Oprava: Chyba na zavádzacom zariadení nie je k dispozícii Windows 10

Zavádzacie zariadenie nie je k dispozícii

Modrá obrazovka chýb smrti môže byť spôsobená problematickým softvérom alebo chybným hardvérom. Je bežné, že sa všetky chyby BSoD zhroutia Windows 10 a reštartujte počítač, aby ste predišli poškodeniu.

Keďže tieto typy chýb môžu byť dosť vážne, dnes vám ukážeme, ako opraviť chybu v prípade nedostupného START zariadenia.

Zavádzacie zariadenie nie je k dispozícii po obnovení systému BIOS, aktualizácii systému BIOS – Podľa používateľov sa táto chyba zvyčajne objaví po obnovení systému BIOS alebo aktualizácii systému BIOS. Tento problém je spôsobený vašimi nastaveniami, ale dá sa ľahko vyriešiť. Spúšťací disk nie je k dispozícii externý pevný disk – Niekoľko používateľov nahlásilo tento problém pri používaní externého pevného disku. Toto je neobvyklý problém, ale mali by ste ho vyriešiť jedným z našich riešení. Nestabilná bootovacia slučka zavádzacej jednotky – Podľa používateľov sa niekedy v dôsledku tohto problému môžu zaseknúť v cykle reštartu. Môže to byť veľký problém, pretože k nemu nemáte prístup Windows vôbec nie. Windows choďte nedostupné zavádzacie zariadenie – Niekoľko používateľov nahlásilo tento problém pri používaní Windows go. Ak sa vyskytne táto chyba, nebudete môcť spustiť prevádzkovanie systému z úložného zariadenia USB. Zavádzacia jednotka nie je k dispozícii AHCI, RAID, IDE – Niekedy môže spôsobiť problém hardvérová konfigurácia. Ak chcete tento problém vyriešiť, musíte skontrolovať nastavenia pevného disku v systéme BIOS. Nedostupná inštalácia zavádzacieho zariadenia Windows 10 – Podľa používateľov sa tento problém môže niekedy vyskytnúť počas inštalácie Windows 10. Niekoľko používateľov uviedlo, že sa nemôžu začať Windows vôbec kvôli tejto chybe. Štartér je neprístupný pretaktovanie – V niektorých prípadoch sa táto chyba môže vyskytnúť v dôsledku pretaktovania. Ak ste zariadenie nedávno preplnili, nezabudnite odstrániť nastavenie pretaktovania a skontrolujte, či problém pretrváva. Nedostupná zavádzacia jednotka SSD – Podľa používateľov je niekedy možné tento problém zobraziť pri jednotkách SSD. Môže to byť veľký problém, ale mali by ste byť schopní to vyriešiť našimi riešeniami.

Ako môžem opraviť chybu BSoD na nedostupnom zavádzacom zariadení Windows 10?

obsah:

  Aktualizácia ovládačov Spustenie nástroja BSOD Troubleshooter Spustenie skenovania SFC Spustenie DISM Kontrola obnovenia pevného disku Obnovenie ovládača grafickej karty Vstup do núdzového režimu Povolenie režimu AHCI v systéme BIOS Kontrola uvoľnených káblov Windows 10 reštart Skontrolujte, či nedošlo k poruche hardvéru. Skontrolujte pevný disk Reflash BIOS

1, Aktualizujte ovládače

Vodiči sú dosť dôležití, ako umožňujú Windows 10 na používanie hardvéru, ale ak sú vaše ovládače zastarané a preto s nimi nekompatibilné Windows 10, ktorý môže spôsobiť akýkoľvek typ problému, z ktorých jeden je neprijateľná chyba BSoD jednotky START.

Ak chcete opraviť takéto chyby, dôrazne sa odporúča aktualizovať ovládače. Stačí navštíviť webovú stránku výrobcu hardvéru, vyhľadať najnovšie ovládače a prevziať ich.

Niektorí používatelia tvrdia, že táto chyba je spôsobená ovládačom IDE ATA / SATA radiča a podľa nich bola chyba BSoD opravená po stiahnutí a inštalácii najnovšej verzie tohto ovládača.

Vedeli ste, že väčšina z nich Windows 10 používateľov má zastarané ovládače? S týmto sprievodcom urobte krok vpred.

Aktualizujte ovládače automaticky

Vyhľadávanie ovládačov samostatne môže byť časovo náročné. Preto vám odporúčame použiť nástroj, ktorý to robí automaticky.

