Oprava: Chyba BUGCODE_NDIS_DRIVER v systéme Windows XP Windows 10


Modrá obrazovka chýb smrti je pravdepodobne jednou z najzávažnejších chýb, ktorú môžete nájsť na svojom počítači Windows 10 ks. Tieto chyby reštartujú počítač a prerušia vašu prácu. Keďže môžu byť spôsobené chybným hardvérom, je dôležité, aby ste vedeli, ako opraviť chybu BUGCODE_NDIS_DRIVER.

Ako môžem opraviť chybu BSoD BUGCODE_NDIS_DRIVER?

BUGCODE_NDIS_DRIVER je modrá obrazovka, ktorá môže spôsobiť veľa problémov na vašom PC. Okrem tejto chyby veľa používateľov hlásilo aj tieto problémy:

 • Bezdrôtový adaptér Bugcode_ndis_driver – Táto chyba sa vyskytuje hlavne kvôli hardvéru a najbežnejšou príčinou je bezdrôtový adaptér. Ak máte tento problém, skontrolujte bezdrôtový adaptér a ovládače.
 • Windows ovládač stopcode ndis – Toto je iba variácia tejto chyby a môžete ju vyriešiť pomocou jedného z našich riešení.
 • Modrá obrazovka smrti bugcode_ndis_driver – Toto je modrá obrazovka chyby smrti a rovnako ako všetky ostatné modré obrazovky, aj táto bude nútená reštartovať počítač, hneď ako sa objaví.
 • TP-Link bugcode_ndis_driver – Mnoho používateľov hlásilo túto chybu pri používaní adaptérov TP-Link. Vo väčšine prípadov je problém spôsobený chybným adaptérom alebo poškodeným ovládačom.
 • Bugcode_ndis_driver Klient Cisco VPN – Niekoľko používateľov nahlásilo tento problém pri používaní klienta Cisco VPN na svojom počítači. Ak chcete problém vyriešiť, musíte odstrániť klienta VPN alebo ho aktualizovať a zistiť, či sa tým problém nevyrieši.

riešenie 1 – uistite sa, že Windows 10 je aktualizovaný

Problémy s hardvérom a softvérom sú častými príčinami týchto typov chýb. Ak sa vyskytne chyba BSOD s BODCODE_NDIS_DRIVER, váš počítač bude pravdepodobne mať problémy s určitým hardvérom alebo softvérom.

Na odstránenie tejto chyby sa odporúča použiť Windows Aktualizujte a sťahujte najnovšie Windows 10 záplat Tieto záplaty sú navrhnuté tak, aby vyriešili veľa problémov s hardvérom alebo softvérom, takže inštaláciou najnovších záplat by ste sa mali vyhnúť modrým obrazovkám chýb smrti.


riešenie 2 – Aktualizujte ovládače

Vaše ovládače môžu byť často príčinou takýchto chýb, preto je dôležité, aby ste ich často aktualizovali. Niektoré staršie hardvérové ​​problémy môžu mať problémy s kompatibilitou. Aby ste zaistili, že počítač je stabilný a bez chýb, je dôležité aktualizovať ovládače.

Aktualizácia ovládačov je veľmi jednoduchá a môžete to urobiť jednoducho tak, že navštívite webovú stránku výrobcu hardvéru a stiahnete najnovšie ovládače pre svoje zariadenie.

Len málo používateľov uviedlo, že chyba BUGCODE_NDIS_DRIVER bola spôsobená ovládačom adaptéra Wi-Fi a po aktualizácii tohto konkrétneho ovládača bol problém vyriešený. Je potrebné poznamenať, že tento problém môže spôsobiť takmer každý ovládač, preto je nevyhnutné aktualizovať čo najviac vodičov.

Aktualizujte ovládače automaticky

Aby sa predišlo chybám BSoD, odporúča sa aktualizovať všetky ovládače na vašom PC. Tento proces niekedy môže chvíľu trvať, najmä ak to urobíte manuálne, takže je najlepšie použiť softvér tretej strany na aktualizáciu všetkých ovládačov na vašom počítači jediným kliknutím.

