Oprava chyby: Chyba SYMBOLICKEJ INICIALIZ├üCIE v syst├ęme Windows XP Windows 10


 • Po aktualiz├ícii Windows 10 a ovl├ída─Źov, vysk├║┼íajte pros├şm zabudovan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov. Tento n├ístroj Windows 10 je navrhnut├Ż tak, aby rie┼íil v┼íetky druhy syst├ęmov├Żch probl├ęmov, tak┼że by sa mohol hodi┼ą aj pri chybe SYMBOLIC_INITIALIZATION_FAILED.
 • V niektor├Żch pr├şpadoch m├┤┼że by┼ą t├íto chyba sp├┤soben├í ur─Źit├Żm zastaran├Żm alebo nekompatibiln├Żm softv├ęrom a jedin├Żm rie┼íen├şm je n├íjs┼ą probl├ęmov├Ż softv├ęr a odin┼ítalova┼ą ho.
 • BSoD by sa nemali bra┼ą do ├║vahy. Rie┼íenie n├íjdete v na┼íej sekcii Rie┼íenie probl├ęmov s BSoD.
 • Ak a Windows 10 v├ís tr├ípi, z├şskajte pomoc od na┼íich Windows 10 ch├Żb Hub, N├íjdete tu ve─ża sprievodcov a ─Źl├ínkov o nich.

Bezpochyby najproblematickej┼íie typy ch├Żb v Windows 10 predstavuje modr├║ obrazovku ch├Żb smrti. Tieto chyby re┼ítartuj├║ po─Ź├şta─Ź zaka┼żd├Żm, ke─Ć sa objavia, aby sa zabr├ínilo jeho po┼íkodeniu.

Chyby BSoD m├┤┼żu by┼ą problematick├ę a dnes v├ím uk├í┼żeme, ako opravi┼ą chybu SYMBOLIC_INITIALIZATION_FAILED.

Ako oprav├şm chybu BSoD SYMBOLIC_INITIALIZATION_FAILED?

 1. Ur─Źite Windows 10 a va┼íe ovl├ída─Źe s├║ aktualizovan├ę
 2. Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD
 3. Spustite skenovanie SFC
 4. Spusti┼ą DISM
 5. Skontrolujte pevn├Ż disk
 6. Odstr├í┼łte nekompatibiln├Ż softv├ęr / antiv├şrus
 7. reštart Windows 10
 8. Skontrolujte hardv├ęr

Oprava: SYMBOLIC_INITIALIZATION_FAILED Windows 10 chyba

rie┼íenie 1 – uistite sa Windows 10 a va┼íe ovl├ída─Źe s├║ aktualizovan├ę

Windows 10 by mohol by┼ą skvel├Ż opera─Źn├Ż syst├ęm, ale rozhodne nie je dokonal├Ż. V niektor├Żch pr├şpadoch Windows 10 m├┤┼że ma┼ą probl├ęmy s kompatibilitou s ur─Źit├Żm hardv├ęrom alebo softv├ęrom a na vyrie┼íenie t├Żchto probl├ęmov je d├┤le┼żit├ę pravidelne s┼ąahova┼ą aktualiz├ície.

Mnoho z t├Żchto probl├ęmov s hardv├ęrom a softv├ęrom m├┤┼że by┼ą pr├ş─Źinou chyby BSoD, preto je nevyhnutn├ę spusti┼ą ju Windows Aktualiz├ícia na stiahnutie a in┼ítal├íciu najnov┼í├şch aktualiz├íci├ş.

Stiahnutie aktualiz├íci├ş je ve─żmi d├┤le┼żit├ę pre stabilitu a bezpe─Źnos┼ą syst├ęmu, ale je tie┼ż d├┤le┼żit├ę, aby ste si pre svoj hardv├ęr stiahli najnov┼íie ovl├ída─Źe. V niektor├Żch pr├şpadoch m├┤┼żu zastaran├ę alebo nekompatibiln├ę ovl├ída─Źe sp├┤sobi┼ą chyby BSoD, preto je d├┤le┼żit├ę udr┼żiava┼ą ich ovl├ída─Źe aktu├ílne.

