OK Google: Ako prida┼ą aplik├íciu hlasov├ęho vyh─żad├ívania do …

ÔÇ×Osud vyh─żad├ívacieho n├ístroja spolo─Źnosti Google m├í by┼ą po─Ź├şta─Ź Star Trek, preto ho budujemeÔÇť –

Aj ke─Ć Google Voice Search nie je ve─żkou predn├í┼íkou o hlasov├Żch schopnostiach Majela Roddenberrya, ako to urobil po─Ź├şta─Ź Star Trek v ├║plnom epit├│movom programe, pribl├ş┼żil sa svojim fikt├şvnym in┼ípir├íci├ím tak, ako to umo┼ż┼łuj├║ tradi─Źn├ę technol├│gie. Hlasov├ę vyh─żad├ívanie Google je v┼íak omnoho viac ne┼ż len pohodlie; Transformuje sp├┤sob, ak├Żm Google spravuje vyh─żad├ívacie dopyty, ktor├Ż pou┼ż├şval na z├şskavanie potrebn├Żch inform├íci├ş a dokonca aj v├Żvoj mobiln├Żch aplik├íci├ş pre vyh─żad├ívac├ş n├ístroj v┼íeobecne.

V dne┼ínom pr├şspevku sa ponor├şme o tom, ako je aplik├ícia hlasov├ęho vyh─żad├ívania nevyhnutn├í v oblasti mobiln├Żch aplik├íci├ş a o mo┼żnostiach pre nadch├ídzaj├║ce roky. Dajte si k├ívu a po─Ćme.

Od posledn├Żch nieko─żk├Żch rokov sa v oblasti SEO (Search Engine Optimization) ve─ża zmenilo. Predch├ídzaj├║ce strat├ęgie SEO, ktor├ę funguj├║ skvele, s├║ teraz zastaran├ę. Prvky, ktor├ę v minulosti v├Żrazne podporovali SEO, boli pod skenerom.

SEO je pravou rukou digit├ílneho marketingu, zatia─ż ─Źo ASO (Voice Search Application Optimization) je v─żavo. Spolo─Źnos┼ą ASO v┼íak znovuobjavila prostredie digit├ílneho marketingu a n├írast spolo─Źnost├ş ASO je d├┤kazom toho, ┼że sa toto tvrdenie obhajuje.

Zatia─ż ─Źo v 21. storo─Ź├ş je SEO bez ASO ne├║pln├ę. A ASO a SEO sa musia vykon├íva┼ą osobitne, ale s├║─Źasne, na ten ist├Ż ├║─Źel in├Żm sp├┤sobom.

Predt├Żm sa sp├┤sob optimaliz├ície webov├Żch str├ínok pre v├Żsledky vyh─żad├ívania v├Żrazne zmenil v─Ćaka nov├Żm trendom a metodik├ím, ktor├ę sa pr├íve zv├Żraznili. Ke─Ć┼że sme v┼íetci za rohom, aby sme priv├ştali rok 2020, mus├şme reagova┼ą na meniace sa ┼ítandardy v oblasti SEO.

V├Ą─Ź┼íina SEO tie┼ż nevenovala pozornos┼ą pr├şle┼żitostiam, ktor├ę spo─Ź├şvaj├║ v h─żadan├ş hlasu alebo pri pou┼żit├ş nevyu┼żit├ęho potenci├ílu studen├ęho ramena.

Pre─Źo je optimaliz├ícia aplik├íci├ş hlasov├ęho vyh─żad├ívania najlep┼íou praxou v roku 2020?

R├┤zne ┼ítatistiky uv├ídzaj├║, ┼że takmer polovica v┼íetk├Żch uskuto─Źnen├Żch prieskumov by sa uskuto─Źnila hlasov├Żm vyh─żad├ívan├şm do roku 2020. Mysl├şm si, ┼że je dos┼ą ┼íirok├Ż na to, aby sa potvrdil v├Żkon hlasov├ęho vyh─żad├ívania; Boli ─Źasy, ke─Ć nie v┼íetky, ale pribli┼żne polovica v┼íetk├Żch online prieskumov sa uskuto─Źn├ş pomocou hlasov├ęho vyh─żad├ívania.