Dôrazne vám odporúčame, aby ste to robili automaticky pomocou nástroja na aktualizáciu ovládačov Tweakbit. Tento nástroj je schválený spoločnosťami Microsoft a Norton Antivirus. Po niekoľkých testoch náš tím dospel k záveru, že je to najlepšie automatizované riešenie. Nižšie nájdete rýchly sprievodca, ako to urobiť:

 1. Stiahnite a nainštalujte Aktualizátor ovládačov TweakBitštartovacie okno ovládača aktualizácie
 2. Po inštalácii program automaticky začne vyhľadávať zastarané ovládače v počítači. Driver Updater skontroluje verzie vašich ovládačov nainštalované v cloudovej databáze na najnovšie verzie a odporučí príslušné aktualizácie. Všetko, čo musíte urobiť, je čakať na dokončenie skenovania.aktualizácia diagnostického ovládača
 3. Na konci kontroly dostanete správu o všetkých problémových ovládačoch nájdených na vašom počítači. Skontrolujte zoznam a zistite, či chcete aktualizovať každý radič jednotlivo alebo všetky naraz. Ak chcete aktualizovať jeden radič súčasne, kliknite na odkaz Aktualizovať radič vedľa názvu radiča. Alebo jednoducho kliknite na tlačidlo Aktualizovať všetko dole a automaticky nainštalujte všetky odporúčané aktualizácie.
  kontrola skenovania aktualizácie ovládača dokončená
  Poznámka: Niektoré ovládače musia byť nainštalované v niekoľkých krokoch, takže budete musieť niekoľkokrát stlačiť tlačidlo „Aktualizovať“, kým sa nenainštalujú všetky ich súčasti.

dementi: Niektoré funkcie tohto nástroja nie sú bezplatné.


riešenie 3 – Vypnite alebo odinštalujte softvér adaptéra Wi-Fi

Modrá obrazovka smrti bugcode_ndis_driver

Zdá sa, že v niektorých sieťach Wi-Fi je problém Windows 10 a podľa používateľov tento problém spôsobuje softvér adaptéra Wi-Fi.

Ako možné riešenie odporúčajú používatelia odpojiť adaptér Wi-Fi USB pred spustením počítača, ukončením alebo deaktiváciou softvéru Wi-Fi a po pripojení adaptéra Wi-Fi po spustení počítača.

Toto nie je trvalé riešenie, ale vykonaním týchto krokov sa zabráni modrej obrazovke smrti smrti BUGCODE_NDIS_DRIVER.

Používatelia uviedli, že odinštalovaním softvéru adaptéra Wi-Fi sa táto chyba tiež vyrieši. Vyskytla sa chyba bezdrôtových adaptérov TP-Link, ale po odinštalovaní softvéru bezdrôtových adaptérov bola BSoD opravená.

Za zmienku stojí Windows Aplikácia 10 automaticky nainštaluje predvolené ovládače pre váš adaptér Wi-Fi, akonáhle odstránite softvér, a ak predvolené ovládače fungujú dobre, môžete ich používať. V opačnom prípade budete možno musieť stiahnuť nové ovládače alebo nainštalovať ovládače z disku CD, ktorý ste dostali s adaptérom Wi-Fi.


riešenie 4 – Vráťte sa na predchádzajúci ovládač

BSOD chyba BODCODE_NDIS_DRIVER je zjavne spôsobená problematickým ovládačom a rôzni používatelia uviedli, že príčinou tejto chyby je najnovší ovládač adaptéra Wi-Fi.

Podľa používateľov sa problém vrátil k predchádzajúcej verzii ovládača. Ak chcete nainštalovať predchádzajúcu verziu ovládača, postupujte takto:

 1. lis Windows Kľúč + X otvorí ponuku pokročilých používateľov. vybrať Správca zariadení zo zoznamu.
  Windows  ovládač stopcode ndis
 2. Po spustení Správcu zariadení vyhľadajte a dvakrát kliknite na adaptér Wi-Fi.
 3. Prejdite na vodič a kliknite na ikonu Ovládač vrátenia Tlačidlo.
  Modrá obrazovka smrti bugcode_ndis_driver
 4. Podľa pokynov na obrazovke obráťte ovládač.
 5. Po dokončení reštart počítač.