Aktualiz├ícia ovl├ída─Źov je pomerne jednoduch├í, a preto ich mus├şte stiahnu┼ą online a nain┼ítalova┼ą. Najnov┼íie dostupn├ę ovl├ída─Źe n├íjdete na webovej str├ínke v├Żrobcu hardv├ęru. M├┤┼żete tie┼ż nain┼ítalova┼ą ovl├ída─Źe z disku CD, ktor├Ż ste dostali spolu s hardv├ęrom.

Upozor┼łujeme, ┼że ovl├ída─Źe na tomto disku CD nemusia by┼ą najnov┼íie, ale m├┤┼żu fungova┼ą lep┼íie ako predvolen├ę ovl├ída─Źe Windows 10 vodi─Źov.

Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a syst├ęm v┼żdy aktualizuje pomocou najnov┼í├şch ovl├ída─Źov.

Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

 1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBit┼ítartovacie okno ovl├ída─Źa aktualiz├ície
 2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne vyh─żad├íva┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe v po─Ź├şta─Źi. Driver Updater skontroluje verzie va┼íich ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├ę v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie skenovania.
  Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
 3. Na konci kontroly dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch probl├ęmov├Żch ovl├ída─Źoch n├íjden├Żch na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden ovl├ída─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz ÔÇ×Aktualizova┼ą ovl├ída─ŹÔÇť ved─ża n├ízvu ovl├ída─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ą v┼íetkoÔÇť v dolnej ─Źasti a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.
  Plná automatická aktualizácia
  Pozn├ímka: Niektor├ę ovl├ída─Źe musia by┼ą nain┼ítalovan├ę v nieko─żk├Żch krokoch, tak┼że budete musie┼ą nieko─żkokr├ít stla─Źi┼ą tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ąÔÇť, k├Żm sa nenain┼ítaluj├║ v┼íetky ich s├║─Źasti.

rie┼íenie 2 – Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov s BSOD

─Äal┼íia vec, ktor├║ tu vysk├║┼íame, je Windows 10 integrovan├ęho n├ístroja na rie┼íenie probl├ęmov. Tento n├ístroj je navrhnut├Ż na rie┼íenie v┼íetk├Żch druhov syst├ęmov├Żch probl├ęmov, tak┼że m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├Ż aj pri chybe SYMBOLIC_INITIALIZATION_FAILED.

Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 N├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov:

 1. otvoren├Ż Konfigura─Źn├í aplik├ícia.
 2. Prejdite na str├ínku Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą a vyberte Rie┼íenie probl├ęmov z ponuky v─żavo.
 3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Rie┼íenie probl├ęmov BSoD
 4. Postupujte pod─ża ─Ćal┼í├şch pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

rie┼íenie 3 – Spustite skenovanie SFC

─Äal┼í├şm n├ístrojom na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż sa chyst├íme vysk├║┼ía┼ą, je Kontrola syst├ęmov├Żch s├║borov. Tento n├ístroj vyh─żad├í mo┼żn├ę probl├ęmy v po─Ź├şta─Źi a automaticky ich vyrie┼íi (ak je to mo┼żn├ę). Ak je chyba SYMBOLIC_INITIALIZATION_FAILED sp├┤soben├í po┼íkoden├Żm syst├ęmov├Żm s├║borom, skenovanie to oprav├ş.

Tu je postup spustenia skenera SFC Windows 10:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowOprava chyby: Chyba SYMBOLICKEJ INICIALIZ├üCIE v syst├ęme Windows XP Windows 10 1
 3. Po─Źkajte, k├Żm proces neskon─Ź├ş (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą).
 4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
 5. Teraz zatvorte pr├şkazov├Ż riadok a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 4 – Spustite DISM

A tret├ş n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż budeme pou┼ż├şva┼ą pri pokuse o vyrie┼íenie chyby SYMBOLIC_INITIALIZATION_FAILED, je DISM. Slu┼żba Image and Deployment Service (DISM), ako napoved├í n├ízov, op├Ątovne nasmeruje obraz syst├ęmu, tak┼że sa v ┼łom m├┤┼żu vyrie┼íi┼ą niektor├ę potenci├ílne probl├ęmy.

