Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

OnePlus 9 CAD render predvádza tri kamery a dierovací displej

OnePlus 9 CAD render predvádza tri kamery a dierovací displej 1

Priaznivci OnePlus, ktorí premýšľajú, ako bude vyzerať ďalší smartfón od výrobcu, môžu získať predstavu o novom vykresľovaní CAD, ktoré sa objavilo online. O oficiálnom predstavení smartfónu sa hovorí, že k nemu dôjde v marci 2021. Vykresľovania ukazujú smartfón s trojitým fotoaparátom nastaveným na zadnej strane.

Skôr ako veľké pole štvorcových kamier, ako to vidíme u mnohých smartphones, vykreslenie zobrazuje naukladané pole kamier s dvojicou väčších šošoviek naskladaných na vrch menšieho snímača. Medzi dvoma väčšími šošovkami a napravo od nich je aj LED blesk. Zdá sa, že smartfón má väčšinou prednú obrazovku s dierkovacím displejom, ktorý ponúka priestor na prezeranie fotoaparátu.

O OnePlus sa šuškalo aj o ďalších drobnostiach 9 zahŕňajú, že ponúkne väčší displej ako OnePlus 8T, ktorý bol predošlý a obsahoval a 60,55 palcový displej. Obrazovka v novom 9 je údajne plochý. OnePlus použil obrazovku vo OnePlus 8 ktorý bol po stranách zakrivený. Predchádzajúca povesť naznačovala, že zariadenie bude mať obnovovaciu frekvenciu 144 hertzov, ale nový zdroj tvrdí, že to bude panel 120 hertzov.

Ďalší kúsok nového úniku tvrdí, že budú existovať iba dva modely, než tri, o ktorých sa predtým hovorilo. Modely budú zahŕňať OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro. Povesti naznačujú, že OnePlus 9 Séria bude poháňaná procesorom Snapdragon 875 SoC, ktorého uvedenie na trh sa očakáva v decembri. Očakáva sa, že zariadenie bude podporovať nabíjanie 65 W a bude používať OxygenOS so systémom Android 11.

Trojica kamerových senzorov na zadnej strane má rozlíšenie 64 megapixelov, 16 megapixelov a osem megapixelov. Predný fotoaparát má rozlíšenie 32 megapixelov a batéria pojme 5 000 mAh šťavy. Očakáva sa, že procesor Snapdragon bude spárovaný s ôsmimi gigabajtami RAM a 128 gigabajtovým interným úložiskom.