Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Oficiálne CDP RED: Zaklínač bude vytvorený po Cyberpunk 2077 4

Adam Kiciski, prezident CDP RED, odhalí, o čom bude jeden z ďalších veľkých projektov poľského štúdia. Keď Cyberpunk 2077 pristane v obchodoch, Wiedmin začína 4, Avšak bez Geralta.

Keď Cyberpunk 2077 zasiahne obchody, CDP RED rozdelí najmenej tri (v praxi pravdepodobne viac) tímy. Jeden z nich bude zodpovedný za nezávislý multiplayerový modul v prostredí Cyberpunk. Druhé pre pridanie funkcií k CP2077. Tretí tím bude zase pracovať na inom interaktívnom Zaklínačovi.

Wiedmin 4 nebude to však klasické pokračovanie Geraltovho dobrodružstva

Je vysoko pravdepodobné, že číslo štyri sa neobjaví ani v názve novej výroby. CDP RED vám rád povie úplne nový príbeh s jedinečnými hrdinami. Je veľmi možné, že sa štúdio nejako vráti k svojmu prvému nápadu na hru Wiedmin. Pripomínam vám, že spočiatku mal Witcher príležitosť vytvoriť si svoju vlastnú ovcu monštier, zatiaľ čo Geralt sa v hre objavil ako mentor a nezávislý charakter.

Nebol by som prekvapený, keby Wiedmin 4 čerpá z tohto riešenia. Najprv si vytvoríme vlastný avatar, potom absolvujeme vhodné školenie a potom sa vydáme do sveta plného monštier, pórov a dobrodružstiev. Menej to funguje v sériách ako Mass Effect, Dragon Age alebo The Elder Scrolls. Takéto riešenie je klasickou klasikou pre žáner cRPG.

Wiedmin 4 bez Geralta by mal svoje dobro a dobro

Oficiálne CDP RED: Zaklínač bude vytvorený po Cyberpunk 2077 4 1

Všetci máme radi Geralta. Spojili sme sa s ním. Zamilovali sme sa do jeho špecifického zmyslu pre humor. Toto je hrdina, s ktorým sme strávili veľa hodín a spoločne sme zažili mnoho fantastických dobrodružstiev. Z tohto pohľadu by rozhovor s obľúbeným hrdinom bol značne smutný. Vyplnenie otvoru by bolo veľmi ťažké.

Na druhej strane, Geralt je príspevok so špecifickým charakterom a definitívnou filozofiou života. Odlúčenie od tohto hrdinu by scenáristom a rozprávačom z CDP RED umožnilo rozprávať úplne nové, úplne odlišné príbehy. Tvorcovia by mali oveľa širšiu škálu možností. Najmä v súvislosti s vyvážením dobra a zla. Kto povedal, že po prechodoch nemôžeme hrať zlomeného čarodejníka?

Samozrejme, bude to dlho pred Wiedminom 4 sicília viac ako len zbierka nápadov a predbežných koncepčných modelov. Je možné, že súčasne CDP RED bude pracovať na druhom veľkom projekte, napríklad na hre Cyberpunk 2078. Zväčšovacie štúdio už dlho chce aktívne vytvárať viac ako jeden titul AAA súčasne.