Oprava: Chyba ACPI_DRIVER_INTERNAL d┼ła Windows 10

 • ACPI_DRIVER_INTERNAL je modr├í obrazovka chyby smrti a podobne ako mnoho in├Żch ch├Żb BSoD zlyh├í. Windows 10 a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź, aby ste predi┼íli po┼íkodeniu.

 • Modr├í obrazovka ch├Żb smrti je zvy─Źajne sp├┤soben├í hardv├ęrov├Żmi a softv├ęrov├Żmi probl├ęmami a ak sa chcete vyhn├║┼ą t├Żmto probl├ęmom, je d├┤le┼żit├ę, aby ste si s┼ąahovali najnov┼íie opravy pomocou Windows Aktualiz├ície.

 • Ak potrebujete pomoc s chybami s modrou obrazovkou, nav┼ít├şvte na┼íu sekciu rie┼íenia probl├ęmov s BSoD.

 • E┼íte nevolajte po─Ź├şta─Źov├ęho technika. Sk├║ste probl├ęm vyrie┼íi┼ą sami pre─Ź├ştan├şm na┼íich ─Źl├ínkov na adrese Windows 10 ch├Żb Hub,

 • Ako opravi┼ą chybu ACPI_DRIVER_INTERNAL Windows 10

  ACPI_DRIVER_INTERNAL je modr├í obrazovka chyby smrti a podobne ako mnoho in├Żch ch├Żb BSoD zlyh├í. Windows 10 a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź, aby ste predi┼íli po┼íkodeniu. Tieto typy ch├Żb m├┤┼żu by┼ą v├í┼żne, preto v├ím dnes uk├í┼żeme, ako opravi┼ą chybu ACPI_DRIVER_INTERNAL.

  Ako m├┤┼żem opravi┼ą chybu BSPI ACPI_DRIVER_INTERNAL?

  Obsah:

  1. aktualizova┼ą Windows 10 a jeho ovl├ída─Źe
  2. Vykonajte rie┼íenie probl├ęmov s hardv├ęrom
  3. Spustite skenovanie SFC
  4. Spusti┼ą DISM
  5. Zak├íza┼ą problematick├ę aplik├ície
  6. Vykonajte obnovenie syst├ęmu alebo Windows 10 re┼ítartov
  7. Skontrolujte hardv├ęr

  Oprava – ACPI_DRIVER_INTERNAL Windows 10 chyba

  rie┼íenie 1 – Aktualiz├ícia Windows 10 a jeho ovl├ída─Źe

  Modr├í obrazovka ch├Żb smrti, ako napr├şklad ACPI_DRIVER_INTERNAL, je zvy─Źajne sp├┤soben├í hardv├ęrov├Żmi a softv├ęrov├Żmi probl├ęmami a ak sa chcete vyhn├║┼ą t├Żmto probl├ęmom a chyb├ím BSoD, je d├┤le┼żit├ę, aby ste si s┼ąahovali najnov┼íie z├íplaty pomocou Windows Aktualiz├ície.

  Tieto opravy poskytuj├║ ┼íirok├║ ┼ík├ílu funkci├ş, vylep┼íen├ş zabezpe─Źenia a ve─ża opr├ív ch├Żb s├║visiacich s hardv├ęrom a softv├ęrom. hoci Windows Aktualiz├ície nemusia opravi┼ą chybu BSoD; Ak chcete, aby bol v├í┼í po─Ź├şta─Ź v bezpe─Ź├ş a bez ch├Żb, je dobr├ę ich ─Źasto s┼ąahova┼ą.

  Opravy zabezpe─Źenia s├║ d├┤le┼żit├ę pre stabilitu syst├ęmu, ale ich ovl├ída─Źe s├║ rovnako d├┤le┼żit├ę. Vodi─Źi to umo┼ż┼łuj├║ Windows 10 na rozpoznanie a pou┼ż├şvanie ur─Źit├ęho hardv├ęru, a ak s├║ va┼íe ovl├ída─Źe zastaran├ę alebo po┼íkoden├ę, Windows nebudete m├┤c┼ą pou┼ż├şva┼ą ur─Źit├Ż hardv├ęr a dostanete modr├║ obrazovku s chybou smrti.

