Offline mapy a smerovanie aplikácie MAPS.ME pre Android

Existuje nieko─żko aplik├íci├ş, ktor├ę s vami okam┼żite klikn├║. Offline mapy MAPS.ME s├║ pre m┼ła jednou z t├Żchto aplik├íci├ş. V okamihu, ke─Ć som spustil aplik├íciu, som vedel, ako sa orientova┼ą a ─Źo v┼íetko m├í robi┼ą. Toto je pr├şklad jednoduch├ęho, ale ve─żmi pou┼żite─żn├ęho rozhrania.

V posledn├Żch t├Ż┼żd┼łoch som testoval menej hviezdne aplik├ície a offline mapy MAPS.ME sa c├ştili ako o├íza v mori podobn├Żch rozhran├ş. Rozhranie je jedn├Żm z najd├┤le┼żitej┼í├şch aspektov aplik├ície, a to e┼íte viac, ak ide o aplik├íciu GPS Navigation. Offline mapy MAPS.ME poskytuj├║ ─żahko zrozumite─żn├║ pou┼ż├şvate─żsk├║ sk├║senos┼ą, ktor├í funguje ihne─Ć po vybalen├ş.

Cover art

Offline mapy a smerovanie aplikácie MAPS.ME pre Android 2

Dobro

Offline mapy MAPS.ME s├║ jednou z najkraj┼íie vyzeraj├║cich mapov├Żch aplik├íci├ş v okol├ş. Rozhranie je dobre navrhnut├ę a p├í─Źi sa mi, ako sa aplik├ícii dar├ş vyp─║┼ła┼ą hlavn├║ obrazovku. Niektor├ę aplik├ície v├ím radi poskytn├║ desa┼ą r├┤znych tla─Źidiel priamo na mape, ale offline mapy MAPS.ME udr┼żuj├║ neporiadok na mape vo─żn├Ż.

Mapy, ktor├ę ste stiahli, bud├║ k dispoz├şcii offline aj so v┼íetk├Żmi podrobnos┼ąami. Aplik├ícia m├í ve─żmi presn├║ mapu, ktor├║ v offline mapov├Żch aplik├íci├ích pre Android len zriedka uvid├şte.

Zl├Ż

Aplik├ícia si dala sladk├Ż ─Źas na stiahnutie m├íp. ─îas nie je neznesite─żne dlh├Ż, ale m├ím pocit, ┼że 50 MB sa mal do m├┤jho pripojenia stiahnu┼ą ove─ża r├Żchlej┼íie.

Sekcia pomoci je ve─żmi primit├şvna a nevyzer├í, ┼że by patrila do inak skvel├ęho rozhrania aplik├ície.

Na aplik├ícii som nevidel ni─Ź tak├ę zl├ę, ako tento mal├Ż probl├ęm.

Spodn├Ż riadok

Ak h─żad├íte dobre vyzeraj├║cu offline naviga─Źn├║ aplik├íciu pre Android, offline mapy MAPS.ME pre v├ís urobia skvel├║ pr├ícu. V aplik├ícii ch├Żbaj├║ niektor├ę pokro─Źil├ę funkcie, ktor├ę sa vyskytuj├║ v in├Żch aplik├íci├ích, ale pre v┼íeobecn├ę pou┼żitie je jednou z najlep┼í├şch v okol├ş.

Offline mapy MAPS.ME s├║ stabiln├ę a spo─żahliv├ę aplik├ície, ktor├ę m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą aj vtedy, ke─Ć nem├íte internetov├ę pripojenie. T├║to aplik├íciu by som odporu─Źil ako sekund├írnu mapov├║ aplik├íciu pre v┼íetky va┼íe cesty. Aplik├ícia je dod├ívan├í vo ve─żmi malom balen├ş, ─Źo znamen├í, ┼że si ju m├┤┼żete kedyko─żvek nain┼ítalova┼ą a ponecha┼ą vo svojom smartf├│ne.