Preto sa hovor├ş: ÔÇ×Ak va┼íe str├ínky nie s├║ optimalizovan├ę pre hlasov├ę vyh─żad├ívanie, m├┤┼żete pr├şs┼ą o dosah na cie─żov├ę publikum, ktor├ę ka┼żd├Ż mesiac vykon├íva miliardov├║ hlasov├ę vyh─żad├ívanie.ÔÇť V├Żsledkom je, ┼że vyh─żad├ívacie n├ístroje maj├║ v├Ą─Ź┼íiu tendenciu vyu┼ż├şva┼ą svoj hlas na vyh─żad├ívanie, ─Źo priamo ovplyv┼łuje existuj├║cu strat├ęgiu SEO.

Tu uv├ídzam nieko─żko u┼żito─Źn├Żch, ale praktick├Żch tipov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu optimalizova┼ą v├í┼í mobiln├Ż web a aplik├íciu hlasov├ęho vyh─żad├ívania.

1, Venujte pozornos┼ą vybran├Żm ├║tr┼żkom

Aplik├ícia hlasov├ęho vyh─żad├ívania

Pripravte svoje str├ínky na hlasov├ę vyh─żad├ívanie. Hlavn├ę zlo┼żky s├║ zv├Żraznen├ę v├Ż┼łatky Google Assistant Ak chcete odpoveda┼ą na ot├ízky, pre─Ź├ştajte si pr├şslu┼ín├Ż ├║tr┼żok.

Tak┼że v┼żdy, ke─Ć aktivujete hlasov├ę vyh─żad├ívanie, Asistent Google zobraz├ş odpor├║─Źan├ę ├║ryvky n├íjden├ę v pr├şstupe, na ktor├Ż je jednoduch├í odpove─Ć. To je d├┤vod, pre─Źo sa obchodn├şci sna┼żia z├şska┼ą to najlep┼íie zo seba v najlep┼íom v├Żklenku pomocou cielenej aplik├ície s funkciou hlasov├ęho vyh─żad├ívania.

Nejde však o jednoduchú navigáciu.

V├Żvoj├írov mobiln├Żch aplik├íci├ş mus├şte naja┼ą s osved─Źen├Żmi z├íznamami, aby ste zaistili, ┼że Asistent Google vlo┼ż├ş v├í┼í obsah do aplik├ície, aby v├ím poskytol uskuto─Źnite─żn├║ odpove─Ć na va┼íe hlasov├ę vyh─żad├ívanie. Z├írove┼ł je potrebn├ę ma┼ą na pam├Ąti niektor├ę neotrasite─żn├ę fakty o zv├Żraznen├Żch ─Źastiach.

Zv├Żraznen├í ─Źas┼ą nemus├ş za─Ź├şna┼ą na poz├şcii jedna. S├║ preva┼żne na druhom mieste. Odhaduje sa, ┼że iba asi 30% v┼íetk├Żch konzult├íci├ş sa uskuto─Ź┼łuje na jednom mieste a zvy┼ín├ę fragmenty zvy─Źajne poch├ídzaj├║ z oblast├ş dve a┼ż p├Ą┼ą.

Pri hlasovom vyh─żad├ívan├ş je najd├┤le┼żitej┼íia d├┤le┼żitos┼ą v├í┼ího obsahu pre hlasov├ę vyh─żad├ívanie. ─î├şm relevantnej┼í├ş je obsah hlasov├ęho dopytu, t├Żm je v├Ą─Ź┼íia pravdepodobnos┼ą, ┼że sa obsah umiestni ako odpor├║─Źan├Ż ├║tr┼żok.

Akon├íhle za─Źnete t├║to funkciu zahrn├║┼ą do svojho obsahu pri optimaliz├ícii, za─Źnete svoju cestu, aby ste sa objavili v hornej ─Źasti v├Żsledkov vyh─żad├ívania!

2, Dajte si nohy do top├ínok u┼ż├şvate─ża

ÔÇ×Zamyslite sa nad t├Żm, ako hovor├ş v├í┼í pou┼ż├şvate─ż.ÔÇť

Pri rutinnej optimaliz├ícii vyh─żad├ívacieho n├ístroja je be┼żn├ę myslie┼ą na h─żadan├ę v├Żrazy, v ktor├Żch pou┼ż├şvate─ż zad├í svoje dotazy do vyh─żad├ívacieho n├ístroja. Hlasov├ę vyh─żad├ívanie v┼íak nefunguje rovnako.