  Aby sa predi┼ílo chyb├ím BSoD, odpor├║─Źa sa aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a m├┤┼żete tak urobi┼ą pod─ża t├Żchto krokov:

  1. lis Windows + Kl├íves X otvor├ş ponuku pokro─Źil├Żch pou┼ż├şvate─żov. vybra┼ą Spr├ívca zariadenia zo zoznamu.Spr├ívca zariadenia
  2. Po otvoren├ş Spr├ívcu zariaden├ş vyh─żadajte zariadenie, ktor├ę chcete aktualizova┼ą, kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a vyberte Aktualizujte softv├ęrov├Ż ovl├ída─Ź,update-driver-softv├ęr
  3. vybra┼ą Automaticky vyh─żadajte aktualizovan├Ż softv├ęr ovl├ída─Źa, V├Żber tejto mo┼żnosti Windows 10 automaticky vyh─żad├í a nain┼ítaluje najlep┼í├ş ovl├ída─Ź pre va┼íe zariadenie.browser-My-driver-softv├ęr
  4. Tieto kroky opakujte pre v┼íetky zariadenia, ktor├ę chcete aktualizova┼ą.

  Aktualiz├ícia ovl├ída─Źov prostredn├şctvom Spr├ívcu zariaden├ş je pomerne jednoduch├í, ale pou┼ż├şvatelia tvrdia, ┼że Spr├ívca zariaden├ş nie v┼żdy stiahne najnov┼íie ovl├ída─Źe pre ur─Źit├ę zariadenia. Ak chcete nain┼ítalova┼ą najnov┼íie ovl├ída─Źe, d├┤razne odpor├║─Źame ich stiahnutie priamo z webov├Żch str├ínok v├Żrobcu hardv├ęru.

  Sta─Ź├ş nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku v├Żrobcu hardv├ęru, n├íjs┼ą zariadenie a stiahnu┼ą najnov┼íie ovl├ída─Źe. Na odstr├ínenie tejto chyby je potrebn├ę aktualizova┼ą ovl├ída─Źe v┼íetk├Żch hlavn├Żch hardv├ęrov├Żch komponentov.

  Aktualizujte ovl├ída─Źe automaticky

  Vyh─żad├ívanie ovl├ída─Źov samostatne m├┤┼że by┼ą ─Źasovo n├íro─Źn├ę. Preto v├ím odpor├║─Źame pou┼żi┼ą n├ístroj, ktor├Ż to rob├ş automaticky. Pou┼ż├şvanie automatick├ęho aktualiz├ítora ovl├ída─Źov v├ím u┼íetr├ş probl├ęmy s ru─Źn├Żm vyh─żad├ívan├şm ovl├ída─Źov a v┼żdy udr┼żiava v├í┼í syst├ęm v aktu├ílnom stave s najnov┼í├şmi ovl├ída─Źmi.

  Aplik├ícia Tweakbit Driver Updater (schv├ílen├í spolo─Źnos┼ąami Microsoft a Norton Antivirus) v├ím pom├┤┼że automaticky aktualizova┼ą ovl├ída─Źe a zabr├íni┼ą po┼íkodeniu v├í┼ího po─Ź├şta─Źa sp├┤soben├ęmu in┼ítal├íciou nespr├ívnych verzi├ş ovl├ída─Źov. Po nieko─żk├Żch testoch n├í┼í t├şm dospel k z├íveru, ┼że je to najlep┼íie automatizovan├ę rie┼íenie.

