Oprava chyby: MUTEX OWN SYSTEM EXIT chyba v syst├ęme Windows XP Windows 10


 • Modr├í obrazovka ch├Żb smrti je ─Źasto sp├┤soben├í chybn├Żmi hardv├ęrov├Żmi alebo softv├ęrov├Żmi probl├ęmami, a ke─Ć┼że neust├íle re┼ítartuj├║ po─Ź├şta─Ź, aby sa predi┼ílo po┼íkodeniu, s├║ jednou z najz├íva┼żnej┼í├şch ch├Żb v syst├ęme Windows 10)

 • Niektor├ę zariadenia HDMI maj├║ zjavne probl├ęmy so zvukov├Żmi kartami X-Fi, preto sa na odstr├ínenie tohto probl├ęmu odpor├║─Źa deaktivova┼ą va┼íe zariadenie HDMI. Postupujte pod─ża pokynov uveden├Żch ni┼ż┼íie.
 • Ak potrebujete pomoc s chybami s modrou obrazovkou, nav┼ít├şvte na┼íu sekciu rie┼íenia probl├ęmov s BSoD.
 • Ve─żk├ę alebo mal├ę, neignorujte ┼żiadne probl├ęmy s va┼í├şm Windows 10, preto┼że jeho ignorovanie by mohlo zhor┼íi┼ą situ├íciu. Nav┼ít├şvte na┼íe Windows 10 ch├Żb Hub o pomoc

Modr├í obrazovka ch├Żb smrti je ─Źasto sp├┤soben├í chybn├Żmi hardv├ęrov├Żmi alebo softv├ęrov├Żmi probl├ęmami, a ke─Ć┼że neust├íle re┼ítartuj├║ po─Ź├şta─Ź, aby sa predi┼ílo po┼íkodeniu, s├║ jednou z najz├íva┼żnej┼í├şch ch├Żb v syst├ęme Windows 10)

Existuj├║ v┼íetky druhy ch├Żb BSoD a dnes v├ím uk├í┼żeme, ako opravi┼ą chybu BSOD MUTEX OWN SYSTEM.

Ako oprav├şm SYSTEM EXIT OWNED MUTEX BSoD v syst├ęme Windows Windows 10?

Obsah:

 1. Zak├í┼żte zariadenie HDMI zo Spr├ívcu zariaden├ş
 2. aktualizova┼ą Windows 10
 3. Aktualizujte ovl├ída─Źe
 4. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 5. Spustite skenovanie SFC
 6. Spusti┼ą DISM
 7. Skontrolujte pevn├Ż disk
 8. Znova nain┼ítalujte ovl├ída─Ź programu Sound Blaster
 9. Vy─Źistite po─Ź├şta─Ź a vyme┼łte moduly RAM
 10. Skontrolujte probl├ęmy s hardv├ęrom

Windows XP Ako opravi┼ą chybu MUTEX OWN SYSTEM EXIT v syst├ęme Windows Windows 10?

rie┼íenie 1 – Vypnite zariadenie HDMI zo Spr├ívcu zariaden├ş

Ako u┼ż bolo spomenut├ę, chyby BSoD s├║ ─Źasto sp├┤soben├ę probl├ęmami so softv├ęrom a len m├ílo pou┼ż├şvate─żov uviedlo, ┼że deaktiv├ícia zariadenia HDMI opravila chybu MUTEX OWN SYSTEM OUTPUT.

Ur─Źit├ę zariadenia HDMI zjavne maj├║ probl├ęmy so zvukov├Żmi kartami X-Fi, preto sa na odstr├ínenie tohto probl├ęmu odpor├║─Źa vypn├║┼ą zariadenie HDMI. Ak to chcete urobi┼ą, mus├şte postupova┼ą pod─ża t├Żchto krokov:

 1. Stla─Źen├şm tla─Źidla otvorte ponuku Advanced User Menu Windows K─ż├║─Ź + X a vyberte si Spr├ívca zariaden├ş z ponuky
  Správca zariadenia
 2. Ke─Ć sa otvor├ş Spr├ívca zariaden├ş, mus├şte vyh─żada┼ą svoje zariadenie HDMI, kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vyberte disable z ponuky
  device-manager-disable

Po vypnut├ş v├í┼ího zariadenia HDMI by ste mali vyrie┼íi┼ą probl├ęm s chybou BSoD SYSTEM EXIT OWNED MUTEX MUTEX.

rie┼íenie 2 – Aktualiz├ícia Windows 10

Windows 10 spolo─Źnos┼ą Microsoft neust├íle aktualizuje a prid├íva sa mnoho nov├Żch funkci├ş. Spolo─Źnos┼ą Microsoft okrem nov├Żch funkci├ş opravuje bezpe─Źnostn├ę chyby a probl├ęmy s kompatibilitou s ur─Źit├Żm softv├ęrom a hardv├ęrom.

Ke─Ć┼że chyby BSoD s├║ sp├┤soben├ę nekompatibiln├Żm hardv├ęrom alebo softv├ęrom, odpor├║─Źa sa vykona┼ą v┼íetky kroky Windows Aktualizujte pravidelne na ├║dr┼żbu Windows 10 be┼ż├ş bez ak├Żchko─żvek ch├Żb.

rie┼íenie 3 – Aktualizujte ovl├ída─Źe

Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, v├í┼í softv├ęr m├┤┼że sp├┤sobi┼ą ve─ża ch├Żb BSoD a ak va┼íe ovl├ída─Źe nie s├║ ├║plne kompatibiln├ę Windows 10, M├┤┼że sa vyskytn├║┼ą chyba MUTEX OWN SYSTEM EXIT. Na vyrie┼íenie tohto probl├ęmu sa odpor├║─Źa aktualizova┼ą ovl├ída─Źe.

In┼ítal├ícia najnov┼í├şch ovl├ída─Źov je pomerne jednoduch├í a sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku v├Żrobcu hardv├ęru a stiahnu┼ą najnov┼íie ovl├ída─Źe pre va┼íe zariadenia. Je potrebn├ę spomen├║┼ą, ┼że t├║to chybu m├┤┼że sp├┤sobi┼ą takmer ka┼żd├Ż ovl├ída─Ź, preto aktualizujte ─Źo najviac ovl├ída─Źov.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit┼ítartovacie okno ovl├ída─Źa aktualiz├ície
 2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne vyh─żad├íva┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe v po─Ź├şta─Źi. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch probl├ęmov├Żch ovl├ída─Źoch n├íjden├Żch na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden radi─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz Aktualizova┼ą radi─Ź ved─ża n├ízvu radi─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo Aktualizova┼ą v┼íetko dole a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.
  Plná automatická aktualizácia
  Pozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe je potrebn├ę nain┼ítalova┼ą vo viacer├Żch krokoch, tak┼że budete musie┼ą opakovane stl├í─Źa┼ą tla─Źidlo Aktualizova┼ą, k├Żm sa nenain┼ítaluj├║ v┼íetky ich s├║─Źasti.

rie┼íenie 4 – Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

─Äal┼íia vec, ktor├║ sa pok├║sime vysk├║┼ía┼ą, je Windows 10 Integrovan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov Tento n├ístroj sa d├í pou┼żi┼ą na rie┼íenie v┼íetk├Żch druhov probl├ęmov vr├ítane probl├ęmov s BSOD.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 n├ístrojov na rie┼íenie probl├ęmov:

 1. Otvorte Konfigura─Źn├í aplik├ícia A cho─Ćte na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
 2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov z ponuky v─żavo.
 3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Rie┼íenie probl├ęmov BSoD
 4. Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.