OPPO, smartphone s kamerou pod obrazovkou už 2019?

Spoločnosť OPPO už mohla predstaviť smartphone s inovatívnym predným fotoaparátom integrovaným pod obrazovkou 2019. Uviedol to vynikajúci Ben Geskin vo svojom účte Twitter, Je dobre známe, že čínska spoločnosť už dlho hľadá riešenia, ktoré dokážu úplne odstrániť rámy bez toho, aby došlo k obetovaniu fotoaparátu. Napríklad myslíme na Find X, ktorý bol predstavený minulý rok a vďaka posuvnému mechanizmu sa vyznačuje neobmedzeným dizajnom.

V uplynulom období výrobcovia prijali rôzne riešenia: zárezy, otvory na obrazovke, vysúvacie alebo posuvné mechanizmy. Myšlienka vložiť prednú kameru pod obrazovku nie je naozaj nová. Samsung – rovnako ako OPPO – s ním experimentuje už nejaký čas, ale niekoľkokrát sa opakoval stále sme ďaleko od skutočnej implementácie. Alebo skôr je možná implementácia, ale kvalita obrazu stále nie je uspokojivá.

Ak sa OPPO podarí investovať, váš smartphone bude určite integrovaný obrazovka s technológiou OLED pretože na rozdiel od panelov LCD dokáže vypnúť pixely. To by umožnilo fungovanie fotografického senzora, ale nejakým spôsobom je pokryté obrazovkou. Okrem toho môže výrobca Shenzhen jednoducho predložiť prototyp a – okrem iného – Musíte pochopiť kvalitu fotografií, ktoré budete môcť nasnímať.

Je ťažké povedať úroveň spoľahlivosti informácie, ktoré sa musia vziať s kliešťami, ale ak je to pravda, budeme o nej určite počuť v nasledujúcich mesiacoch. V tejto chvíli musíme počkať a pochopiť, čo sa výrobcovia rozhodnú natrvalo odstrániť rámec. Osobne si myslím, že stačí znížiť rámy bez toho, aby sa hľadali riešenia, ktoré si často vyžadujú vyššie výrobné náklady.