Prevedieme v├ís ┼ítandardom a postupom pomocou in┼ítala─Źn├ęho m├ędia uveden├ęho ni┼ż┼íie:

 1. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na polo┼żku ┼átart a otvorte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 2. Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
   • DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthOprava chyby: Chyba SYMBOLICKEJ INICIALIZ├üCIE v syst├ęme Windows XP Windows 10 2
 3. Po─Źkajte, k├Żm sa skenovanie nedokon─Ź├ş.
 4. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.
 • S Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 1. Vlo┼żte svoj Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
 2. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ponuku ┼átart az ponuky vyberte pr├şkazov├Ż riadok (spr├ívca).
 3. Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom stla─Źte kl├íves Enter:
  • diz / online / cleanup-image / scanhealth
  • diz / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzen├Ż pr├şstup
 5. Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s p├şsmenom jednotky pripojen├Żm pomocou Windows 10 in┼ítal├ícia.
 6. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

rie┼íenie 5 – Skontrolujte pevn├Ż disk

Ak sa vyskytne probl├ęm s pevn├Żm diskom, probl├ęmy s BSOD s├║ celkom mo┼żn├ę. Ak chcete overi┼ą, ─Źi je tomu tak, spustite pr├şkaz chkdsk. Tento pr├şkaz skontroluje mo┼żn├ę probl├ęmy vo v┼íetk├Żch oddieloch. Ak je rie┼íenie k dispoz├şcii, tento n├ístroj ho tie┼ż pou┼żije.

Tu je postup spustenia pr├şkazu chkdsk Windows 10:

 1. Zadajte Pokro─Źil├Ż ┼ítart (Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a dr┼żte stla─Źen├Ż kl├íves Shift.)
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti,
 3. vybra┼ą Pr├şkazov├Ż riadok zo zoznamu mo┼żnost├ş.
 4. Po zobrazen├ş pr├şkazov├ęho riadka zadajte nasleduj├║ce riadky a po ka┼żdom riadku stla─Źte Enter, aby ste ho spustili:
  • bootrec.exe / rebuildbcdOprava chyby: Chyba SYMBOLICKEJ INICIALIZ├üCIE v syst├ęme Windows XP Windows 10 3
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektor├ş pou┼ż├şvatelia tie┼ż nazna─Źuj├║, ┼że mus├şte spusti┼ą viac chkdsk pr├şkazy. Na spustenie t├Żchto pr├şkazov mus├şte pozna┼ą p├şsmen├í jednotiek pre v┼íetky oddiely na pevnom disku. Na pr├şkazovom riadku mus├şte zada┼ą nasleduj├║ce (ale nezabudnite pou┼żi┼ą p├şsmen├í, ktor├ę zodpovedaj├║ oddielom na va┼íom pevnom disku v po─Ź├şta─Źi):
  • chkdsk / r c:Oprava chyby: Chyba SYMBOLICKEJ INICIALIZ├üCIE v syst├ęme Windows XP Windows 10 4
  • Chkdsk / rd:

  Toto je len n├í┼í pr├şklad, tak┼że nezabudnite, ┼że mus├şte spusti┼ą pr├şkaz chkdsk pre ka┼żd├Ż oddiel na pevnom disku, ktor├Ż m├íte.

 6. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a skontrolujte, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil.

rie┼íenie 6 – Odstr├í┼łte nekompatibiln├Ż softv├ęr / antiv├şrus

V niektor├Żch pr├şpadoch m├┤┼że by┼ą chyba SYMBOLIC_INITIALIZATION_FAILED sp├┤soben├í ur─Źit├Żm zastaran├Żm alebo nekompatibiln├Żm softv├ęrom. Jedin├Żm rie┼íen├şm je n├íjs┼ą probl├ęmov├Ż softv├ęr a odin┼ítalova┼ą ho.