Pokia─ż ide o optimaliz├íciu webov├Żch str├ínok, znamen├í to optimaliz├íciu obsahu pomocou k─ż├║─Źov├Żch slov, so zvl├í┼ítnym zameran├şm na k─ż├║─Źov├ę slov├í s dlh├Żm koncom.

Prem├Ż┼í─żajte o tom!

Preto┼że pou┼ż├şvate─ż na─Ćalej zad├íva dopyty do vyh─żad├ívacieho n├ístroja, je be┼żn├ę p├şsa┼ą ─Źo najmenej. Medzit├Żm, ke─Ć chceme komunikova┼ą, zvy─Źajne p├ş┼íeme viac slov v porovnan├ş s rovnakou vecou. Preto pre optimaliz├íciu hlasu SEO mus├şte zahrn├║┼ą k─ż├║─Źov├ę slov├í s dlh├Żm koncom, ktor├ę vyzeraj├║ ako konverz├ícia.

3, Uprednostnite miestne otázky

Odhaduje sa, ┼że 22% ot├ízok hlasov├ęho vyh─żad├ívania je smerovan├Żch na miestne vyh─żad├ívanie. Preto, ak m├íte miestne podnikanie alebo zacie─żujete na konkr├ętny regi├│n alebo va┼íe podnikanie je ┼ípecifick├ę pre dan├║ oblas┼ą, nem├┤┼żete zavrie┼ą o─Źi, aby ste optimalizovali svoje vyh─żad├ívanie ako s├║─Źas┼ą miestnej strat├ęgie SEO.

Ma┼ą na mysli Pri h─żadan├ş k─ż├║─Źov├Żch slov pre hlasov├ę vyh─żad├ívanie tie┼ż skontrolujte, ─Źi je to spr├ívna kombin├ícia miestnych k─ż├║─Źov├Żch slov.

Aktualizujte tie┼ż svojho sprievodcu slu┼żbou Moja firma na Googli, ktor├Ż pozost├íva z miestnych k─ż├║─Źov├Żch slov, najm├Ą z t├Żch, ktor├ę s├║ ÔÇ×bl├şzko m┼łaÔÇť, ─Źo je be┼żn├Ż ┼żarg├│n pre miestne hlasov├ę vyh─żad├ívanie. Na komer─Źnej str├ínke pokra─Źujte v prid├ívan├ş nov├Żch podrobnost├ş o svojich obchodn├Żch slu┼żb├ích, pridajte fotografie, ak je to mo┼żn├ę, skontrolujte presnos┼ą miest na mape a aktu├ílne kontaktn├ę ├║daje.

4, Udr┼żujte r├Żchlos┼ą na─Ź├ştania str├ínky na minime

Aplik├ícia hlasov├ęho vyh─żad├ívania

Toto je be┼żn├ę v ka┼żdej strat├ęgii SEO. R├Żchlos┼ą na─Ź├ştania str├ínky m├í zna─Źn├║ kontrolu nad sk├│re SEO va┼íich str├ínok. Najm├Ą v ─Źase hlasov├ęho vyh─żad├ívania, ke─Ć sa u┼ż├şvate─ż te┼í├ş luxusn├ęmu vyh─żad├ívaniu hovoren├şm a bez p├şsania, vedie k krat┼íiemu ─Źasu vyh─żad├ívania.

Vo v┼íeobecnosti sa webov├í str├ínka na─Ź├şta 5 sek├║nd m├í vynikaj├║cu konverziu a pr├şjem. Dokonca aj v prieskume uskuto─Źnenom spolo─Źnos┼ąou Google sa zistilo, ┼że str├ínky s menej ako 5 sekundy doby na─Ź├ştania maj├║ takmer o 70% dlh┼íie rel├ície v porovnan├ş s webom, pri─Źom doba na─Ź├ştania je pribli┼żne 19 sek├║nd.