Použitie automatickej aktualizácie ovládačov vám ušetrí starosti s ručným vyhľadávaním ovládačov a systém vždy aktualizuje pomocou najnovších ovládačov.

Aplikácia Tweakbit Driver Updater (schválená spoločnosťami Microsoft a Norton Antivirus) vám pomáha automaticky aktualizovať ovládače a predchádzať poškodeniu vášho počítača spôsobenému inštaláciou nesprávnych verzií ovládačov. Po niekoľkých testoch náš tím dospel k záveru, že je to najlepšie automatizované riešenie.

Tu je stručný návod, ako ho používať:

  Stiahnite a nainštalujte Aktualizátor ovládačov TweakBit<img class = "aligncenter wp-image-163075" title = "uvítacie okno pre aktualizáciu ovládača" alt = "Okno programu aktualizácie ovládača pre nespustiteľné spustenie” width=”510″ height=”293″ src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1585958764_728_Como-arreglar-un-icono-de-volumen-faltante-en-Windows-10.jpg” /> Po inštalácii program automaticky skontroluje, či počítač neobsahuje zastarané ovládače. Driver Updater skontroluje verzie vašich ovládačov nainštalované v cloudovej databáze na najnovšie verzie a odporučí príslušné aktualizácie. Musíte len čakať na dokončenie skenovania. <Img class = "aligncenter wp-image-179387" title = "Skenovanie Tweakbit Driver Updater Scan" alt = "Proces skenovania Tweakbit Driver Updater nie je dostupný z Boot Device ” width=”685″ height=”494″ src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1585958764_403_Como-arreglar-un-icono-de-volumen-faltante-en-Windows-10.jpg” /> Na konci kontroly dostanete správu o všetkých ovládačoch, ktoré sú vo vašom počítači. Skontrolujte zoznam a zistite, či chcete aktualizovať každý radič jednotlivo alebo všetky naraz. Ak chcete aktualizovať jeden ovládač súčasne, kliknite na odkaz „Aktualizovať ovládače“ vedľa názvu ovládača. Alebo jednoducho kliknite na tlačidlo „Aktualizovať všetko“ v dolnej časti a automaticky nainštalujte všetky odporúčané aktualizácie. <Img class = "aligncenter wp-image-190941" title = "update driver" alt = "Automaticky aktualizuje všetky neprístupné bootovacie zariadenia. ” width=”674″ height=”520″ src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1585958764_737_Como-arreglar-un-icono-de-volumen-faltante-en-Windows-10.jpg” />Poznámka: Niektoré ovládače je potrebné nainštalovať vo viacerých krokoch, takže musíte opakovane stláčať tlačidlo „Aktualizovať“, kým sa nenainštalujú všetky ich súčasti.

2, Spustite ladiaci program BSOD

Ak aktualizácia ovládačov problém nevyrieši, pokračujte a skúste Windows 10 integrovaného nástroja na riešenie problémov. Tento nástroj môžete použiť na riešenie všetkých typov problémov vrátane problémov s BSOD ako chýb v nesprávnom príslušenstve pri spúšťaní.

Tu je návod, ako spustiť Windows 10 odstraňovačov problémov:

  otvorený Konfigurationsapp A choďte na Aktualizácia a bezpečnosť oddiel. vybrať riešenie problémov z ponuky doľava. vybrať BSOD na pravej table a kliknite na tlačidlo Spustite nástroj na riešenie problémov. <img class = "aligncenter wp-image-284306 size-full" title = "run debugger" alt = "debug modrá obrazovka neprístupného zavádzacieho zariadenia ” width=”1200″ height=”862″ src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1586264344_481_Error-de-LLAMADOR-DE-PISCINA-MALO-en-Windows-10-STEP-BY-STEP.png” /> Postupujte podľa pokynov na obrazovke a dokončite riešenie problémov.

Ak máte problémy s otvorením aplikácie Nastavenia, problém nájdete v tomto článku.

Ak nástroj na riešenie problémov skončí pred ukončením procesu, opravte ho pomocou tohto komplexného sprievodcu.

3, Spustite skenovanie SFC

Ďalším riešením problémov, ktoré sa tu môže hodiť, je skenovanie SFC. Toto je nástroj príkazového riadku, ktorý prehľadáva váš systém, aby zistil prípadné nedostatky a podľa možnosti ich odstránil.

