OnePlus 3, prezident reaguje na kritiku RAM

OnePlus 3 Bola ned├ívno predstaven├í a u┼ż vyvolala kontroverziu na webe. V┼íetko to za─Źalo videom porovn├ívaj├║cim nov├Ż rad ─Ź├şnskych spolo─Źnost├ş so spolo─Źnos┼ąou Samsung Galaxy S7. Kritika sa zamerala hlavne na RAMalebo sk├┤r pou┼żitie syst├ęmov.

Ako skuto─Źne viete o OnePlus 3 je vybaven├í stud┼łou 6 GB RAM, suma, ktor├í by za multitasking platila dobre, zatia─ż ─Źo sa uk├ízalo, ┼że smartphone je dos┼ą konzervat├şvny, uchovajte v pam├Ąti menej aplik├íci├ş, ako sa o─Źak├ívalo.

onelus 3 PNG

Carl Pei, predseda OnePlus, sa potom chcel osobne zapoji┼ą do diskusie a vysvetli┼ą, ┼że vo─żby boli o─Źividne zv├í┼żen├ę a ┼że to nie je omylom: ÔÇ×M├íme ─Ćal┼í├ş pl├ín riadenia pam├Ąte RAM, ktor├Ż prospieva bat├ęrii. Sme presved─Źen├ş, ┼że je to najlep┼íia pou┼ż├şvate─żsk├í sk├║senos┼ą ÔÇťa ┼że ja 6 GB V├Żhodou pam├Ąte RAM je ÔÇ×kamera a nieko─żko ─Ćal┼í├şch modulovÔÇť.

Pei tie┼ż komentoval opravu, ktor├í by bola zverejnen├í na webov├Żch str├ínkach v├Żvoj├írov XDA, ─Źo nazna─Źuje, ┼że spr├íva RAM je nie─Źo ove─ża komplikovanej┼íie ako zmena jednoduchej hodnoty v s├║bore build.prop a pochopenie, ┼że jej pou┼żitie m├┤┼że zhor┼íi┼ą in├ę aspekty alebo prinajmen┼íom nebolo by to rozhoduj├║ce.

Probl├ęm so spr├ívou pam├Ąte RAM v syst├ęme Android je dlhodob├Ż, odr├í┼ża tu aj odraz skuto─Źnej u┼żito─Źnosti t├Żchto mno┼żstiev pam├Ąte RAM v smartf├│ne, aj ke─Ć v ┼ípi─Źkovej, a ─Źlovek si kladie ot├ízku, ─Źi by nakoniec nebolo lep┼íie jednoducho prija┼ą bat├ęriu s v├Ą─Ź┼íou kapacitou. ─îo si o tom mysl├ş┼í?