  Tu je stru─Źn├Ż n├ívod, ako ho pou┼ż├şva┼ą:

  1. Stiahnite a nain┼ítalujte Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov TweakBitdomovsk├ę okno aktualiz├ície ovl├ída─Źa
  2. Po in┼ítal├ícii program automaticky za─Źne h─żada┼ą zastaran├ę ovl├ída─Źe na va┼íom po─Ź├şta─Źi. Aktualiz├ítor ovl├ída─Źov skontroluje verzie ovl├ída─Źov nain┼ítalovan├Żch v cloudovej datab├íze na najnov┼íie verzie a odporu─Ź├ş pr├şslu┼ín├ę aktualiz├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je ─Źaka┼ą na dokon─Źenie overenia.Proces skenovania Tweakbit Driver Updater
  3. Na konci skenovania dostanete spr├ívu o v┼íetk├Żch ovl├ída─Źoch, ktor├ę maj├║ probl├ęmy s po─Ź├şta─Źom. Skontrolujte zoznam a zistite, ─Źi chcete aktualizova┼ą ka┼żd├Ż radi─Ź jednotlivo alebo v┼íetky naraz. Ak chcete aktualizova┼ą jeden radi─Ź s├║─Źasne, kliknite na odkaz Aktualizova┼ą radi─Ź ved─ża n├ízvu radi─Źa. Alebo jednoducho kliknite na tla─Źidlo Aktualizova┼ą v┼íetko v dolnej ─Źasti a automaticky nain┼ítalujte v┼íetky odpor├║─Źan├ę aktualiz├ície.Pln├í automatick├í aktualiz├íciapozor: Niektor├ę ovl├ída─Źe je potrebn├ę nain┼ítalova┼ą v nieko─żk├Żch krokoch; preto budete musie┼ą opakovane stla─Źi┼ą tla─Źidlo Aktualizova┼ą, k├Żm nie s├║ nain┼ítalovan├ę v┼íetky jeho s├║─Źasti.

  rie┼íenie 2 – Vykonajte rie┼íenie probl├ęmov s hardv├ęrom

  Ak aktualizujete ovl├ída─Źe a syst├ęm, ktor├Ż ├║lohu nevykonali, vysk├║┼íame n├ístroje na rie┼íenie probl├ęmov. Prv├Ż n├ístroj, ktor├Ż pou┼żijeme, je Windows Internal Troubleshooter 10. Tento n├ístroj m├┤┼że rie┼íi┼ą r├┤zne probl├ęmy v syst├ęme vr├ítane probl├ęmov s BSOD.

  Mo┼żno budete tie┼ż schopn├ş vyrie┼íi┼ą chybu ACPI_DRIVER_INTERNAL.

  Tu je n├ívod, ako spusti┼ą Windows 10 Integrovan├Ż n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov:

  1. Otvorte Konfigura─Źn├í aplik├ícia A cho─Ćte na Aktualiz├ícia a bezpe─Źnos┼ą oddiel.
  2. vybra┼ą Rie┼íenie probl├ęmov v ponuke v─żavo.
  3. vybra┼ą BSOD na pravej table a kliknite na tla─Źidlo Spustite n├ístroj na rie┼íenie probl├ęmov,Oprava: Chyba ACPI_DRIVER_INTERNAL d┼ła Windows 10 1
  4. Postupujte pod─ża pokynov na obrazovke a dokon─Źite rie┼íenie probl├ęmov.

  rie┼íenie 3 – Spustite skenovanie SFC

  ─Äal┼í├şm rie┼íen├şm probl├ęmov, ktor├ę vysk├║┼íame, je skenovanie SFC. Tento n├ístroj pr├şkazov├ęho riadku skontroluje v├í┼í syst├ęm, vyh─żad├í mo┼żn├ę probl├ęmy a vyrie┼íi ich pozd─║┼ż cesty (ak je to mo┼żn├ę). Je mo┼żn├ę, ┼że kontrola SFC vyrie┼íi aj chybu ACPI_DRIVER_INTERNAL.

  Pozrite sa, ako vykona┼ą skenovanie SFC na str├ínke Windows 10:

  1. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na tla─Źidlo ponuky ┼átart a otvorte syst├ęm (spr├ívca).
  2. Zadajte nasleduj├║ci riadok a stla─Źte kl├íves Enter: sfc / scannowOprava: Chyba ACPI_DRIVER_INTERNAL d┼ła Windows 10 2
  3. Po─Źkajte, k├Żm sa proces neskon─Ź├ş (m├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą).
  4. Ak sa nájde riešenie, aplikuje sa automaticky.
  5. Teraz zatvorte symbol syst├ęmu a re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

  rie┼íenie 4 – Spustite DISM

  Posledn├Żm n├ístrojom na rie┼íenie probl├ęmov, ktor├Ż budeme testova┼ą, je DISM. Ako u┼ż n├ízov napoved├í, Image and Administration Service (DISM) znovu na─Ź├şta obr├ízok zo syst├ęmu. Tento proces m├┤┼że vyrie┼íi┼ą niektor├ę syst├ęmov├ę probl├ęmy vr├ítane (d├║fajme) chyby ACPI_DRIVER_INTERNAL.