Môže tak tiež opraviť neprístupnú chybu START DEVICE. Tu je postup spustenia skenovania SFC Windows 10:

  Pravým tlačidlom myši kliknite na tlačidlo ponuky Štart a otvorte systém (správca). Zadajte nasledujúci riadok a stlačte kláves Enter: sfc / scannow <img class = "aligncenter wp-image-284300 size-full" title = "systém symbol sfc scan" alt = "sfc scannow Nedostupné bootovacie zariadenie ” width=”979″ height=”512″ src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1586264344_857_Error-de-LLAMADOR-DE-PISCINA-MALO-en-Windows-10-STEP-BY-STEP.png” /> Počkajte na dokončenie procesu (môže to chvíľu trvať). Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky. Teraz zatvorte ikonu systému a reštartujte počítač.

Ak máte problémy s prístupom k symbolu systému Ako správca, mali by ste sa bližšie pozrieť na túto príručku.

Zastavil sa príkaz scannow pred ukončením procesu? Nerobte si starosti, máme pre vás jednoduché riešenie.

4, Spustiť DISM

Tretí nástroj na riešenie problémov, ktorý tu použijeme, je DISM. Nasadenie Image Management Service and Service (DISM), ako už názov napovedá, preplatí image systémov znova a rieši možné problémy.

Preto je tiež možné vyriešiť neprístupnú chybu jednotky START. Prevedieme vás štandardom a postupom pomocou nižšie uvedeného inštalačného média:

  Pravým tlačidlom myši kliknite na Štart a otvorte systém (Správca). Vložte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter: DISM / Online / Čistiaci obraz / RestoreHealth <img class = "aligncenter wp-image-284302 size-full" title = "symbol pre systém DISM" alt = "DISM cmd Boot drive nie je k dispozícii ” width=”979″ height=”512″ src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1586264344_59_Error-de-LLAMADOR-DE-PISCINA-MALO-en-Windows-10-STEP-BY-STEP.png” /> Počkajte na dokončenie skenovania. Reštartujte počítač a skúste aktualizovať znova.

s Windows inštalačné médiá

  Vložte svoje Windows Inštalačné médiá Kliknite pravým tlačidlom myši na ponuku Štart a vyberte symbol pre symbol zo systémovej ponuky (Správca). Na príkazový riadok zadajte nasledujúce príkazy a po každom stlačte kláves Enter: rozobrať / online / náprava / scanhealth demontovať / online / sanácia-image / obnoviť zdravie Teraz zadajte nasledujúci príkaz a stlačte kláves Enter: DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth / zdroj: WIM: X: SourcesInstall.wim:1 / Obmedzený prístup Nezabudnite zmeniť a X hodnota s frekvenčným písmenom opatreným Windows 10 inštalácia. Po dokončení postupu reštartujte počítač.

Ak ho nemáte Windows inštalačné médium, pomocou ktorého môžete vytvoriť zavádzacie zariadenie USB Windows 10 v niekoľkých krokoch. Prezrite si tohto skvelého sprievodcu, ktorý vám pomôže urobiť toto.

Zdá sa, že všetko zlyhá, keď zlyhá DISM Windows? Pozrite si tohto rýchleho sprievodcu a odstráňte z neho obavy.

5, Skontrolujte pevný disk

  špecifikovať Pokročilý štart (Reštartujte počítač a držte stlačený kláves Shift.) Vyberte položku Riešenie problémov> Rozšírené možnosti, vybrať Symbol systému zo zoznamu možností. Pri systémoch zadajte nasledujúce riadky a po každom riadku stlačte Enter, aby sa vykonal: bootrec.exe / Rebildbcd bootrec.exe / fixmbr bootrec.exe / fixboot Niektorí používatelia tiež naznačujú, že musíte spustiť viac chkdsk príkazy. Na spustenie týchto príkazov musíte poznať písmená jednotiek pre všetky oddiely na pevnom disku. Do systémovej ikony musíte zadať nasledujúce položky (nezabudnite však použiť písmená, ktoré zodpovedajú oddielom na pevnom disku počítača): chkdsk / r c: <img class = "aligncenter wp-image-284298 size-full" title = "system theme chkdsk" alt = "chkdsk cmd Boot Device Unreachable ” width=”979″ height=”512″ src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1586264344_735_Error-de-LLAMADOR-DE-PISCINA-MALO-en-Windows-10-STEP-BY-STEP.png” /> Chkdsk / rd:

  Toto je len náš príklad, takže nezabudnite, že pre každý oddiel na pevnom disku musíte spustiť príkaz chkdsk.

  Reštartujte počítač a skontrolujte, či sa problém vyriešil.

Chcete automaticky skontrolovať stav pevného disku? Prezrite si tieto skvelé nástroje, ktoré vám pomôžu pri ukladaní pevného disku.

