Oprava chyby: NDIS INTERNAL ERROR error in Windows 10


 • Ak chcete opraviť chyby BSoD, je dôležité, aby ste svoje ovládače aktualizovali. Musíte len navštíviť webovú stránku výrobcu hardvéru a prevziať najnovší ovládač pre svoje zariadenie. Na stiahnutie najnovších ovládačov môžete vždy použiť aj Správcu zariadení.
 • Antivírus môže byť spoločným vinníkom tejto chyby, preto ju skúste zakázať alebo ju dočasne odinštalovať a zistiť, či sa tým problém nevyrieši. Naučte sa, ako to urobiť s naším sprievodcom.
 • Nemôžete byť príliš opatrní na modrú obrazovku chýb smrti. Ak nájdete niektorú z nich a začnite ladiť systém, ihneď prejdite do našej sekcie riešenia problémov s BSoD.
 • Ak nájdete ďalšie Windows 10 problémov sa týka iba našich Windows 10 chýb Hub nájsť možné riešenie.

Modrá obrazovka chýb smrti je jednou z najťažších chýb v systéme Windows Windows 10. Tento typ chýb bude zablokovaný Windows a reštartujte počítač, aby ste predišli poškodeniu, a keďže sú spôsobené softvérom alebo niekedy chybným hardvérom, je ťažké ich opraviť.

Keďže tieto typy chýb sú veľmi vážne, dnes vám ukážeme, ako opraviť INTERNAL ERROR BSOD NDIS.

Ako opravím chybu BSOD INTERNAL ERROR NDIS v systéme Windows XP Windows 10?

 1. Skontrolujte, či Windows 10 a vaše ovládače sú aktualizované
 2. Spustite nástroj na riešenie problémov s BSOD
 3. Spustite skenovanie SFC
 4. Spustiť DISM
 5. Skontrolujte pevný disk
 6. Odinštalujte problematický softvér
 7. Aktualizujte firmvér vášho SSD
 8. reštart Windows 10
 9. Skontrolujte hardvér

Kroky na opravu internej chyby NDIS

riešenie 1 – Skontrolujte, či Windows 10 a vaše ovládače sú aktualizované

Tieto typy chýb sú často spôsobené nekompatibilitou hardvéru alebo softvéru, preto je nevyhnutné stiahnuť najnovšiu verziu. Windows aktualizácie

Použitím Windows Aktualizujte, stiahnete si najnovšie vylepšenia zabezpečenia a opravy chýb. Pretože mnohé z týchto opráv sú určené na vyriešenie problémov s kompatibilitou hardvéru a softvéru, môžete si stiahnuť najnovšie Windows aktualizácia môže vyriešiť NDIS INTERNAL ERROR za vás.

Windows Aktualizácie sú kľúčové pre stabilitu a bezpečnosť systému, ale rovnako dôležité je stiahnutie najnovších ovládačov. Ich vodiči niekedy nemusia byť úplne kompatibilní Windows 10, čo môže spôsobiť, že sa tieto typy chýb objavia. Ak chcete opraviť chyby BSoD, je dôležité, aby ste svoje ovládače aktualizovali.

Aktualizácia ovládačov je veľmi jednoduchá a stačí navštíviť webovú stránku výrobcu hardvéru a stiahnuť najnovší ovládač pre vaše zariadenie.

Na stiahnutie najnovších ovládačov môžete vždy použiť aj Správcu zariadení. Ak chcete stiahnuť najnovšie ovládače pomocou Správcu zariadení, postupujte takto:

 1. lis Windows Kľúč + X otvorte ponuku pokročilých používateľov a vyberte položku Správca zariadení zo zoznamu.
  Správca zariadenia
 2. Po otvorení Správcu zariadení vyhľadajte zariadenie, ktoré chcete aktualizovať, kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte Aktualizujte softvér ovládača,
  update-driver-softvér
 3. Teraz vyberte Automaticky vyhľadajte aktualizovaný softvér ovládača, Windows 10 teraz automaticky vyhľadá a stiahne najlepší ovládač pre vaše zariadenie.
  browser-my-for-ovládač-softvér
 4. Zopakujte predchádzajúce kroky pre všetky zariadenia, ktoré chcete aktualizovať.