  Prevedieme v├ís vzorom a postupom pomocou in┼ítala─Źn├ęho m├ędia uveden├ęho ni┼ż┼íie:

  1. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ┼átart a otvorte syst├ęm (Spr├ívca).
  2. Vlo┼żte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  3. DISM / Online / ─îistenie obrazu / RestoreHealthOprava: Chyba ACPI_DRIVER_INTERNAL d┼ła Windows 10 3
  4. Po─Źkajte na dokon─Źenie skenovania.
  5. Re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź a sk├║ste aktualizova┼ą znova.
 • S n├şm Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
  1. Vlo┼żte svoj Windows in┼ítala─Źn├ę m├ędi├í
  2. Prav├Żm tla─Źidlom my┼íi kliknite na ponuku ┼átart az ponuky vyberte pr├şkaz Symbol. syst├ęm (administr├ítor).
  3. Na pr├şkazov├Ż riadok zadajte nasleduj├║ce pr├şkazy a po ka┼żdom z nich stla─Źte kl├íves Enter:
  4. demontova┼ą / online / ─Źistenie obr├ízkov / skenovanie
  5. diz / online / cleaning-image / restorehealth
  6. Teraz zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz a stla─Źte kl├íves Enter:
  7. DISM / Online / Clean-up image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 Obmedzen├Ż pr├şstup
  8. Nezabudnite zmeni┼ą a X hodnota s p├şsmenom jednotky pripojen├Żm pomocou Windows 10 in┼ítal├ícia.
  9. Po dokon─Źen├ş postupu re┼ítartujte po─Ź├şta─Ź.

  rie┼íenie 5 – Zak├í┼żte problematick├ę aplik├ície

  Niektor├ę aplik├ície m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą chybu ACPI_DRIVER_INTERNAL; preto, ak ste ned├ívno nain┼ítalovali nov├║ aplik├íciu, odstr├í┼łte ju a opravte t├║to chybu.

  Je potrebn├ę uvies┼ą, ┼że antiv├şrusov├Ż program m├┤┼że zvy─Źajne sp├┤sobi┼ą tieto typy ch├Żb; Preto v├ím odpor├║─Źame z po─Ź├şta─Źa odstr├íni┼ą v┼íetky antiv├şrusov├ę programy tret├şch str├ín.

  Na ├║pln├ę odstr├ínenie konkr├ętneho antiv├şrusov├ęho programu mus├şte pou┼żi┼ą vyhraden├Ż n├ístroj na odstr├ínenie, preto┼że antiv├şrusov├ę programy zvy─Źajne niektor├ę s├║bory nech├ívaj├║ pozadu aj po ich odin┼ítalovan├ş. Mnoho bezpe─Źnostn├Żch spolo─Źnost├ş m├í ┼ípeci├ílne n├ístroje na odstr├ínenie svojho softv├ęru, tak┼że si jeden stiahnite.

  ─Äal┼í├şm sp├┤sobom, ako n├íjs┼ą problematick├ę aplik├ície, je vypn├║┼ą v┼íetky aplik├ície a slu┼żby sp├║┼í┼ąania. Postupujte pod─ża t├Żchto pokynov:

  1. lis Windows + Kláves R a zadajte msconfig, lis ZAREGISTRUJTE SA alebo kliknite na dobre,msconfig
  2. Ke─Ć sa vyberie okno Konfigur├ícia syst├ęmu Selekt├şvny za─Źiatok y zru┼íte za─Źiarknutie pol├ş─Źka Na─Ź├şta┼ą polo┼żky pri spusten├ş,konfigur├ícia syst├ęmu
  3. go Na┼íe slu┼żby sprievodca a kontrola Skry┼ą v┼íetky Microsoft slu┼żby. Kliknite na Zak├íza┼ą v┼íetky gomb├şkslu┼żby konfigur├ície syst├ęmu
  4. da┼ą cvaknutie plati┼ą y dobre ulo┼żi┼ą zmeny
  5. lis Ctrl + Shift + Esc spusti┼ą Spr├ívcu ├║loh.
  6. go uvedenie do prev├ídzky kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na ktor├║ko─żvek polo┼żku v zozname a vyberte polo┼żku deaktivova┼ą V ponuke opakujte tento krok, k├Żm nezak├í┼żete v┼íetky sp├║┼í┼ąacie aplik├ície.Vypnite spr├ívcu ├║loh
  7. Zatvorte Spr├ívcu ├║loh a re┼ítart po─Ź├şta─Ź

  Po re┼ítartovan├ş po─Ź├şta─Źa skontrolujte, ─Źi sa probl├ęm vyrie┼íil. Ak sa chyba BSoD nezobraz├ş, znamen├í to, ┼że ju sp├┤sobila niektor├í z deaktivovan├Żch aplik├íci├ş alebo slu┼żieb. Teraz mus├şte zopakova┼ą rovnak├ę kroky a postupne aktivova┼ą aplik├ície a slu┼żby, k├Żm nen├íjdete, ─Źo sp├┤sobuje t├║to chybu.

  rie┼íenie 6 – Vykonajte obnovenie syst├ęmu alebo Windows 10 re┼ítartov

  Ak je chyba ACPI_DRIVER_INTERNAL sp├┤soben├í ur─Źit├Żm softv├ęrom, m├┤┼żete ho ─żahko opravi┼ą vykonan├şm Obnovenia syst├ęmu. Obnovenie syst├ęmu m├┤┼żete vykona┼ą pod─ża t├Żchto krokov:

  1. Spustite automatick├║ opravu nieko─żkokr├ít re┼ítartovan├şm po─Ź├şta─Źa po─Źas sp├║┼í┼ąacej postupnosti. Pr├şpadne m├┤┼żete ponecha┼ą zmena na kl├ívesnici a kliknite na tla─Źidlo re┼ítart gomb├şkre┼ítart
  2. v├Żber Rie┼íenie probl├ęmov> Roz┼í├şren├ę mo┼żnosti> Obnovi┼ą syst├ęm,
  3. Vyberte svoje u┼ż├şvate─żsk├ę meno, zadajte svoje heslo a vyberte Vyberte in├Ż bod obnovenia mo┼żnos┼ą Kliknite zavrie┼ą,
  4. Vyberte bod obnovenia, do ktor├ęho sa chcete vr├íti┼ą, a kliknite na tla─Źidlo zavrie┼ą,
  5. Po─Źkajte na dokon─Źenie procesu obnovenia.

  ├üno Obnovenie syst├ęmu probl├ęm nevyrie┼íi, m├┤┼żete sk├║si┼ą spusti┼ą Windows 10 re┼ítartujte. Mus├şme v├ís upozorni┼ą, ┼że proces re┼ítartovania je podobn├Ż ako pri ─Źistej in┼ítal├ícii; Preto v├ím odpor├║─Źame z├ílohova┼ą v┼íetky d├┤le┼żit├ę s├║bory vo va┼íom oddiele C.

  Ak chcete spusti┼ą Windows 10 re┼ítart, m├┤┼że by┼ą potrebn├ę Windows 10 in┼ítala─Źn├Żch m├ędi├ş a m├┤┼żete ich ─żahko vytvori┼ą pomocou pr├ízdnej jednotky USB Flash a n├ístroja na vytv├íranie m├ędi├ş. Po vytvoren├ş z├ílohy m├┤┼żete spusti┼ą Windows 10 re┼ítartujte nasleduj├║cim sp├┤sobom:

  1. Spustite automatick├║ opravu pod─ża vy┼í┼íie uveden├Żch pokynov.
  2. v├Żber Odstra┼łovanie probl├ęmov> Resetujte tento po─Ź├şta─Ź> Odstr├íni┼ą v┼íetko, Po─Źas tohto kroku m├┤┼żete by┼ą vyzvan├Ż na zadanie Windows 10 in┼ítala─Źn├Żch m├ędi├ş.
  3. vybra┼ą Iba disk, kde Windows je nain┼ítalovan├Ż> Sta─Ź├ş odstr├íni┼ą moje s├║bory a kliknite na tla─Źidlo OK re┼ítart gomb├şk
  4. Po─Źkajte na dokon─Źenie procesu.

