakBit Driver Updater. Tento nástroj je schválený spoločnosťami Microsoft a Norton Antivirus.

Po niekoľkých testoch náš tím dospel k záveru, že je to najlepšie automatizované riešenie. Nižšie nájdete rýchly sprievodca, ako to urobiť.

 1. Stiahnite a nainštalujte Aktualizátor ovládačov TweakBit
 2. Po inštalácii program automaticky začne vyhľadávať zastarané ovládače v počítači. Driver Updater skontroluje verzie vašich ovládačov nainštalované v cloudovej databáze na najnovšie verzie a odporučí príslušné aktualizácie. Všetko, čo musíte urobiť, je čakať na dokončenie skenovania.aktualizácia diagnostického ovládačaNa konci kontroly dostanete správu o všetkých problémových ovládačoch nájdených na vašom počítači. Skontrolujte zoznam a zistite, či chcete aktualizovať každý radič jednotlivo alebo všetky naraz. Ak chcete aktualizovať jeden ovládač súčasne, kliknite na odkaz „Aktualizovať ovládač“ vedľa názvu ovládača. Alebo jednoducho kliknite na tlačidlo „Aktualizovať všetko“ v dolnej časti a automaticky nainštalujte všetky odporúčané aktualizácie.
  kontrola skenovania aktualizácie ovládača dokončená
  Poznámka: Niektoré ovládače musia byť nainštalované v niekoľkých krokoch, takže budete musieť niekoľkokrát stlačiť tlačidlo „Aktualizovať“, kým sa nenainštalujú všetky ich súčasti.

dementi: Niektoré funkcie tohto nástroja nie sú bezplatné.

Ak však budete počuť zvuk normálne, problém pravdepodobne nesúvisí s ovládačom. Ak je to tak, pozrite si ďalšie riešenie.


riešenie 2 – Reset audio služby

Niektorí používatelia, ktorí mali tento problém v predchádzajúcich verziách systému Windows Windows Povedal nám, že jednoduché reštartovanie zvukových služieb funguje, takže tu budeme robiť to. Ak chcete reštartovať zvukovú službu, postupujte takto:

 1. Prejdite na Hľadať, zadajte services.msc, A choďte na služby,
  Ovládanie hlasitosti klávesnice nefunguje Windows 10 otvorených služieb
 2. nájsť Windows audio, kliknite naň pravým tlačidlom myši a prejdite na stránku vlastnosti,
  Ovládanie hlasitosti sa na paneli úloh nezobrazuje windows vlastnosti zvukových služieb
 3. Najprv skontrolujte, či je Typ spustenia nastavený na automatický,
  Program ovládania hlasitosti nie je nainštalovaný Windows Typ spustenia zvukových vlastností na automatický
 4. Potom kliknite na tlačidlo OK zastávkaa počkajte, kým sa proces nezastaví.
  Ovládanie hlasitosti sivej Windows 10 zastávok Windows Audio služba dočasne
 5. Teraz kliknite na začiatok znova.
  Ovládanie hlasitosti sa nespustí Windows Zvukové služby
 6. Reštartujte počítač a skontrolujte, či sa problém vyriešil.

riešenie 3 – Vykonajte skenovanie SFC

Ak ikona hlasitosti na paneli úloh nefunguje, môžete ju opraviť vykonaním skenovania SFC. Niekedy sa vaše súbory môžu poškodiť a to môže zabrániť správnemu fungovaniu ikony hlasitosti.

Tento problém však môžete vyriešiť pomocou týchto krokov:

 1. lis Windows vyvrtnutie + X otvorte ponuku Win + X. Vyberte Príkazový riadok (Správa) zo zoznamu. Ak príkazový riadok nie je k dispozícii, môžete tiež použiť Shell stonka (Správa),
 2. Po otvorení príkazového riadka zadajte sfc / scannow a stlačte Prihláste sa spustiť to
 3. Teraz sa začne skenovanie SFC. Skenovanie môže trvať 10 – 15 minút, takže ho neprerušujte.

Po dokončení skenovania SFC sa vaše súbory opravia a ikona hlasitosti na paneli úloh by mala začať opäť fungovať.

Ak máte problémy s prístupom k príkazovému riadku ako správca, mali by ste sa bližšie pozrieť na tohto sprievodcu.

Najčastejšie otázky – získajte viac informácií o ikone hlasitosti na paneli úloh

 • Ako získam ikonu hlasitosti na mojom paneli úloh?

Ak chcete pridať ikonu hlasitosti na panel úloh, postupujte takto:

 1. Spustite ovládací panel
 2. Prejdite na zvukové a zvukové zariadenia
 3. Nachádza sa objem zariadenia
 4. Začiarknite ikonu Umiestniť hlasitosť v poli na paneli úloh a stlačte Použiť.
 • Prečo nefunguje ikona hlasitosti?

Toto sú najbežnejšie dôvody, prečo ikona hlasitosti nefunguje: Windows Nastavenia zvuku nie sú nakonfigurované na automatické spustenie, niektoré zvukové súbory sú poškodené, používateľský účet je poškodený alebo váš externý zvukový hardvér nie je kompatibilný s vaším zariadením.

 • Ako obnovím ikony na paneli úloh?

Ak chcete obnoviť ikony na paneli úloh, postupujte takto:

 1. Prejdite na nastavenia
 2. Kliknite na prispôsobenie
 3. Vyberte panel úloh
 4. Prejdite do oblasti oznámení
 5. Kliknite na možnosť Zapnúť a vypnúť systémové ikony
 6. Zapnite prepínač vedľa ikon, ktoré chcete obnoviť

Z editora Poznámka: Tento článok pokračuje na nasledujúcej stránke s ďalšími riešeniami, ako tento problém vyriešiť pomocou ikony zväzku na paneli úloh. Tiež by vás mohlo zaujímať viac informácií o najlepších softvérových riešeniach, ktoré sa dajú nainštalovať do vášho počítača, a posunúť svoj zvukový zážitok na vyššiu úroveň.