Aktualizujte ovládače automaticky

Vyhľadávanie ovládačov samostatne môže byť časovo náročné. Preto vám odporúčame použiť nástroj, ktorý to robí automaticky. Používanie automatického aktualizátora ovládačov vám ušetrí problémy s ručným vyhľadávaním ovládačov a systém vždy aktualizuje pomocou najnovších ovládačov.

Aplikácia Tweakbit Driver Updater (schválená spoločnosťami Microsoft a Norton Antivirus) vám pomôže automaticky aktualizovať ovládače a zabrániť poškodeniu vášho počítača spôsobenému inštaláciou nesprávnych verzií ovládačov. Po niekoľkých testoch náš tím dospel k záveru, že je to najlepšie automatizované riešenie.

Tu je stručný návod, ako ho používať:

 1. Stiahnite a nainštalujte Aktualizátor ovládačov TweakBitštartovacie okno ovládača aktualizácie
 2. Po inštalácii program automaticky začne vyhľadávať zastarané ovládače v počítači. Driver Updater skontroluje verzie vašich ovládačov nainštalované v cloudovej databáze na najnovšie verzie a odporučí príslušné aktualizácie. Všetko, čo musíte urobiť, je čakať na dokončenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete správu o všetkých problémových ovládačoch nájdených na vašom počítači. Skontrolujte zoznam a zistite, či chcete aktualizovať každý radič jednotlivo alebo všetky naraz. Ak chcete aktualizovať jeden radič súčasne, kliknite na odkaz Aktualizovať radič vedľa názvu radiča. Alebo jednoducho kliknite na tlačidlo Aktualizovať všetko dole a automaticky nainštalujte všetky odporúčané aktualizácie.
  Plná automatická aktualizácia
  Poznámka: Niektoré ovládače musia byť nainštalované v niekoľkých krokoch, takže budete musieť niekoľkokrát stlačiť tlačidlo „Aktualizovať“, kým sa nenainštalujú všetky ich súčasti.

riešenie 2 – Spustite nástroj na riešenie problémov s BSOD

Ak aktualizácia vašich ovládačov túto úlohu nevykonala, požiadame o pomoc Windows 10 nástrojov na riešenie problémov. Prvým nástrojom, ktorý sa chystáme vyskúšať, je nástroj na riešenie problémov s BSOD. Ako už názov napovedá, tento nástroj môže pomôcť pri rôznych problémoch s BSOD vrátane chyby NDIS INTERNAL ERROR.

Tu je návod, ako spustiť Windows 10 BSOD troubleshooter:

 1. go konfigurácia
 2. Choďte na Aktualizácia a bezpečnosť,
 3. vybrať Riešenie problémov z ponuky vľavo.
 4. vybrať BSOD na pravej table a kliknite na tlačidlo Spustite nástroj na riešenie problémov,Riešenie problémov BSoD
 5. Postupujte podľa pokynov na obrazovke a dokončite riešenie problémov.

riešenie 3 – Spustite skenovanie SFC

Ďalším nástrojom, ktorý tu vyskúšame, je skenovanie SFC. Toto je nástroj príkazového riadku, ktorý v podstate prehľadáva možné problémy systému. To zahŕňa chyby BSOD ako INTERNAL NDIS ERROR.

Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

 1. Prejdite na Hľadať, zadajte príkaz cmd a otvorte príkazový riadok ako správca.
 2. Zadajte nasledujúci riadok a stlačte kláves Enter: sfc / scannowOprava chyby: NDIS INTERNAL ERROR error in Windows 10 1
 3. Počkajte, kým proces neskončí (môže to chvíľu trvať).
 4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
 5. Teraz zatvorte príkazový riadok a reštartujte počítač.

riešenie 4 – Spustite DISM

A tretí nástroj na riešenie problémov, ktorý sa chystáme vyskúšať, je DISM. Tento nástroj premiestni obraz systému a vyrieši potenciálne problémy. Môže to byť užitočné aj pri probléme NDIS_INTERNAL_ERROR.

