OnePlus 3 m├í zl├║ obrazovku? Ofici├ílna odpove─Ć

Carl Pei, prezident OnePlus, musel op├Ą┼ą zasiahnu┼ą br├íni┼ą OnePlus 3, nov├Ż smartphone spolo─Źnosti na trhu na nieko─żko dn├ş. Po diskusii t├Żkaj├║cej sa vyu┼ż├şvania pam├Ąte RAM mus├ş Pei skuto─Źne reagova┼ą na t├Żch, ktor├ş tvrdia, ┼że spolo─Źnos┼ą si zvolila nekvalitn├Ż displej AMOLED.

oneplus3 03 8d018d89af54d2f27b7f24545fdee15d1

Prv├ę recenzie smartphonu skuto─Źne ukazuj├║, ┼że obrazovka OnePlus AMOLED 3 m├í nejak├ę nedostatky, To, ┼że spolo─Źnos┼ą Anandtech (partner hardv├ęru spolo─Źnosti Tom) je pri posudzovan├ş obzvl├í┼í┼ą tvrd├ę, ale aj na┼ía kontrola zist├ş chyby, ako napr├şklad slab├ę osvetlenie alebo nedostato─Źn├í farebn├í d├┤vera – v tomto aspekte bude v bud├║cnosti d├┤js┼ą najm├Ą k oprave prostredn├şctvom OTA, ─Źo umo┼żn├ş prekalibrujte obrazovku pod─ża ┼ítandardu sRGB.

Op3DisplayNa┼ía anal├Żza

Je d├┤le┼żit├ę si uvedomi┼ą, ┼że sa hodnot├ş produkt, ktor├Ż stoj├ş 400 eur, ktor├ę by sa nemali porovn├íva┼ą s smartphones ─Źo tie┼ż stoj├ş dvakr├ít to─żko. Nie je ┼żiadnym prekvapen├şm, ┼że je zapnut├í obrazovka AMOLED Galaxy S7 je lep┼íia ako OP3.

Niekto v┼íak za┼íiel tak ─Ćaleko, ┼że nazna─Źuje, ┼że sa spolo─Źnos┼ą OnePlus rozhodla komponenty n├şzkej kvality ulo┼żi┼ą peniaze. Obvinenie, ktor├ę prezident Carl Pei neakceptoval a na ktor├ę reagoval na Reddit postom, ktor├Ż nezakr├Żva nepr├şjemnosti.

Zo v┼íetk├Żch zariaden├ş, s ktor├Żmi je OnePlus porovn├ívan├Ż 3 to stoj├ş najviac (odkaz na materi├ílov├ę n├íklady, kusovn├şk), [ÔÇŽ] OnePlus 3 pou┼ż├şvajte najnov┼íiu gener├íciu AMOLED vyr├íban├║ spolo─Źnos┼ąou Samsung pod─ża na┼íich ┼ípecifik├íci├ş. [ÔÇŽ] Nie je nastaven├Ż na sRGB, ani sme to nikdy nechceli. Kalibr├ícia SRGB je pre nich nevyhnutnos┼ąou a nie tou spr├ívnou vo─żbou pre v├Ą─Ź┼íinu spotrebite─żov. Pre─Źo si mysl├şte, ┼że je skryt├í v mo┼żnostiach v├Żvoj├íra 6P? Pre t├Żch, ktor├ş to potrebuj├║, sme to zaznamenali a pridali do nasleduj├║ceho OTA.

Pei ─Ćalej vysvet─żuje, ┼że pod─ża neho mnoh├ş nerozumej├║ filozofii OnePlus, ktor├í spo─Ź├şva aj v ÔÇ×pribl├ş┼żen├ş sk├║senost├ş nad ┼ípecifik├ícieÔÇť.

Spravovanie produktu je umenie, nie je zostavova┼ą najvy┼í┼íie mo┼żn├ę ┼ípecifik├ície. Ak to h─żad├íte, OnePlus nie je zna─Źka pre v├ís. A to je tie┼ż d├┤vod, pre─Źo sa v├┤bec netr├ípim nov├Żm zariaden├şm X alebo Y, ktor├ę m├┤┼że ma┼ą lep┼íie technick├ę parametre, preto┼że viem, ┼że to nebude fungova┼ą rovnako dobre ako OnePlus. 3 v najd├┤le┼żitej┼íej ┼ípecifik├ícii v┼íetk├Żch: NPS (Sk├│re propag├ítora siete, marketing).

ÔÇ×Pred uzavret├şm s┼ąa┼żnosti,ÔÇť uzatv├íra Pei, ÔÇ×chcem urobi┼ą jasn├ę vyhl├ísenie. V produkte nie s├║ ┼żiadne kusy a nikdy to nebude. OnePlus obmedzuje obchodn├Ż model (priamy predaj z├íkazn├şkovi), organiza─Źn├║ ┼ítrukt├║ru (hladk├Ż a r├Żchly t├şm) a marketing (zameranie na glob├ílne ├║stne vyjadrenie) ÔÇť.