Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Oplatí sa upgrade konzoly Xbox Series X?

Svet hier začína byť netrpezlivý. Obidve herné mega-giganty, PlayStation a Xbox, vylepšujú svoje konzolové motory na vianočnú splátku 2020 – nové konzoly, ktoré budú vládnuť nad hernou ríšou v nasledujúcich rokoch.

Ak ste nadšencom konzoly Xbox, pravdepodobne ste už ušetrili nejaké peniaze pre sériu X. Počkajte však minútu. Pravdepodobne už máte konzolu Xbox One X. Ak áno, mali by ste prejsť na konzolu nasledujúcej generácie?

Stojí to za to

V priebehu rokov vládla konzola PlayStation najvyššou úrovňou konzol. Ako vždy, Xbox je na pätách. Avšak, PlayStation 4 Konzola v priebehu rokov určite získala väčšiu trakciu ako Xbox One. Ak teda prepnete na ďalšiu konzolu PlayStation 5?

Nikto na túto otázku nemôže dať definitívnu odpoveď. Ak ste fanatikom Xboxu, dostanete Xbox bez otázok. Konzola bude ďalšou generáciou a rozhodne nebude iba vylepšením v porovnaní s jednou z iterácií Xbox One.

Čo však môžeme očakávať od série X?

Čo zatiaľ vieme

Ak konzoly konzoly PlayStation pravdepodobne nezačnú blúdiť zo svojej postupnosti mien, konzola Xbox sa vydala inou cestou. Pred rokom 2019 Game Awards bola pripravovaná konzola Xbox známa pod krycím menom Project Scarlett. Aj keď projekt Scarlett znie celkom dobre, Microsoft sa rozhodol pre názov názov „Xbox Series X“. Od minulého roku poznáme názov nasledujúcej konzoly.

Ešte dôležitejšie je, že poznáme aj približný dátum uvedenia na trh: sviatočnú sezónu 2020. To sa dalo očakávať ako PS 5 Oslobodenie je v tejto fáze. Vieme, že vodič bude prepracovaný tak, aby bol prístupnejší. Očakávajú sa tiež 1 TB Aktualizácie Seagate SSD, čo je veľmi dôležité vzhľadom na rastúcu veľkosť moderných hier.

Pokiaľ ide o estetiku, séria X bude predstavovať viac blokujúci aspekt, podobný malému hernému počítaču. Hráči však nemajú sklon sa obávať estetického vzhľadu konzoly. Oveľa viac sa zaujímajú o to, čo je pod kapotou. V tejto súvislosti spoločnosť Microsoft zverejnila podrobnosti o špecifikáciách, ktoré bude séria X prezentovať, a je ich dosť.

Špecifikácie série X

Aj keď je k dispozícii mnoho ďalších detailov, tu je prehľad najdôležitejších špecifikácií. Pokiaľ ide o procesor, očakávajte 8x Zen 2 Jadrá, ktoré bežia 3.8GHz. Pokiaľ ide o GPU, 12 TFLOP, 52 CU v 1O 825 GHz je to, o čo ide. Bude tiež obsahovať 16 GB GDDR6, pokiaľ ide o RAM, rovnako ako 1-TB SSD Nakoniec môžete očakávať optickú jednotku Blu-ray s rozlíšením 4 000 UHD.

Séria xbox x stojí za aktualizáciu

Každý technický hlupák rozpozná, že je šelma. Rovnomerná sila.

V porovnaní s predchádzajúcou iteráciou Xbox predstavuje obrovský skok. Ak teda hľadáte konzolu Xbox, ktorá je ďalším krokom pre konzolu Xbox One X, rad X určite stojí za zváženie.

Spätná kompatibilita

Doteraz existujú iba dva tituly, ktoré boli oficiálne ohlásené pre ďalšiu konzolu: Senua's Saga: Hellblade 2 a Halo Infinite. Žiadna z týchto hier nebola ohlásená pre PlayStation 5 konzola

Tieto dva tituly však pravdepodobne nepostačujú na zváženie aktualizácie. Našťastie má rad X spätnú kompatibilitu, čo znamená, že budete môcť hrať hry, ktoré boli k dispozícii v predchádzajúcich verziách Xbox. Určite to stojí za zmienku, keď uvažujete o inovácii na novú konzolu. Uvedomte si však, že PlayStation 5 Poskytne tiež spätnú kompatibilitu.

ceny

PlayStation uviedla svoje pôvodné PS 5 ceny. Bohužiaľ nevieme, koľko to bude stáť Xbox Series X. Je známe, že Xbox je drahší ako ľudia sú všeobecne ochotní kašľať, čo Microsoftu spôsobilo veľa bolesti. Tentoraz však populárna spoločnosť vyhlásila, že sa nedopustí chýb v cene, ktoré urobili pri Xbox One.

V každom prípade očakávajte cenu, ktorá je niekde v aréne nasledujúcej PlayStation nasledujúcej generácie. Majú toho čo dohnať a nemôžu si dovoliť preháňať cenu.

VR

V posledných rokoch virtuálna realita otriasla herným svetom. Zariadenia na virtuálnu realitu sú však dosť drahé. Toto sa pravdepodobne čoskoro zmení, keďže herný svet sa ponáhľa k hrám s virtuálnou realitou. Hrajte stanicu 4 zaviedla možnosť VR, ktorá bola skvelým krokom. Séria Xbox One túto možnosť bohužiaľ nepodporuje.

Na ďalšie zdesenie nadšencov Xboxu Xbox Series X nebude pri svojom prvom uvedení na trh obsahovať ani VR. Pre niektorých hráčov nie je virtuálna realita nevyhnutnosťou. Iní sa však môžu v dôsledku tohto nedostatku rozhodnúť ísť s novou konzolou PlayStation do novej konzoly Xbox.

Ako už bolo povedané, Xbox tvrdil, že spoločnosť čaká, kým sa technológia VR nestane premyslenou.

Mali by ste aktualizovať?

Nakoniec to všetko príde na exkluzívne hry Xbox. Nikto sa nevzdá nákupu Xboxu kvôli mierne odlišnej cene alebo odlišným špecifikáciám. Hry ponúkané pre konzolu majú význam. O exkluzivitách bohužiaľ nevieme veľa. Práve teraz ide o lojalitu k značke. Ako sme povedali, ak ste fanúšikom konzoly Xbox, získate sériu X.

Inovujte na konzolu Xbox Series X

Keď zvážite všetko od špecifikácií až po možnosti virtuálnej reality, všetko príde na to, či ste fanúšikom konzoly Xbox ako konzola alebo nie. Séria Xbox X bude určite konzolou konzoly a prinesie do tabuľky početné aktualizácie v porovnaní s konzolou Xbox One X. Áno, určite to stojí za aktualizáciu.

Dostanete konzolu Xbox Series X pri jej spustení? Dávate prednosť konzole Xbox pred PlayStation? Prečo? Prečo nie Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie a neváhajte sa opýtať na akékoľvek otázky týkajúce sa nadchádzajúcej konzoly Xbox.