Prevedieme vás štandardom a postupom pomocou inštalačného média uvedeného nižšie:

 1. Prejdite na Hľadať, zadajte príkaz cmd a otvorte príkazový riadok ako správca.
 2. Vložte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:
   • DISM / Online / Čistenie obrazu / RestoreHealthOprava chyby: NDIS INTERNAL ERROR error in Windows 10 2
 3. Počkajte, kým sa skenovanie nedokončí.
 4. Reštartujte počítač a skúste aktualizovať znova.
 • S Windows inštalačné médiá
 1. Vložte svoj Windows inštalačné médiá
 2. Pravým tlačidlom myši kliknite na ponuku Štart az ponuky vyberte príkazový riadok (správca).
 3. Na príkazový riadok zadajte nasledujúce príkazy a po každom stlačte kláves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzený prístup
 5. Nezabudnite zmeniť a X hodnota s písmenom jednotky pripojeným pomocou Windows 10 inštalácia.
 6. Po dokončení postupu reštartujte počítač.

riešenie 5 – Skontrolujte pevný disk

Ak sa vyskytne problém s pevným diskom, problémy s BSOD sú viac ako možné. Preto sa chystáme skontrolovať aktuálny stav pevného disku spustením príkazu chkdsk. Ako pravdepodobne vidíte, tento príkaz prehľadá všetky vaše oddiely, pretože rieši možné problémy (ak je to možné).

Tu je postup spustenia príkazu chkdsk Windows 10:

 1. Zadajte Pokročilý štart (Reštartujte počítač a držte stlačený kláves Shift.)
 2. zvoliť Riešenie problémov> Rozšírené možnosti,
 3. vybrať Príkazový riadok zo zoznamu možností.
 4. Po zobrazení príkazového riadka zadajte nasledujúce riadky a po každom riadku stlačte Enter, aby ste ho spustili:
  • bootrec.exe / rebuildbcdOprava chyby: NDIS INTERNAL ERROR error in Windows 10 3
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektorí používatelia tiež naznačujú, že musíte spustiť viac chkdsk príkazy. Na spustenie týchto príkazov musíte poznať písmená jednotiek pre všetky oddiely na pevnom disku. Na príkazovom riadku musíte zadať nasledujúce (ale nezabudnite použiť písmená, ktoré zodpovedajú oddielom na vašom pevnom disku v počítači):
  • chkdsk / r c:Oprava chyby: NDIS INTERNAL ERROR error in Windows 10 4
  • Chkdsk / rd:

  Toto je len náš príklad, takže nezabudnite, že musíte spustiť príkaz chkdsk pre každý oddiel na pevnom disku, ktorý máte.

 6. Reštartujte počítač a skontrolujte, či sa problém vyriešil.

riešenie 6 – Odinštalovať problematický softvér

Softvér je často príčinou chyby NDIS_INTERNAL_ERROR BSoD a na odstránenie tohto problému musíte nájsť softvér, ktorý túto chybu spôsobuje. Chyby BSoD sú často spôsobené vaším antivírusom, preto ho musíte odinštalovať.

Túto chybu môže, žiaľ, spôsobiť takmer akýkoľvek antivírusový softvér, takže úplne odstráňte všetky antivírusové programy tretích strán, ktoré máte. Na úplné odstránenie antivírusového programu musíte použiť špeciálne nástroje na odinštalovanie.

Mnoho antivírusových spoločností ponúka tieto nástroje pre svoje programy, takže si pre svoj antivírusový softvér stiahnite jeden z týchto nástrojov.

Po odstránení antivírusového softvéru skontrolujte, či sa problém vyriešil. Ak sa chyba NDIS_INTERNAL_ERROR BSoD nezobrazí, znamená to, že bola spôsobená antivírusovým softvérom.

Teraz môžete svoj antivírusový softvér nahradiť iným, alebo môžete znova nainštalovať ten istý softvér, ale nezabudnite si stiahnuť najnovšiu verziu, aby ste sa vyhli rovnakému problému.

Aj keď antivírus môže byť bežným vinníkom, stojí za zmienku, že tento problém môže spôsobiť takmer akýkoľvek softvér. Ak ste teda nainštalovali alebo aktualizovali určitý softvér alebo ovládač, musíte ho odstrániť a zistiť, či sa tým chyba nevyrieši.

riešenie 7 – Aktualizujte firmvér vášho SSD

Užívatelia nahlásili problémy s NDIS_INTERNAL_ERROR pri používaní M4 SSD a podľa používateľov je to pomerne častý problém. Pravdepodobne majú určité disky SSD M4 určitý problém 5.000 hodín tento problém sa začne objavovať a spôsobuje túto chybu.

