OnePlus 8 s tekutým displejom 120 Hz

OnePlus 8 Očakáva sa, že bude vydaný neskôr v tomto roku, a zdá sa, že by mohol obsahovať ohromujúci displej s vysokou obnovovacou frekvenciou. Generálny riaditeľ OnePlus Pete Lau odhalil svoj 120 Hz tekutý displej v príspevku na fórach spoločnosti.

OnePlus 8 s obnovovacou frekvenciou 120 Hz

OnePlus 7 Spoločnosť Pro predstavila tekutý displej s frekvenciou 90 Hz, vďaka ktorému získala spoločnosť hodnotenie Display+ Mate na najvyššej úrovni A+. Teraz OnePlus 8 má mať displej novej generácie spoločnosti, ktorý bude mať obnovovaciu frekvenciu 120 Hz.

OnePlus 7 Pro má displej 2K+ vyrobený v spolupráci so spoločnosťou Samsung Display. Čínsky výrobca telefónov opäť spolupracoval so spoločnosťou Samsung na 120 Hz displeji na OnePlus 8. Bude to displej AMOLED s tým, čo zákon popisuje ako „najprísnejšie špecifikácie v tomto odvetví“. Obnovovaciu frekvenciu 120 Hz opísal ako „úchvatne plynulú“.

Lau tiež tweetoval video z 120 Hz Fluid Display v prevádzke. Ukazuje porovnanie medzi 60 Hz displejom spoločnosti a jej 120 Hz displejom. Niektorí Twitter používatelia poznamenali, že spoločnosť nerobila porovnanie s 90 Hz displejom, čo je jej súčasnosť smartphones mať.

Viac podrobností o 120 Hz tekutom displeji

Lau uviedol, že ich nový tekutý displej používa najnovšiu generáciu organických materiálov vyžarujúcich svetlo a má špičkový jas vyšší ako 1000 nitov. Displej by mal tiež vydržať dlhšie ako ostatné displeje a OnePlus zvýšil vzorkovaciu frekvenciu dotyku na 240 Hz, čo je podľa neho najvyššia hodnota v odvetví a mala by poskytovať väčšiu odozvu na dotyk.

Generálny riaditeľ OnePlus tiež uviedol, že ich tím výskumu a vývoja pracoval na optimalizačnom riešení, ktoré môže zvýšiť rýchlosť vykresľovania jedného rámca 7%.

“Pri testovaní priniesol 120 Hz displej OnePlus výrazne lepšie výsledky ako ostatné existujúce displeje s vysokou obnovovacou frekvenciou v tomto odvetví, pokiaľ ide o mieru odozvy na kliknutie, odozvu pri posúvaní a presnosť,” napísal Lau.

Venoval sa aj ďalšej obave: či väčšina aplikácií bude môcť využívať výhody oveľa vyššej obnovovacej frekvencie. Povedal, že po niekoľkých optimalizáciách to zvládne mnoho populárnych aplikácií. Existuje však viac obáv z videí, pretože väčšina z nich sa produkuje pri 24 alebo 30 snímkach za sekundu, pričom malý počet z nich sa vyrába pri 60 snímkach za sekundu.

Na vyriešenie problému s videami používa OnePlus 8Displej bude obsahovať technológiu MEMC navrhnutú tak, aby poskytovala plynulejšie prehrávanie videa. Technológia sa používa v špičkových televízoroch a upravuje sa v reálnom čase na základe algoritmov. Vkladá do videosúborov aj ďalšie snímky, takže video nasnímané s frekvenciou 24 alebo 30 snímok za sekundu je možné potom prehrávať s rýchlosťou 60 alebo dokonca 120 snímok za sekundu.

Presnejšie farby

OnePlus 8Displej tiež ponúkne vylepšenú presnosť farieb. DisplayMate a ďalšie spoločnosti merajú presnosť farieb pomocou indikátora Just Noticeable Color Difference. Profesionálne displeje v súčasnej dobe môžu spravovať JNCD menej ako 2, aj keď niekoľko špičkových modelov dosahuje úroveň menšiu ako 1. Lau napísal, že profesionálne ladia svoj 120 Hz Fluid Display tak, aby zvládol úroveň menšiu ako 0.8, ktorý je podľa neho najlepší v odbore.

Displej bude podporovať aj 10-bitové farby s 1, 024 odtieňov pre každú základnú farbu a 1.07 miliardy možných farieb. Lau uviedol, že počet predstavuje 64 -krát viac farieb podporovaných v „hlavnom prúde“ smartphones.

Spoločnosť tiež pridala na výrobnú linku pre OnePlus ďalší automatický stroj na kalibráciu farieb 8 displej, čo ďalej zvyšuje presnosť farieb.