Oficiálne! ZTE Axon 20 5G bude prvým smartfónom s …

zte axon 20 5g prvý mobil na svete s kamerou pod obrazovkou

Ak sledujete svet smartphones, už viete, že implementácia selfie kamery pod displej je niečo, na čom veľkí výrobcovia pracujú už dlho. Minulý rok Samsung, Huawei, Xiaomi a OPPO predstavili prototypy či patenty toho, aké budú ich telefóny s touto novou technológiou. Dokonca aj Samsung si trúfol povedať, že v roku 2020 uvidíme prvý mobil s fotoaparátom pod obrazovkou, a to bude Galaxy.

ZTE im však plány pokazí. A práve to oznámil jej generálny riaditeľ Ni Fei na čínskej sociálnej sieti Weibo ZTE bude prvou spoločnosťou, ktorá uvedie na trh smartfón s kamerou pod obrazovkou. Fei presne nepovedal, ktorý mobil to bude, ale kupodivu Weibo naznačuje, že uvedená publikácia bola vyrobená zo ZTE Axon 20 5G s kamerou pod obrazovkou. Takže je to oficiálne: Axon 20 5G bude prvým komerčným mobilom, ktorý bude používať tento typ fotoaparátu.

Pôjde o ZTE Axon 20 5G s kamerou pod obrazovkou

zte axon 20 5g v tenaa

Generálny riaditeľ ZTE neuviedol podrobnosti o ZTE Axon 20 5G, ktorý predstaví technológiu fotoaparátu pod obrazovkou a že bude nástupcom vlajkovej lode ZTE Axon 10s Pro. Spoločnosť len spomenula, že bude oficiálne predstavená dňa 1 septembra v Číne. Na internet však už unikla certifikácia mobilu v TENAA, čo naznačuje, že jeho špecifikácie budú zrejme nasledovné:

 • Rozmery: 172,1 × 77,9 × 7,9 mm. Hmotnosť: 198 gramov.
 • Obrazovka OLED 6, 92 palcov s rozlíšením Full HD + (2460 × 1080 pixelov).
 • procesor Snapdragon 765G s grafikou Adreno 620.
 • Pamäť RAM 6, 8 alebo 12 GB vo formáte LPDDR4x.
 • Skladovanie 64, 128, 256 GB vo formáte UFS 2.1 (rozšíriteľné až na 2 TB).
 • 64MP Quad fotoaparát + ultra široký uhol 8 MP + snímač hĺbky 2 MP + makro 2 MP.
 • Selfie kamera pod 32 MP obrazovkou.
 • Pripojenie: USB C, 5G (NSA a SA), Dvojpásmové WiFi, Bluetooth 5.0 a GPS.
 • Čítačka odtlačkov prstov na obrazovke.
 • Batéria 4200 mAh s rýchlym nabíjaním.
 • Android 10 s MiFlavor 10.1.

Tiež je známe, že príde vo farbách modrej a bielej. Na Teraz, cena ZTE Axon 20 5G nie je známa, ako aj to, či opustí Čínu, aby sa dostala na iné trhy.

Ako bude kamera fungovať pod obrazovkou ZTE Axon 20 5G?

Oznámenie zte axon 20 5g prvý mobil s kamerou pod obrazovkou

Spoločnosť ZTE tiež neprezradila, akú technológiu používajú na obrazovke ZTE Axon 20 5G na pripevnenie kamery pod ňu, ktorá môže cez ňu fotografovať. Ale napriek tomu, ZTE Axon 20 5G môže využívať systém dvoch obrazoviek. To znamená, že na umiestnenie prednej kamery použite normálny panel s otvorom a na tento druhý panel s väčšou priehľadnosťou, ktorý pokrýva iba fotoaparát.

Prvý panel teda bude mať na starosti garanciu kvality obrazu obrazovky, zatiaľ čo druhý panel (najtransparentnejší, ktorý pokrýva iba kameru) umožniť svetlu vniknúť do snímača selfie fotoaparátu a nasnímať fotografie. Táto technológia dvoch obrazoviek smartphones Ten už existuje a nedávno ho predstavil čínsky výrobca displejov Visionox.

Konkrétne ide o technológiu tzv Visionox InV Pozri a pravdepodobne to prvýkrát uvidíme komerčne v ZTE Axon 20 5G, ktorý bude debutovať 1 septembra. Medzitým nám povedzte… Čo očakávate od tohto typu fotoaparátu?