Je potrebn├ę uvies┼ą, ┼że ned├ívno nain┼ítalovan├ę alebo aktualizovan├ę aplik├ície m├┤┼żu tie┼ż sp├┤sobi┼ą chybu BSoD, tak┼że ak ste nain┼ítalovali nejak├║ aplik├íciu sk├┤r, ako sa objavila chyba, ur─Źite ju odstr├í┼łte.

─Äal┼íou ─Źastou pr├ş─Źinou ch├Żb BSoD je antiv├şrusov├Ż softv├ęr. Windows 10 prich├ídza so svoj├şm vlastn├Żm Windows Br├í┼łte antiv├şrus, ale mnoh├ş pou┼ż├şvatelia rad┼íej in┼ítaluj├║ rie┼íenia tret├şch str├ín.

Antiv├şrusov├Ż softv├ęr tret├şch str├ín m├┤┼że niekedy sp├┤sobi┼ą chyby BSoD, preto je d├┤le┼żit├ę odstr├íni┼ą v┼íetok nain┼ítalovan├Ż antiv├şrusov├Ż softv├ęr. Na ├║pln├ę odstr├ínenie ur─Źit├ęho antiv├şrusov├ęho softv├ęru sa odpor├║─Źa pou┼żi┼ą ┼ípeci├ílny n├ístroj na odin┼ítalovanie.

Mnoho antiv├şrusov├Żch spolo─Źnost├ş pon├║ka tieto n├ístroje pre svoj softv├ęr, tak┼że ich nezabudnite stiahnu┼ą.

rie┼íenie 7 – re┼ítart Windows 10

Ak je chyba sp├┤soben├í chybou SYMBOLIC_INITIALIZATION_FAILED, m├┤┼żete ju opravi┼ą vykonan├şm Windows 10 re┼ítartujte. re┼ítart Windows 10 odstr├íni v┼íetky s├║bory a prie─Źinky z va┼íej jednotky C, tak┼że nezabudnite vytvori┼ą z├ílohu. Po vytvoren├ş z├ílohy m├┤┼żete vykona┼ą reset Windows 10 pod─ża t├Żchto krokov:

 1. Ke─Ć sa po─Ź├şta─Ź spust├ş, nieko─żkokr├ít re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź. T├Żm by sa mal za─Źa┼ą proces automatickej opravy.
 2. zvoli┼ą Rie┼íenie probl├ęmov> Resetujte tento po─Ź├şta─Ź,
 3. vybra┼ą Odstr├íni┼ą v┼íetko> Iba disk, kde Windows je nain┼ítalovan├Ż> Sta─Ź├ş odstr├íni┼ą moje s├║bory, Kliknite na ikonu re┼ítart Tla─Źidlo.
 4. To by malo za─Źa┼ą proces re┼ítartu. Postupujte pod─ża pokynov Windows 10 re┼ítartujte.

Po dokon─Źen├ş re┼ítartu sa v┼íetky s├║bory z jednotky C odstr├ínia a budete ma┼ą ─Źist├║ in┼ítal├íciu Windows 10. Ak bol probl├ęm sp├┤soben├Ż problematick├Żm softv├ęrom alebo ovl├ída─Źom, mal by by┼ą opraven├Ż Windows 10 re┼ítartujte. Ak probl├ęm pretrv├íva, pravdepodobne ide o hardv├ęrov├Ż probl├ęm.

rie┼íenie 8 – Skontrolujte hardv├ęr

Ak sa chyba SYMBOLIC_INITIALIZATION_FAILED na─Ćalej objavuje aj po resetovan├ş Windows 10, je vysoko pravdepodobn├ę, ┼że tento probl├ęm sp├┤sobuje ur─Źit├Ż hardv├ęr. Ak ste ned├ívno nain┼ítalovali nov├Ż hardv├ęr, nezabudnite ho odstr├íni┼ą alebo vymeni┼ą, preto┼że nemus├ş by┼ą kompatibiln├Ż s po─Ź├şta─Źom.

