OnStar Guardian získava svoju vlastnú zručnosť Alexa pre domáce núdzové situácie

OnStar Guardian, bezpečnostná aplikácia, ktorá pomáha rodinám zostať vo vzájomnom spojení, bude mať čoskoro svoju vlastnú Amazon Alexa zručnosť. Vďaka rozšírenej podpore, o ktorej GM hovorí, že príde čoskoro, budú môcť používatelia Alexa používať svoj hlas na kontaktovanie poradcov OnStar a ďalších zariadení pomocou inteligentných domácich zariadení, ktoré už vlastnia.

OnStar Guardian je bezpečnostná platforma, ktorá zahŕňa podporu pre vozidlá GM aj neGM; je k dispozícii na stiahnutie na zariadeniach so systémom iOS a Android a umožňuje používateľom uskutočňovať núdzové volania SOS, získať cestnú asistenciu, kontaktovať OnStar a vidieť, kde sa ich rodinní príslušníci nachádzajú na mape.

Zručnosť Alexa, keď príde, umožní predplatiteľom prístup k núdzovým certifikovaným poradcom OnStar z ich domova pomocou ich inteligentného reproduktora alebo displeja Alexa. Táto zručnosť využíva príkaz „Alexa, zavolaj pomoc“ a dá sa použiť na veci, ako je vlámanie do domu, lekárske pohotovosti a podobné neočakávané situácie, keď ste doma.

Zručnosť OnStar Guardian Alexa bude v USA spočiatku dostupná len vybraným predplatiteľom, hoci GM tvrdí, že začiatkom budúceho roka plánuje túto zručnosť sprístupniť viacerým používateľom. Budete potrebovať kompatibilné zariadenie Alexa, ktorého príklady zahŕňajú reproduktory Echo a Echo Dot. GM hovorí, že členovia OnStar dostanú viac informácií vo forme e-mailu.

Vo vyhlásení o nadchádzajúcej schopnosti Alexa povedala viceprezidentka GM Global Innovation Pam Fletcher:

Prostredníctvom našej spolupráce s Amazon, ľudia teraz môžu mať prístup k certifikovaným poradcom pre núdzové situácie OnStar na mieste, kde trávia toľko času – vo svojom domove. Toto je ďalší skvelý príklad toho, ako rozširujeme bezpečnosť a zabezpečenie OnStar aj mimo vozidla, aby sme pomohli viacerým ľuďom, čo dokazuje záväzok GM k svojej rastovej stratégii a inovácii svojich softvérových služieb.