6, Znova nainštalujte ovládač grafickej karty

<img class = "aligncenter wp-image-144119 size-full" title = "graphic card" alt = "gigabajt grafická karta nedostupná bootovacia jednotka BSOD chyba” width=”740″ height=”416″ src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1588165325_106_REVISION-error-de-dispositivo-de-inicio-inaccesible-en-Windows-10.jpg” />

Niektorí používatelia tvrdia, že po aktualizácii ovládačov grafickej karty začali dostávať chybu NESPRACOVATEĽNÉHO ZAČIATKU. Ak chcete tento problém vyriešiť, odinštalujte a znovu nainštalujte ovládače pre svoju aktuálnu grafickú kartu.

Ak chcete ovládač grafickej karty odinštalovať, postupujte takto:

  download Odinštalovanie ovládačov, Po stiahnutí ho spustite a postupujte podľa pokynov.

Po odinštalovaní ovládača grafickej karty by sa mal počítač reštartovať. Po reštartovaní prejdite na webovú stránku výrobcu grafickej karty a stiahnite si nový ovládač grafickej karty.

Upozorňujeme, že používatelia služby Nvidia nahlásili tento problém, ale aj keď nevlastníte grafickú kartu Nvidia, môžete toto riešenie vyskúšať.

Možnosti nájdete v tomto zozname najlepších odinštalačných programov, ktoré môžete použiť práve teraz.

Chcete najnovšie ovládače GPU? Uložte si túto stránku do záložiek a vždy sa informujte o najnovších a najlepších.

7, Prejdite do núdzového režimu

Núdzový režim je navrhnutý tak, aby začínal iba s potrebnými ovládačmi a iba s najzákladnejším softvérom, takže ak je chyba INACTIVATE START DEVICE spôsobená niektorým softvérom tretích strán, mali by ste byť schopní bezpečne používať núdzový režim.

Ak chcete prejsť do núdzového režimu, postupujte takto:

  Počas reštartovania reštartujte počítač. Urobte to, kým sa nespustí automatická oprava. vybrať Riešenie problémov> Rozšírené možnosti> Počiatočné nastavenia, Kliknite na reštart <img class = "aligncenter wp-image-407362 size-full" title = "restart now" alt = "Advanced start Boot device nedostupná modrá obrazovka chyba” width=”811″ height=”245″ src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/REVISION-error-de-dispositivo-de-inicio-inaccesible-en-Windows-10.png” /> Po reštartovaní počítača sa zobrazí zoznam možností. tlak 5 alebo F5 vstúpiť Núdzový režim so sieťovými funkciami,

Otestujte, či váš počítač v bezpečnom režime funguje správne. Ak neexistujú žiadne problémy, môžete pomocou núdzového režimu aktualizovať alebo odinštalovať určité ovládače alebo aplikácie, ktoré môžu spôsobiť túto chybu.

Používatelia tvrdia, že ak chcete opraviť neprístupnú chybu zariadenia START, stačí prejsť do núdzového režimu a chyba by sa mala automaticky opraviť pri reštartovaní počítača.

Núdzový režim nefunguje? Neprepadajte panike, táto príručka vám pomôže prekonať problémy so spustením.

8, Povoľte režim AHCI v systéme BIOS

Podľa používateľov môžete jednoducho opraviť chyby INACCESSIBLE BOOT DEVICE jednoduchým povolením režimu AHCI v systéme BIOS. Ak to chcete urobiť, musíte urobiť nasledovné:

  Počas reštartovania počítača F2 alebo z vstúpiť do systému BIOS. Po nastavení systému BIOS prejdite na stránku pokročilý sekcie a zmeny Nastavte režim AHCI na aktivovaný,

  Voliteľné: nakonfigurovať Ovládanie režimu AHCI na auto,

  Uložte zmeny a reštart počítač.

Je potrebné spomenúť, že váš systém BIOS sa môže líšiť. Ak chcete zistiť, ako vstúpite do systému BIOS a zmeníte režim AHCI, prečítajte si podrobné pokyny v príručke k základnej doske.

Zdá sa prístup k systému BIOS ako veľká úloha? Uľahčime vám to pomocou tohto skvelého sprievodcu!