Na vyriešenie tohto problému sa odporúča aktualizovať firmvér na M4. Aktualizácia firmvéru na jednotke SSD je pokročilý postup, a ak sa nevykonáva správne, môže to spôsobiť nevratné poškodenie disku SSD.

Ak chcete zistiť, ako aktualizovať firmvér vášho SSD, prečítajte si podrobné pokyny v príručke alebo na webovej stránke výrobcu.

riešenie 8 – reštart Windows 10

Ak je NDIS_INTERNAL_ERROR BSoD spôsobený problematickým softvérom, môžete ho opraviť vykonaním Windows 10 reštartujte. reštart Windows 10 odstráni všetky súbory a priečinky z vašej jednotky C, takže nezabudnite zálohovať všetky potrebné súbory. Po vytvorení zálohy obnovte nastavenie nasledujúcim spôsobom Windows 10:

 1. Keď sa počítač spustí, niekoľkokrát reštartujte počítač. Tým by sa mal spustiť režim automatickej opravy.
 2. zvoliť Riešenie problémov> Resetujte tento počítač,
 3. vybrať Odstrániť všetko> Iba disk, kde Windows je nainštalovaný> Stačí odstrániť moje súbory,
 4. Počkajte na dokončenie procesu.

Ako bolo uvedené vyššie, reštartujte počítač Windows 10 odstráni všetky súbory a priečinky z jednotky C a preinštaluje sa Windows 10, takže ak bol problém spôsobený softvérovým problémom, mal by ho vyriešiť proces resetovania. Ak problém pretrváva, príčinou je pravdepodobne chybný hardvér.

riešenie 9 – Skontrolujte hardvér

Ak reset nevyriešil problém, znamená to, že chyba NDIS_INTERNAL_ERROR je spôsobená hardvérom. Uistite sa, že ste odstránili všetok nedávno nainštalovaný hardvér a skontrolujte, či váš počítač nefunguje. Ak nebol nainštalovaný žiadny nový hardvér, potom je pravdepodobne chybným hardvérom.

Chyby BSoD sú zvyčajne spôsobené vašou RAM, takže sa uistite, že vaša RAM funguje správne. Môžete to urobiť tak, že odstránite všetky nainštalované moduly RAM okrem jedného a otestujete, či počítač funguje správne. Urobte to, kým nenájdete chybný modul.

Môžete tiež vyskúšať nástroje ako MemTest86 + a skontrolovať chyby v každom module RAM.

Ak vaša RAM pracuje správne, môže to byť vaša základná doska alebo iný hardvérový komponent.

NDIS_INTERNAL_ERROR môže spôsobovať problémy, ale rovnako ako väčšina ostatných chýb BSoD je táto chyba odstránená výmenou chybného hardvéru alebo aktualizáciou alebo odstránením problematického softvéru.

Najčastejšie otázky: Prečítajte si viac o VNÚTORNÁ CHYBA NDIS

 • Čo je to NDIS INTERNAL ERROR?

NDIS_INTERNAL_ERROR je BSoD chyba, ktorá je niekedy spôsobená SSD M4, a podľa používateľov je to relatívne častý problém. Pravdepodobne majú určité disky SSD M4 určitý problém 5.000 hodín sa tento problém začína objavovať a spôsobuje túto konkrétnu chybu.

 • Ako môžem opraviť chybu NDIS INTERNAL ERROR?

Skontrolujte, či Windows 10 a jeho ovládače sú aktuálne, spustite nástroj BSOD Troubleshooter, skontrolujte pevný disk, odinštalujte problémový softvér, aktualizujte firmvér SSD, ak ho máte nainštalovaný, reštartujte počítač Windows 10, skontrolujte iný hardvér.

NDIS je skratka pre špecifikáciu rozhrania sieťového ovládača, a Windows Rozhranie ovládača zariadení vyvinuté spoločnosťou Microsoft a 3COM, ktoré umožňuje jednej karte sieťového rozhrania (NIC) podporovať viac sieťových protokolov.

Z editora Poznámok: Tento príspevok bol pôvodne uverejnený v októbri 2018 a odvtedy bol obnovený a aktualizovaný v apríli 2020, aby poskytoval čerstvosť, presnosť a komplexnosť.