Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Okam┼żit├Ż preh─żad hern├Żch sl├║chadiel MSI

Okam┼żit├Ż preh─żad hern├Żch sl├║chadiel MSI 1

MSI sa ned├ívno za─Źala pohybova┼ą do hern├ęho perif├ęrneho priestoru. Zvy─Źajne s├║ zn├íme svojimi z├íkladn├Żmi doskami a grafick├Żmi kartami, ale maj├║ cel├║ ┼ík├ílu my┼íi, kl├ívesn├şc a hern├Żch n├íhlavn├Żch s├║prav a mali sme to ┼í┼ąastie, ┼że sme si mohli vysk├║┼ía┼ą svoju nov├║ hern├║ ┼ík├ílu. T├íto recenzia sa v┼íak zameria na nov├║ hern├║ n├íhlavn├║ s├║pravu MSI Immerse GH50.

Hern├ę n├íhlavn├ę s├║pravy MSI GH50 maj├║ ve─żmi zjednodu┼íen├Ż pr├şstup. Oko na u┼íiach nie s├║ ┼żiadne tla─Źidl├í. Namiesto toho sa MSI spolieha na in-line dia─żkov├ę ovl├ídanie p├ír centimetrov po k├íbli, v ktorom je umiestnen├ę koliesko na ovl├ídanie hlasitosti, tla─Źidlo stlmenia zvuku 7,1 aktiv├ícia a aktiv├ícia vibr├íci├ş. Av┼íak kv├┤li svojej ve─żkosti a polohe nadol je k├íbel trochu prek├í┼żkou, ne┼ż je u┼żito─Źn├Ż.

Herná náhlavná súprava MSI GH50

K├íbel je opleten├Ż a in-line dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź sa kr├║ti a ot├í─Źa a zachyt├ş sa na prednej strane m├┤jho stola. Bolo by lep┼íie, keby bol dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź ─Ćalej dole k├íblom a mohol by sa skuto─Źne prilepi┼ą k v├í┼ímu stolu, tak┼że v┼íetky tla─Źidl├í s├║ pred vami? Pravdepodobne. Ale po─Źas intenz├şvneho hrania, najm├Ą v nie─Źom ako Call of Duty Modern Warfare, nebudete meni┼ą ve─ża nastaven├ş za behu, preto┼że budete tr├ívi┼ą pr├şli┼í dlho pocitom, ┼że sa budete c├şti┼ą na dia─żku.

A ke─Ć u┼ż hovor├şme o k├íbloch, je neodn├şmate─żn├Ż a na konci m├í USB typ A, ktor├Ż sa d├í pripoji┼ą k va┼íej pracovnej ploche. Za 80 GBP by to malo by┼ą skuto─Źne bezdr├┤tov├ę alebo aspo┼ł ma┼ą Bluetooth.

Herná náhlavná súprava MSI GH50

Samotn├Ż heatset je postaven├Ż dobre, aj ke─Ć v tomto cenovom bode postr├ída niektor├ę pr├ęmiov├ę dotyky z in├Żch hern├Żch n├íhlavn├Żch s├║prav. Av┼íak, MSI Immerse GH50 vyzer├í dobre. Je pokryt├í hladk├Żm ┼íed├Żm plastom, zatia─ż ─Źo pr├şzvuk na u┼íi je leskl├Ż ─Źierny, ─Źo pom├íha pri premietan├ş bo─Źn├Żch svetiel RGB, ktor├ę s├║ v s├║lade s efektmi MSI Mystic Light. A ako u┼ż viete, ak ste si pre─Ź├ştali moje ─Ćal┼íie perif├ęrne recenzie MSI, nechal som si to na vlastn├Ż sveteln├Ż efekt.

Dva ve─żk├ę umel├ę letn├ę n├íu┼ínice maj├║ dostatok polstrovania, aby sa t├íto n├íhlavn├í s├║prava c├ştila pr├şjemne a pohodlne, ako aj pohodlne po dlh┼íiu dobu hrania. Dokonca aj ─Źal├║nenie koruny je siln├ę a ┼ípongiov├ę. ─îal├║nenie tie┼ż izoluje vonkaj┼í├ş hluk, a hoci GH50 nemaj├║ akt├şvne ru┼íenie ┼íumu, izol├ícia je dostato─Źn├í na to, aby hluk v pozad├ş zostal na minim├ílnej ├║rovni.

Herná náhlavná súprava MSI GH50

Preto┼że headset je tie┼ż vyroben├Ż z plastu, udr┼żuje v├íhu dole. V porovnan├ş s mojou n├íhlavnou s├║pravou LucidSound LS25, ktor├║ som si za posledn├ę dva roky ve─żmi ob─ż├║bil, je to perie. Celou hlavovou p├ískou v┼íak prech├ídza kovov├í skupina, ktor├í jej v┼íak dod├íva ur─Źit├ę zosilnenie. Z skladovac├şch d├┤vodov sa sklop├ş aj nadol a vlo┼ż├ş sa do plsten├ęho vrecka, ktor├Ż je dod├ívan├Ż, aby po─Źas prepravy zostal bez ┼íkrabancov.

