OnePlus potvrdzuje, že v roku 2020 bude predávať ekonomický mobil, bude to …

oneplus potvrdzuje, že v roku 2020 uvedie na trh ekonomický mobil, bude to oneplus z

Keď OnePlus dosiahol šieste výročie, jednou z vecí, ktoré si pamätáme ako chybu, bolo neustále zvyšovanie cien jeho mobilov. OnePlus s každým novým modelom zvyšoval ceny svojich zariadení, a to až do takej miery, že dnes stoja toľko ako konkurencia.

To je pravda smartphones od OnePlus sú skvelé, ale jeho starším používateľom chýbajú časy, keď sa každý snažil vlastniť. Z tohto dôvodu v to mnohí dúfajú OnePlus uvádza na trh cenovo dostupný mobil v roku 2020, čo samotná spoločnosť práve potvrdila ako fakt.

OnePlus bude predávať cenovo dostupný mobil, aby sa vrátil k starej sláve

Pete Lau potvrdzuje, že OnePlus chce uviesť na trh telefóny strednej triedy

Pred pár týždňami z twitterového účtu @OnLeaks už toto oznámenie brali ako samozrejmosť. To nás viedlo k úvahe o tom, či nový mobil bude OnePlus 8 Lite alebo OnePlus Z. Stále to však boli fámy, no veci sa zmenili.

V rozhovore generálny riaditeľ OnePlus Pete Lau potvrdil, že jeho spoločnosť sa chystá zmeniť svoj obchodný model. Spoločnosť si tak chce rozširovať obzory o nové zariadenia, medzi ktoré patria aj nové lacné mobily.

Lau nikdy neuviedol podrobnosti o názve nového mobilu, ale povedal, že dobre pozná minulosť svojej spoločnosti. Potvrdil tiež, že je potrebné expandovať smerom k novým produktom, niečomu, čo prechádza prezentovať lacnejšie mobily, aj keď bez zanedbávania high-endu.

Generálny riaditeľ OnePlus neuviedol presné dátumy, ale oznámil, že nová stratégia spoločnosti príde s oznámením z Indie. Bolo by to blízko a Lau tiež poznamenal, že koncom tohto roka spoločnosť prinesie svoje lacné mobilné telefóny na americký a európsky trh.

OnePlus chce tiež vytvoriť vlastný ekosystém inteligentných zariadení

oneplus chce vytvoriť svoj vlastný ekosystém inteligentných zariadení

Prezradili to aj vyjadrenia Peta Laua OnePlus by mal záujem o vytvorenie vlastného produktového ekosystému. Vieme o hardvérovej odbornosti spoločnosti, ako aj o jej vynikajúcej vrstve prispôsobenia OxygenOS, ale základný softvér je stále Android.

Pre OnePlus by to predstavovalo veľkú výzvu, Pete Lau hovorí, že sú ochotní vziať to na seba. “Android nás môže dostať od nuly do 1, ale od 1 do 10 musíme naozaj tvrdo pracovať. Aj tak však pokračuje budovanie nášho vlastného ekosystému.“- ubezpečil šéf spoločnosti.

Nie je to niečo, čo by nás príliš prekvapilo, pretože OnePlus už postupne vstúpil na iné trhy. V Indii predstavili svoju vlastnú Smart TV, už majú bezdrôtové slúchadlá a čoskoro uvidíme ich vlastné AirPods, ktorým sa pokúsia konkurovať Apple.

Mobilné telefóny sú stále hlavným trhom pre OnePlus a vstupnou bránou ku všetkému ostatnému, no ak to budú robiť dobre, mohli by nás prekvapiť. Poslúchne celú obchodnú vojnu medzi Čínou a Spojenými štátmi? Bude sa OnePlus chcieť postarať sám o seba? Čas ukáže.

Zdroj | Rýchla spoločnosť