Ak probl├ęm pretrv├íva, mali by ste skontrolova┼ą, ─Źi v├í┼í hardv├ęr funguje spr├ívne.

Naj─Źastej┼íou pr├ş─Źinou ch├Żb BSoD je chybn├í RAM a pou┼ż├şvatelia hl├ísili, ┼że chyba SYMBOLIC_INITIALIZATION_FAILED bola opraven├í po n├íjden├ş a nahraden├ş chybn├ęho modulu RAM.

Ak chcete n├íjs┼ą chybn├Ż modul RAM, mus├şte vypn├║┼ą a odpoji┼ą kryt po─Ź├şta─Źa, otvori┼ą ho a odstr├íni┼ą v┼íetky moduly RAM okrem jedn├ęho.

Teraz zapnite po─Ź├şta─Ź a chv├ş─żu ho otestujte, aby ste zistili, ─Źi to funguje. ─Äalej si m├┤┼żete tie┼ż stiahnu┼ą MemTest86 +, vlo┼żi┼ą ho na USB flash disk a na┼ítartova┼ą z neho po─Ź├şta─Ź. Pam├Ątajte, ┼że ak chcete vykona┼ą d├┤kladn├║ kontrolu, mus├şte na nieko─żko hod├şn spusti┼ą MemTest86.

Ak va┼ía RAM funguje spr├ívne, mali by ste skontrolova┼ą ─Ćal┼íie hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőkomponenty, ako je pevn├Ż disk, z├íkladn├í doska, grafick├í karta at─Ć. N├íjdenie chybn├ęho hardv├ęru samo o sebe m├┤┼że by┼ą zlo┼żit├ę, preto by ste sa mali obr├íti┼ą na odborn├şka.

SYMBOLIC_INITIALIZATION_FAILED Chyba BSoD m├┤┼że by┼ą problematick├í, ale pou┼ż├şvatelia potvrdili, ┼że vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov je pr├ş─Źinou tejto chyby chybn├Ż pam├Ą┼ąov├Ż modul. Pred v├Żmenou pam├Ąte RAM vysk├║┼íajte aj ─Ćal┼íie rie┼íenia uveden├ę v tomto ─Źl├ínku.

Naj─Źastej┼íie ot├ízky: Pre─Ź├ştajte si viac o Chyba SYMBOLICKEJ INICIALIZ├üCIE

 • ─îo je chyba SYMBOLICK├ü INICIALIZA─îN├ü CHYBA?

SYMBOLIC INITIALIZATION_FAILED je chyba BSoD, ktor├í je sp├┤soben├í hlavne probl├ęmom s hardv├ęrom. M├┤┼że sa v┼íak aktivova┼ą aj softv├ęrom tret├şch str├ín alebo antiv├şrusom.

 • Ako m├┤┼żem opravi┼ą chybu SYMBOLICKEJ INICIALIZ├üCIE?

Ak chcete vyrie┼íi┼ą tento probl├ęm, postupujte takto: Aktualiz├ícia Windows 10 a jeho ovl├ída─Źe, spustite n├ístroj BSOD Troubleshooter, spustite skenovanie SFC, spustite DISM, skontrolujte pevn├Ż disk, odstr├í┼łte nekompatibiln├Ż antiv├şrusov├Ż softv├ęr / softv├ęr, re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź Windows 10, skontrolujte hardv├ęr.

 • ─îo je pr├ş─Źinou chyby modrej obrazovky?

Modr├ę obrazovky s├║ zvy─Źajne generovan├ę probl├ęmami s hardv├ęrom v├í┼ího po─Ź├şta─Źa alebo probl├ęmami s jeho ovl├ída─Źmi. Niekedy m├┤┼żu by┼ą sp├┤soben├ę nejak├Żm softv├ęrom spusten├Żm na internete Windows jadro.

Z editora Pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v okt├│bri 2018 a odvtedy bol obnoven├Ż a aktualizovan├Ż v apr├şli 2020, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.