OnePlus hit s veľkými účesmi v Európe

Neexistuje spôsob, ako maľovať cukor, a preto neskrývame správy za pozitívnymi výrokmi. OnePlus zjednodušuje svoju činnosť v Európe, o ktorej sa hovorí, že vedie k výraznému prepúšťaniu vo všetkých krajinách v regióne.

Engadget poznamenáva, že jeho zdroje tvrdia, že sa spoločnosť OnePlus rozhodla znížiť svoju pracovnú silu na troch hlavných trhoch (Francúzsko, Nemecko a Spojené kráľovstvo) až o 80 percent. Jedným z náznakov stratégie, ktorú používa OnePlus, bolo prepustenie v minulom roku v regionálnych kanceláriách spoločnosti v Taliansku a Španielsku, čo nakoniec viedlo k úplnému zatvoreniu týchto kancelárií.

Nepoznáme počet zamestnancov v spoločnosti OnePlus v Európe, ale vieme, že má cca 2 000 zamestnancov po celom svete, ale pred prepustením z práce. Hovorca spoločnosti OnePlus potvrdil zmeny, ale pokúsil sa ich vyrovnať vyhlásením, že spoločnosť sa už v oblasti zamestnáva.

Európa je pre nás veľmi dôležitým trhom a existuje od začiatku OnePlus. V Európe robíme určitú strategickú reštrukturalizáciu a v skutočnosti robíme nábor v regióne.

Je zrejmé, že krajské úrady v Dánsku, Fínsku, Holandsku a Belgicku neboli prepúšťaním ovplyvnené, nie je však jasné, prečo. Niektorí zamestnanci sa navyše budú musieť presťahovať do Helsínk (Fínsko), čo pravdepodobne nahradí európske sídlo spoločnosti v súčasnosti v Londýne.

Prihlásiť sa ku odberu noviniek!