 • Tu je nieko─żko u┼żito─Źn├Żch r├íd na skr├ítenie ─Źasu na─Ź├ştania str├ínky.
 • Rozhodnite sa pre responz├şvny webov├Ż dizajn, ktor├Ż nebude trva┼ą dlho, k├Żm sa na─Ź├şta.
 • Minimalizujte ve─żkos┼ą obr├ízkov a nepou┼ż├şvajte prvky s v├Ą─Ź┼í├şm ├║lo┼żn├Żm priestorom.
 • Minimalizujte pou┼żitie prvkov HTML, CSS a Javascript.
 • R├Żchlos┼ą na─Ź├ştania svojich webov├Żch str├ínok alebo webov├Żch str├ínok ─Źasto kontrolujte, aby ste ich v porovnan├ş s predch├ídzaj├║cou verziou minimalizovali.
 • Pou┼żite syst├ęm doru─Źovania sie┼ąov├ęho obsahu, aby ste umo┼żnili jednotn├Ż pr├şstup k rovnak├Żm inform├íci├ím viacer├Żm pou┼ż├şvate─żom s rovnakou ├║─Źinnos┼ąou
 • Navy┼íe, aplik├ície optimalizovan├ę hlasom sa daj├║ ─żahko vyh─żad├íva┼ą, preto┼że sa v nich umiest┼łuj├║ vy┼í┼íie Google Play Store, To je ─Ćal┼í├ş d├┤vod, pre─Źo sa spolo─Źnosti dnes usiluj├║ naj├şma┼ą najlep┼íie syst├ęmy iOS a V├Żvoj aplik├íci├ş pre Android poskytovate─ż slu┼żieb.

  “Facebook” je pr├şkladom Optimalizovan├í hlasov├í aplik├ícia

  ├üno, po─Źuli ste spr├ívne!

  Facebook, najv├Ą─Ź┼íia soci├ílna platforma v digit├ílnom prostred├ş, tie┼ż optimalizovala svoju hlasov├║ aplik├íciu. To je tie┼ż ─Ćal┼íie perie na klob├║ku, preto┼że Facebook Na prvom mieste medzi obchodmi s hrami. Nov├ę Facebook Pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu presk├║ma┼ą rozsah a ┼í├şrku pridanej novej funkcie.

  Aplik├ícia hlasov├ęho vyh─żad├ívania
 • Dok├í┼żu video, chat, hlasov├ę hovory so svojimi priate─żmi, kolegami a zn├ímymi.
 • M├┤┼żu si k├║pi┼ą a dokonca z├şska┼ą najnov┼íie aktualiz├ície rohov od svojho ob─ż├║ben├ęho t├şmu.
 • U┼ż├şvatelia si m├┤┼żu rezervova┼ą taxi.
 • Aktualiz├ícia Facebook Aplik├ícia umo┼ż┼łuje skupinov├ę videohovory a hlasov├ę hovory pomocou Facebook Pou┼żitie Toto je jeden z mnoh├Żch d├┤vodov Facebook vynikaj├║ci v digit├ílnej oblasti. Toto je navy┼íe d├┤vod Facebook St├íle viac pou┼ż├şvate─żov z├şskava nov├ę pr├şle┼żitosti na generovanie v├Żnosov.

  Z├ívere─Źn├ę my┼ílienky Ako u┼ż viete, ASO je nov├Ż SEO. A pre obe konkuren─Źn├ę v├Żhody potrebuj├║ podnikatelia v├Żvoj multiplatformov├Żch aplik├íci├ş va┼íe aplik├ície na optimaliz├íciu v├í┼ího hlasu.

  Ale ak m├íte obavy o Siri Cortanu, asistentovi spolo─Źnosti Google, spojte sa s popredn├Żmi odborn├şkmi a sk├║sen├Żmi v├Żvoj├írmi V├Żvoj mobiln├Żch aplik├íci├ş spolo─Źnos┼ą.

  Tak┼że ne─Źakajte! Je ─Źas pr├şs┼ą V├í┼í bezplatn├Ż odhad a transformova┼ą konven─Źn├ę marketingov├ę postupy a za─Źleni┼ą ASO do va┼íich strat├ęgi├ş digit├ílneho marketingu do roku 2020.

  H─żad├íte najlep┼íiu spolo─Źnos┼ą na v├Żvoj aplik├íci├ş?

  Tak┼że ste na spr├ívnom mieste v spr├ívny ─Źas!