9, Skontrolujte, či nie sú uvoľnené káble

<img class = "aligncenter wp-image-144117 size-full" title = "cable control" alt = "PC cable Boot drive nedostupná chyba” width=”740″ height=”493″ src=”https://applexgen.com/wp-content/uploads/2020/04/1588165325_592_REVISION-error-de-dispositivo-de-inicio-inaccesible-en-Windows-10.jpg” />

Len málo používateľov uviedlo, že uvoľnené káble môžu byť príčinou zlyhania STARTRA. Preto musíte vypnúť počítač, odpojiť ho, otvoriť počítač a skontrolovať, či je všetko správne pripojené.

Za zmienku stojí, že len málo používateľov sa podarilo vyriešiť problém pripojením pevného disku k inému portu na základnej doske, takže to vyskúšajte.

10. Vykonajte Windows 10 reštartujte

Ak je chyba v nedostupnom START DEVICE spôsobená niektorým softvérom, môžete ho ľahko opraviť spustením Windows 10 reštartujte. Uvedomte si, že tento proces odstráni všetky súbory z vášho oddielu C, takže nezabudnite vytvoriť zálohu.

Zálohujte svoje dáta ako profesionál v niekoľkých krokoch. Všetko, čo potrebujete vedieť, je tu!

Po vytvorení zálohy ju možno budete potrebovať Windows 10 inštalačných médií na dokončenie tohto procesu. Zavádzaciu jednotku USB Flash môžete ľahko vytvoriť pomocou Windows 10 pomocou nástroja na vytváranie médií.

Ak máte problémy s vytváraním médií a nemôžete ich správne spustiť Windows 10, pozrite sa na tento článok, ktorý ponúka niekoľko dobrých riešení na vyriešenie problému.

Konať Windows Ak chcete reštartovať, postupujte takto:

  Počas reštartovania reštartujte počítač. Tým by sa mal spustiť režim automatickej opravy. vybrať Odstraňovanie problémov> Obnoviť môj počítač> Odstrániť všetko, Ak vás požiadajú o vklad Windows 10 inštalačných médií. vybrať Len pult Windows je nainštalovaný> Stačí odstrániť moje súbory a kliknite na tlačidlo OK reštart Tlačidlo. Postupujte podľa krokov a počkajte, kým sa proces reštartovania nedokončí.

Ak problém pretrváva aj potom Windows Ak chcete reštartovať počítač, musíte skontrolovať, či počítač neobsahuje nesprávny hardvér.

Potrebujete viac informácií o tom, ako počítač nastaviť z výroby? Prečítajte si tento článok a zistite všetko, čo potrebujete vedieť.

Katastrofy a nemôžete reštartovať počítač! Našťastie pre vás máme správne riešenia.

11. Skontrolujte hardvérové ​​poruchy

12. Skontrolujte pevný disk

V niektorých prípadoch sa môže táto chyba zobraziť kvôli poškodeniu súboru. Problém však môžete vyriešiť jednoducho spustením kontroly chkdsk. Tu je postup:

  tlak Windows Kľúč + X otvorte ponuku Win + X Ikona systému (administrátor) alebo PowerShell (správca),”cmd Zobrazí sa výzva na reštartovanie počítača a naplánovanie kontroly. typ a a stlačte Prihláste sa,

Po reštartovaní počítača sa automaticky spustí kontrola programu chkdsk. Ak nemáte prístup Windows Z dôvodu tejto chyby môžete prejsť do ponuky Advanced Boot Menu a používať systémy odtiaľ.

chkdsk vám bolesti hlavy? V tomto rýchlom sprievodcovi môžete vyriešiť všetky problémy.

13. Reflash BIOS

V niektorých prípadoch môže dôjsť k nedostupnej chybe zariadenia START kvôli poškodenému systému BIOS. Ak máte tento problém, skúste aktualizovať systém BIOS a zistiť, či problém vyrieši.

Upozorňujeme, že aktualizácia systému BIOS je pokročilý postup a ak sa nevykonáva správne, môže spôsobiť trvalé poškodenie.

Zdá sa aktualizácia systému BIOS desivá? Zjednodušte veci pomocou tohto praktického sprievodcu.

Neprístupná chyba zariadenia START môže byť problematická, ale používatelia uviedli, že ju možno ľahko opraviť zadaním núdzového režimu alebo aktualizáciou ovládačov. Ak tieto riešenia nefungujú, skúste niektoré iné riešenia v tomto článku.

Ak máte akékoľvek ďalšie návrhy alebo otázky, zanechajte ich v komentároch nižšie a my ich preskúmame.

PREČÍTAJTE A:

Z poznámky editora: Tento príspevok bol pôvodne publikovaný v júni 2016 a odvtedy bol kompletne aktualizovaný a aktualizovaný, aby poskytoval čerstvosť, presnosť a komplexnosť.