In┼ítal├ícia a prv├ę spustenie

Offline mapy MAPS.ME si m├┤┼żete stiahnu┼ą z Google Play Store ako ka┼żd├í in├í aplik├ícia. Prejdite na str├ínku Obchodu Play a klepnite na tla─Źidlo In┼ítalova┼ą. Odtia─ż si m├┤┼żete vybra┼ą zariadenie, na ktor├ę chcete aplik├íciu nain┼ítalova┼ą.

Odpor├║─Źam v├ím, aby ste si mapy k├║pili na zariaden├ş, ktor├ę u┼ż m├í k dispoz├şcii GPS. Niektor├ę lacn├ę tablety nie s├║ vybaven├ę vstavan├Żm syst├ęmom GPS a mapami MAPS.ME Offline Maps na t├Żchto zariadeniach nebud├║ ve─żmi presn├ę.

Po in┼ítal├ícii m├┤┼żete aplik├íciu spusti┼ą z panela s upozorneniami. Aplik├ícia sa na─Ź├ştava r├Żchlo, ale zatia─ż ju nebudete m├┤c┼ą pou┼ż├şva┼ą. D├┤vodom je skuto─Źnos┼ą, ┼że offline mapy MAPS.ME sa dod├ívaj├║ bez predin┼ítalovan├Żch m├íp na palube. Budete musie┼ą vybra┼ą krajinu, ktor├║ uprednost┼łujete, a aplik├ícia za─Źne s┼ąahova┼ą mapu.

Tento proces m├┤┼że trva┼ą nieko─żko min├║t v z├ívislosti od ve─żkosti mapy. USA o─Źividne zaber├║ ove─ża viac ─Źasu ako v├Ą─Ź┼íina ostatn├Żch kraj├şn, ale v┼íetko to nakoniec stoj├ş za to.

Pri prvom spusten├ş aplik├ície neexistuje n├ívod. Aby som bol ├║primn├Ż, pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie je tak zrozumite─żn├ę, ┼że nebudete potrebova┼ą n├ívod.

Rozhranie a dizajn

Teraz ste si u┼ż asi v┼íimli, ┼że na m┼ła dizajn offline mapy MAPS.ME ve─żmi zap├┤sobil. Aplik├ícia vyv├şja maxim├ílnu snahu, aby bolo pou┼ż├şvate─żovi v┼íetko dostupn├ę.

U┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie je ve─żmi intuit├şvne a pou┼ż├şvanie je ├║┼żasne jednoduch├ę. Chcel by som ├şs┼ą tak ─Ćaleko, ┼że by som povedal, ┼że offline mapy MAPS.ME s├║ porovnate─żn├ę s Mapami Google, aplik├íciou, ktor├í sa pova┼żuje za ┼ítandard.

Hlavn├í obrazovka mapy zobrazuje ikonu GPS, tla─Źidlo ponuky a mo┼żnos┼ą pribl├ş┼żenia alebo oddialenia. To je v┼íetko, ─Źo je na obrazovke; zvy┼íok je len mapa. V├Ą─Ź┼íina ostatn├Żch aplik├íci├ş rada prepl┼łuje obrazovku pruhmi a ikonami, ale offline mapy MAPS.ME robia v┼íetko jednoduch├ę.

Klepnite na tla─Źidlo ponuky a na obrazovke sa zobraz├ş ve─ża mo┼żnost├ş. T├íto ponuka je ├║┼żasn├Ż sp├┤sob, ako z├şska┼ą pr├şstup k niektor├Żm z najlep┼í├şch funkci├ş, ktor├ę aplik├ícia pon├║ka.

Na pravej strane obrazovky s├║ samozrejme povinn├ę tla─Źidl├í pribl├ş┼żenia a oddialenia. Mierna prieh─żadnos┼ą ikon ich rob├ş pri navig├ícii takmer nevidite─żn├Żmi. Pokia─ż v├ím bud├║ prek├í┼ża┼ą, m├┤┼żete ich kedyko─żvek vypn├║┼ą v ponuke nastaven├ş.

Vlastnosti

Offline mapy MAPS.ME prin├í┼íaj├║ mnoho funkci├ş, ale nie tak├ę mno┼żstvo, na ak├ę sme zvyknut├ş. Na┼í┼ąastie ┼żiadna z funkci├ş nie je uzamknut├í za mre┼żou, v─Ćaka ─Źomu s├║ offline mapy MAPS.ME jednou z najlep┼í├şch bezplatn├Żch mapov├Żch aplik├íci├ş pre Android.