Len málo používateľov uviedlo, že nedokážu vrátiť ovládač späť, aby ste tento problém vyriešili, odporúčame vyskúšať vyššie uvedený postup z núdzového režimu. Ak chcete získať prístup do núdzového režimu, postupujte takto:

 1. Keď sa počítač spustí, reštartujte počítač. Tento krok opakujte, kým sa nezačne proces automatickej opravy. Prípadne môžete ponechať zmena a kliknite na reštart Tlačidlo.
 2. zvoliť Riešenie problémov> Rozšírené možnosti> Nastavenia pri spustení, Kliknite na ikonu reštart Tlačidlo.
 3. Po reštartovaní počítača sa zobrazí zoznam možností. vybrať Núdzový režim so sieťovými funkciami lisovanie F5 alebo 5,

Po vstupe do núdzového režimu skúste otočiť ovládač adaptéra Wi-Fi. Problémový ovládač môžete odinštalovať a na odstránenie tohto problému prevziať predchádzajúcu verziu toho istého ovládača.


riešenie 5 – Vykonajte čisté zavedenie

Niekoľko používateľov oznámilo, že pred aktualizáciou na systém Windows XP vykonalo čisté zavedenie systému Windows 10 opravilo chybu BUGCODE_NDIS_DRIVER. Aj keď ste vykonali čistú inštaláciu Windows 10, môžete skúsiť Clean Boot, aby ste našli problémový softvér, ktorý spôsobuje túto chybu.

Ak chcete vykonať čisté zavedenie, postupujte takto:

 1. lis Windows Kláves + R a zadajte msconfig, lis Prihláste sa alebo dobre,
  TP-Link bugcode_ndis_driver
 2. keď Windows Zobrazí sa konfiguračné okno, vyberte položku Selektívny začiatok a zrušte začiarknutie Načítanie položiek pri spustení,
  TP-Link bugcode_ndis_driver
 3. go služby tab. skontrolovať Skryť všetky služby spoločnosti Microsoft a kliknite na tlačidlo OK Zakázať všetky,
  Bezdrôtový adaptér Bugcode_ndis_driver
 4. cvaknutie platiť a dobre, Ak sa zobrazí výzva na reštartovanie počítača, vyberte možnosť.
 5. Spustite Správcu úloh stlačením Ctrl + Shift + Esc,
 6. Keď sa spustí Správca úloh, prejdite na Uvedenie do prevádzky tab.
  Windows  ovládač stopcode ndis
 7. Pravým tlačidlom myši kliknite na každú položku v zozname a vyberte položku disable z ponuky
  Bezdrôtový adaptér Bugcode_ndis_driver
 8. Po dokončení zatvorte Správcu úloh a reštart počítač.

Teraz musíte ten istý proces zopakovať a každú službu a aplikáciu povoliť jeden po druhom, kým nenájdete tú, ktorá spôsobuje tento problém.

Zdá sa, že bezdrôtové adaptéry sú častou príčinou chyby BUGCODE_NDIS_DRIVER v systéme Windows 10, preto nezabudnite aktualizovať ovládače a skontrolovať, či bezdrôtový adaptér správne funguje.

Najčastejšie otázky: Prečítajte si viac o ERROR CODE NDIS Driver Driver

 • Čo je chyba BUGCODE NDIS DRIVER?

Chyba BUGCODE_NDIS_DRIVER je chyba BSoD, ktorá môže byť spôsobená mnohými problémami s hardvérom alebo softvérom. Najpravdepodobnejšou príčinou tejto chyby je však adaptér Wi-Fi.

 • Čo je príčinou chyby DRIVER BUGCODE NDIS?

Tento problém môže byť spôsobený problémom s niektorými adaptérmi Wi-Fi v systéme Windows 10 a pravdepodobne tento problém spôsobuje softvér adaptéra Wi-Fi.

 • Ako môžem vyriešiť chybu BUGCODE NDIS DRIVER?

Pred spustením počítača odpojte adaptér USB Wi-Fi, vypnite alebo vypnite softvér Wi-Fi a po zapnutí počítača pripojte adaptér Wi-Fi. Ak chcete tento problém definitívne vyriešiť, skúste odinštalovať softvér adaptéra Wi-Fi. Vyskytla sa chyba bezdrôtových adaptérov TP-Link, ale po odinštalovaní softvéru bezdrôtového adaptéra by ste mali opraviť BSoD.

Z editora Poznámok: Tento príspevok bol pôvodne uverejnený v auguste 2018 a odvtedy bol obnovený a aktualizovaný v apríli 2020, aby poskytoval čerstvosť, presnosť a komplexnosť.