  Ak sa znova objav├ş chyba ACPI_DRIVER_INTERNAL, pr├ş─Źina tejto chyby je pravdepodobne sp├┤soben├í chybn├Żm alebo nekompatibiln├Żm hardv├ęrom.

  rie┼íenie 7 – Skontrolujte hardv├ęr

  Nieko─żko pou┼ż├şvate─żov ozn├ímilo, ┼że chyba ACPI_DRIVER_INTERNAL je sp├┤soben├í nekompatibilitou medzi ur─Źit├Żmi hardv├ęrov├Żmi komponentmi a RAM. Niektor├ę z├íkladn├ę dosky nefunguj├║ s niektor├Żmi pam├Ą┼ąov├Żmi modulmi a to ist├ę plat├ş pre ur─Źit├ę procesory.

  Pod─ża pou┼ż├şvate─żov niektor├ş spracovatelia nepodporuj├║ viac ako 8 GB RAM, vykonajte podrobn├║ kontrolu hardv├ęru a skontrolujte probl├ęmy s nekompatibilitou. Ak nie s├║ kompatibiln├ę, skontrolujte, ─Źi v┼íetky hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőkomponenty spr├ívne funguj├║.

  ACPI_DRIVER_INTERNAL Chyba BSoD m├┤┼że by┼ą problematick├í, ale d├║fame, ┼że ste tento probl├ęm vyrie┼íili pomocou jedn├ęho z na┼íich rie┼íen├ş.

  FAQ: Pre─Ź├ştajte si viac o Intern├í chyba ovl├ída─Źa ACPI

 • Ak├í je vn├║torn├í chyba ovl├ída─Źa ACPI?
 • Intern├í chyba v ovl├ída─Źi ACPI je chyba BSoD zvy─Źajne sp├┤soben├í nekompatibilitou medzi ur─Źit├Żmi hardv├ęrov├Żmi komponentmi a RAM. Niektor├ę z├íkladn├ę dosky nefunguj├║ s niektor├Żmi pam├Ą┼ąov├Żmi modulmi a to ist├ę plat├ş pre ur─Źit├ę procesory.

 • Ako m├┤┼żem opravi┼ą intern├║ chybu ovl├ída─Źa ACPI?
 • Tento probl├ęm sa sna┼ż├ş vyrie┼íi┼ą pomocou nieko─żk├Żch krokov: Aktualiz├ícia Windows 10 a jeho ovl├ída─Źe, spusti┼ą rie┼íenie probl├ęmov s hardv├ęrom, spusti┼ą skenovanie DISM a SFC, zak├íza┼ą problematick├ę aplik├ície, vykona┼ą obnovenie syst├ęmu alebo Windows 10 re┼ítart, skontrolujte hardv├ęr.

  ACPI je skratka pre Advanced Configuration and Power Interface a je priemyselnou ┼ípecifik├íciou pre efekt├şvne riadenie spotreby energie na stoln├Żch a mobiln├Żch po─Ź├şta─Źoch. ACPI riadi sp├┤sob komunik├ície po─Ź├şta─Źa so vstupn├Żm / v├Żstupn├Żm syst├ęmom, opera─Źn├Żm syst├ęmom a perif├ęrnymi zariadeniami pri vyu┼ż├şvan├ş energie.

  Z editora Pozn├ímok: Tento pr├şspevok bol p├┤vodne uverejnen├Ż v septembri 2018 a odvtedy bol obnoven├Ż a aktualizovan├Ż v apr├şli 2020, aby poskytoval ─Źerstvos┼ą, presnos┼ą a komplexnos┼ą.