Pod vypchat├Żmi n├íu┼ínicami s├║ dva 40 mm neodynium ovl├ída─Źe, schopn├ę virtu├ílneho pohybu 7,1 priestorov├Ż zvuk a aby som bol ├║primn├Ż, zvuk je trochu zmie┼ían├Ż. Tak┼że predt├Żm, ako za─Źnem analyzova┼ą, ─Źo z├şskate, poviem, ┼że ovl├ída─Ź Dragon Center, v ktorom s├║ umiestnen├ę vyrovn├íva─Źe a nastavenia mikrof├│nu, by pre m┼ła jednoducho nefungoval. Zaka┼żd├Żm, ke─Ć som sa pok├║sil ├şs┼ą do vodi─Źa, povedalo by mi, ┼że m├┤j ovl├ída─Ź sa in┼ítaluje a potom spadne. Pok├║sil som sa odin┼ítalova┼ą a znova nain┼ítalova┼ą ovl├ída─Źe a to ist├ę s programom Dragon Center, ale rovnak├Ż probl├ęm pretrv├íval. Bohu┼żia─ż som pr├íve dostal ploch├Ż vyrovn├íva─Ź, ktor├Ż je ┼ítandardn├Żm nastaven├şm pre t├║to n├íhlavn├║ s├║pravu.

Herná náhlavná súprava MSI GH50

Ale poveda┼ą, ┼że som nemohol n├íjs┼ą ve─ża probl├ęmov so zvukom. Jedin├í vec, s ktorou by som sa nemohol pr├şli┼í dobre vyrovna┼ą, je funkcia rachot, ktor├í v podstate zapln├ş n├íhlavn├║ s├║pravu tak├Żm mno┼żstvom basov, ┼że sp├┤sob├ş rachot na va┼íej hlave. Je to dobr├ę pre hry pre jedn├ęho hr├í─Źa a ve─żmi pekn├ę pre ─Ćal┼í├ş k├║sok ponorenia, ale ke─Ć po─Ź├║vate kroky, stre─żba okolo v├ís nie je tak├í ve─żk├í. Aj ke─Ć je to vypnut├ę a zmes v├Ż┼íok a st├┤p bola slu┼ín├í.

Tie┼ż by som nehodnotil virtu├ílne 7,1 pr├şli┼í priestorov├Ż zvuk. To nikdy skuto─Źne nepomohlo pri ur─Źovan├ş nepriate─żsk├Żch miest na mape. Namiesto toho trochu tlm├ş zvuk. Streln├ę zbrane a hlasn├ę zvuky zneli skvele, najm├Ą uprostred prestrelky, ale op├Ą┼ą sa stratili kroky, rozbitie skla a in├ę jemn├ę zvuky, ktor├ę by mohli da┼ą pre─Ź nepriate─żsk├ę postavenie. D├í sa bezpe─Źne poveda┼ą, ┼że tento headset znel najlep┼íie bez toho, aby bolo potrebn├ę ─Ćal┼íie spracovanie. Samozrejme, nemohol som sa dosta┼ą do vyrovn├íva─Źa, aby som doladil moje ┼żelania, ale hne─Ć po vybalen├ş, ako n├íhlavn├í s├║prava typu plug-and-play, je sol├şdny.

Herná náhlavná súprava MSI GH50

Kvalita mikrof├│nu nie je pr├şli┼í zl├í. Bol som prekvapen├Ż t├Żm, ak├ę ─Źist├ę je rameno ramena a skuto─Źnos┼ą, ┼że mikrof├│n sa nemohol pr├şli┼í pribl├ş┼żi┼ą k mojim ├║stam. Ohyb sa oh├Żba, ale jeho tvar sa ve─żmi dobre nedr┼ż├ş napr├şklad na n├íhlavnej s├║prave HyperX Cloud. Dobre, tak┼że jasnos┼ą sa nezhoduje s t├Żm, ┼że poviem Mod Mic, alebo ak m├íte rovnako ako ja, m├íte na stole nastaven├Ż kondenz├ítorov├Ż mikrof├│n na hranie hier, ale ak chcete len nie─Źo sko─Źi┼ą do skupiny Discord, aby ste mohli hra┼ą so svojimi priate─żmi, potom to nie je zl├í mo┼żnos┼ą.

Hern├í n├íhlavn├í s├║prava MSI Immerse GH50 je najlep┼íia n├íhlavn├í s├║prava strednej triedy. Znie to skvele, ale m├í nejak├ę probl├ęmy s efektmi po spracovan├ş a vodi─Źa som z ak├ęhoko─żvek d├┤vodu nemohla pou┼żi┼ą. Cena je na webe MSI pribli┼żne 79,99 GBP v ─Źase p├şsania, ─Źo je trochu strm├ę, a bol by som r├íd, keby som odstr├ínil niektor├ę z n├ísledn├Żch efektov a cenovka mierne klesla na pribli┼żne 50 – 60 GBP. Kvalita zostavy je s├şce pekn├í a je pr├şjemn├ę nosi┼ą ju na dlh├║ dobu. Viac inform├íci├ş n├íjdete na webov├Żch str├ínkach MSI.

zhrnutie

recenzent

Stef Murphy

Dátum kontroly

2020-03-16

Recenzovan├í polo┼żka

Herná náhlavná súprava MSI Immerse GH50

Hodnotenie autora