Odvážny v názoroch na zadávanie odporúčacích kódov bez súhlasu ich používateľov

Zdá sa, že jeden zo súkromných prehliadačov stratil titul „bezpečnejší“, keďže mu bolo povedané, že by mohol porušiť jeho hlavnú zásadu integrity automatickým zadaním sprostredkovacieho kódu, aby sa dosiahol zisk.

Niekoľko používateľov spoločnosti Reddit a skupina vedcov v marci 2020 zistili, že statočný prehliadač nelegálne používa informácie zo svojej pripojenej siete eToro, teraz sa objavujú nové sťažnosti, že prehliadač uniká užívateľským kódom, ktoré sú určené pri vstupe na burzu, ako je napríklad Binance.

Ako odvážne môže „získať“ adresu URL a automaticky zadať kód?

Niekoľko používateľov a webových stránok uvádza, že služba Brave v podstate „obmedzuje“ prepojenia používateľov a automaticky uzatvára odporúčací kód, keď vstupujú na weby na výmenu kryptomeny, ako sú binance.com, binance.us, coinbase.com, ledger.com a trezor .io, ktoré môžete pozri sa na obrázok.

Odvážny v názoroch na zadávanie odporúčacích kódov bez súhlasu ich používateľov 1 Stav: Softzone

Túto udalosť zdieľa niekoľko používateľov Twitter, Je potrebné poznamenať, že sa to deje bez vyžiadania súhlasu používateľa alebo bez varovania. Aby bolo jasné, že Brave nejakým spôsobom generuje príjmy z údajov používateľov.

Odvážni reagujú na vlnu kritiky

V nadväznosti na vlnu kritiky zo strany používateľov Brendan Eich, generálny riaditeľ spoločnosti Brave, v Tweete uviedol, že pridanie adries URL s odporúčacím kódom je súčasťou dohody so spojencami, čím sa zabezpečí, že neohrozia súkromie používateľov ani ich bezpečnosť. ,

Neskôr sa však zdá, že generálny riaditeľ spoločnosti zaznamenal závažnú chybu, keď vydal nový tweet, ktorý hovoril o „chybe“, ospravedlňoval sa svojim používateľom a ubezpečoval ich, že chybu opravili:

Urobili sme chybu, opravíme ju: Správne predvolené spustenie automaticky do adresného riadku s textom „http://binance.us“ pridá pripojený kód. Sme pridružená spoločnosť Binance, používateľov odkazujeme prostredníctvom voliteľného miniaplikačného modulu na predplatné na novej karte, ale funkcia automatického dopĺňania by nemala pridávať žiadny kód.

Týmto spôsobom Brave uznal zlyhanie a zabezpečil, že túto funkciu vylúčia v pripravovanej aktualizácii prehľadávača, v jeho stolnej a mobilnej verzii. Táto udalosť však prehliadaču veľmi zlá, ktorá sa od svojho vzniku pýši tým, že má najlepšie protokoly zabezpečenia a súkromia, s výnimkou toho, že nemá úžitok z údajov používateľov.

Brave je prehliadač Open Source založený na prehliadači Chrome, vytvorený spoločnosťou Brave Software, spoločnosťou založenou Brendanom Eichom, zakladateľom Mozilla Project a tvorcom JavaScriptu. Vaša najnovšia aktualizácia 1,7.92 sa konalo 13. apríla.

Inovatívny obchodný model spoločnosti je založený na tom, že používatelia môžu aktivovať reklamy na určitých webových stránkach a získavať BAT (Basic Attention Token) za zobrazenie plateného obsahu. Niet pochýb o tom, že v súčasnosti prebieha oveľa iný proces ako Brave.