Mo┼żnos┼ą z├ílo┼żky pr├şde vhod, ke─Ć potrebujete r├Żchlo z├şska┼ą pr├şstup k miestam. Jednou z najlep┼í├şch funkci├ş tejto aplik├ície je offline vyh─żad├ívanie. ├üno, aplik├ícia m├┤┼że vyh─żad├íva┼ą miesta offline a v├Żsledky s├║ takmer okam┼żit├ę. Offline vyh─żad├ívanie je skvel├í spr├íva pre kohoko─żvek s obmedzen├Żm d├ítov├Żm pau┼í├ílom alebo f├ęrov├Żm pripojen├şm.

Chcete vedie┼ą, kde je najbli┼ż┼íie miesto na pizzu? Offline mapy MAPS.ME v├ím to n├íjdu s akt├şvnym internetov├Żm pripojen├şm alebo bez neho. Zdie─żanie polohy je tie┼ż ve─żmi praktick├ę, ke─Ć chcete, aby va┼íi priatelia vedeli, kde sa nach├ídzate.

Pou┼żitie

Offline mapy MAPS.ME poskytuj├║ skvel├Ż naviga─Źn├Ż z├í┼żitok. Aplik├íciu som pou┼żil v aute na tej istej trase, ktorou testujem aplik├ície GPS; je to m├┤j ka┼żdodenn├Ż v├Żlet z domu do ┼íkoly.

Aplik├ícia fungovala bezchybne offline a pod─ża pokynov som nemal ┼żiadne probl├ęmy.

Aplik├ícia vybrala najr├Żchlej┼íiu trasu, ale nezoh─żadnila prebiehaj├║cu v├Żstavbu na jednej z ciest. Ne─Źakal som, ┼że offline aplik├ícia bude detekova┼ą odklony dopravy, ale ani online nevedela o stavbe.

Situ├ícia je exponenci├ílne lep┼íia, ak aplik├íciu pou┼ż├şvate v ┼ít├ítoch alebo v Eur├│pe, je v┼íak ┼íanca, ┼że sa pri nej budete dobre zab├íva┼ą.

Povolenia

Na ├║─Źely prihl├ísenia bude aplik├ícia potrebova┼ą pr├şstup k v├í┼ímu e -mailov├ęmu ├║─Źtu. Prihl├ísenie je ─Źisto volite─żn├ę, tak┼że ho m├┤┼żete ├║plne ob├şs┼ą. Funkcia zdie─żania v┼íak bude fungova┼ą iba vtedy, ak sa prihl├ísite do aplik├ície. Aplik├ícia tie┼ż potrebuje pr├şstup k funkcii GPS v├í┼ího zariadenia s Androidom.

Vzh─żadom na to, ┼że ide o naviga─Źn├║ aplik├íciu GPS pre Android, je toto povolenie ├║plne od├┤vodnen├ę.

Záver

Offline mapy MAPS.ME s├║ osvie┼żuj├║cou aplik├íciou na pou┼ż├şvanie. Rozhranie, z├í┼żitok a navig├ícia funguj├║ ├║┼żasne. Testoval som t├║to aplik├íciu naplno, najm├Ą vzh─żadom na to, ┼że testovanie aplik├íci├ş GPS v├┤bec nem├ím r├íd.

Ak m├í aplik├ícia dobr├ę a ─żahko pou┼żite─żn├ę rozhranie, ka┼żd├Ż sa pri nej zabav├ş. Offline mapy MAPS.ME vrelo odpor├║─Źam ka┼żd├ęmu, kto m├í nekvalitn├ęho dopravcu so slab├Żm pokryt├şm. T├íto aplik├ícia si zasl├║┼żi by┼ą vo va┼íom smartf├│ne st├íle a v┼żdy.

─îo je to za mapu alebo naviga─Źn├║ aplik├íciu, ktor├í to pre v├ís rob├ş alebo rozb├şja?