OnePlus inštaluje aplikácie z Facebook v Oxygen OS ako keby boli…

aplikácie oneplus facebook

Nakoniec sa stalo niečo nepredstaviteľné, OS kyslík (jedna z najobľúbenejších vrstiev prispôsobenia používateľmi systému Android) boli kontaminované bloatware. Mnohí používatelia začali na sieťach hlásiť, že ich telefóny OnePlus sú plné odpadu a nie hocijakého.

Ukazuje sa, že OnePlus inštaluje veľa bloatware z Facebook na ich mobilocha najhoršie na tom je, že časť sa nedá odinštalovať. Všimli ste si to v poslednej dobe? Ktoré mobily sa to týka? Aké je opodstatnenie spoločnosti?

Služby spoločnosti Facebook Prednastavené na OnePlus sú vždy spustené

aplikácie facebook oneplus

História Androidu s bloatwarom má štruktúru. Vina ako taká nepochádza od operačného systému Google, ale od výrobcov. Dokonca aj tie najlepšie vrstvy prispôsobenia prichádzajú s aspoň niekoľkými aplikáciami, ktoré sa nedajú odinštalovať a ktoré nikdy nepoužijeme.

To je veľmi normálne, ale problém nastáva, keď ich nie je pár, ale veľa, a vôbec nie sú opodstatnené. Najznámejšie prípady sú o Samsung a Huawei, ktoré zapratávajú svoje telefóny ťažko odinštalovateľným bloatwarom. A hneď na opačnej strane bol OnePlus s Oxygen OS, ktorý si užívatelia obľúbili už od jeho počiatku, pretože prišiel prakticky čistý z výroby. Áno, hovoríme o minulosti.

Od uvedenia OnePlus 8, a teraz s OnePlus Nord sú mobilné telefóny OnePlus štandardom viacero aplikácií a služieb Facebook predinštalovaný. To by nebol problém, keby sme sa o tom len rozprávali Instagram, Facebook Y Messenger, ktoré sa veľa používajú a dajú sa odinštalovať.

Okrem týchto, OnePlus je predinštalovaný aj na ich mobiloch Facebook služby, Facebook Správca aplikácií a Facebook Inštalátor aplikácií. Tieto tri služby majú na starosti správu, aktualizáciu a inštaláciu aplikácií Facebook, a to aj bez toho, aby ste museli prejsť cez Obchod Play.

Predvolené, žiadna z nich sa nedá odinštalovať, keďže ide o systémové aplikácie, ale to je len časť problému. Facebook už roky je obviňovaná zo zneužívania údajov svojich používateľov a tieto tri služby sú vždy spustené. Doteraz nie je známe, prečo vždy pracujú na pozadí a aké údaje zhromažďujú, čo je sporné.

Hoci nie sú odinštalované, našťastie ich možno deaktivovať a prestať pracovať, ale nemalo by to tak byť. OnePlus má však svoje opodstatnenie.

OnePlus je opodstatnený a zabezpečuje, že bude pokračovať v predinštalovaní systémových aplikácií Facebook

oneplus nainštalujte facebookové aplikácie

Rôzne médiá volali OnePlus, aby sa pokúsili objasniť túto situáciu a zistiť dôvody tohto kontroverzného rozhodnutia. Spoločnosť nielen potvrdila, že predinštalujú aplikácie z Facebook na všetkých vašich nových mobiloch po celom svete, ale aj bude v tom pokračovať.

Na otázku prečo, OnePlus tvrdil, že to umožňuje zlepšiť integráciu aplikácií Facebook so systémom, ako aj účinnosť batérie. V skutočnosti tiež spomenuli, že niečo podobné sa deje s aplikáciou Netflix, ktorá je predinštalovaná, pretože zlepšuje prehrávanie HDR. To posledné je celkom kuriózne, pretože Netflix mal problémy s OnePlus 8, a vtedy hovorili, že to bolo kvôli Widevine.

Na jednej strane to, čo hovoria, môže byť pravda, keďže aplikácie z Facebook sa vždy vyznačovali spotrebou veľkého množstva zdrojov. Inštalácia systémových aplikácií, ako je táto, je však niečo na zamyslenie, najmä kvôli všetkým obvineniam, ktoré sú proti nej vznesené Facebook.

Je Oxygen OS na ceste stať sa prispôsobenou vrstvou haldy? Zdá sa vám toto rozhodnutie správne?