Odstr├í┼łte TERAZ t├Żchto 17 aplik├íci├ş pre Android – m├┤┼żu v├ím ukradn├║┼ą peniaze a pre─Ź├şta┼ą si texty

Majitelia telef├│nov a tabletov ANDROID s├║ vyz├Żvan├ş, aby odstr├ínili 17 aplik├íci├ş, ktor├ę by mohli ┼ípehova┼ą va┼íe texty – alebo ukradn├║┼ą va┼íu hotovos┼ą.

V┼íetky aplik├ície s├║ infikovan├ę ÔÇ×┼íkodliv├ŻmÔÇť ┼íkodliv├Żm softv├ęrom s n├ízvom Joker, ktor├Ż sa dostal na viac ako 100 000 zariaden├ş.

Je znepokojuj├║ce, ┼że tieto aplik├ície s├║ dostupn├ę z Google Play Store – zvy─Źajne sa pova┼żuje za bezpe─Źn├ę ├║to─Źisko pre pou┼ż├şvate─żov.

Google tieto aplik├ície teraz zak├ízal, ale Joker na v├í┼í telef├│n st├íle m├┤┼że ─Ź├şha┼ą, ako odhalili kybernetick├ş experti zo spolo─Źnosti ZScaler.

Je to obzvl├í┼í┼ą nebezpe─Źn├Ż malware, ktor├Ż m├┤┼że v├í┼żne po┼íkodi┼ą va┼íe s├║kromie.

Joker m├┤┼że ukradn├║┼ą va┼íe SMS spr├ívy, zoznamy kontaktov a dokonca aj inform├ície o zariaden├ş.

A tie┼ż v├ís m├┤┼że ticho prihl├ísi┼ą k pr├ęmiov├Żm slu┼żb├ím – ─Źo by v├ím mohlo sp├┤sobi┼ą ve─żk├ę n├íklady na nohy.

ÔÇ×Odpor├║─Źame v├ím venova┼ą ve─żk├║ pozornos┼ą zoznamu povolen├ş v aplik├íci├ích, ktor├ę in┼ítalujete do svojho zariadenia s Androidom,ÔÇť povedal Viral Ghandi zo spolo─Źnosti ZScaler.

ÔÇ×V┼żdy si d├ívajte pozor na rizikov├ę povolenia s├║visiace so spr├ívami SMS, protokolmi hovorov, kontaktmi a ─Ćal┼í├şmi polo┼żkami.

ÔÇ×─î├ştanie koment├írov alebo recenzi├ş na str├ínke aplik├ície tie┼ż pom├íha identifikova┼ą ohrozen├ę aplik├ície.ÔÇť

Vedci varovali, ┼że v septembri tohto roku bolo do Google Play nahran├Żch 17 r├┤znych vzoriek malwaru Joker.

A bolo zaznamenan├Żch pribli┼żne 120 000 stiahnut├ş pre ÔÇ×┼íkodliv├ę aplik├ícieÔÇť.

Tu je ├║pln├Ż zoznam riskantn├Żch aplik├íci├ş, na ktor├ę by ste si mali d├íva┼ą pozor:

All Good PDF Scanner Mint Leaf Message – Your Private Message Unik├ítna kl├ívesnica – Fancy Fonts & Free Emoticons Tangram App Lock Direct Messenger
S├║kromn├Ż preklada─Ź textov├Żch spr├ív s jednou vetou – multifunk─Źn├Ż preklada─Ź, ┼ít├Żl fotografick├Żch kol├í┼ż├ş, starostliv├Ż skener, t├║┼żba, preklad, talent, editor fotografi├ş, rozmazan├ę zaostrovanie, starostlivos┼ą, spr├íva, ─Źas┼ą, spr├íva, papier, skener dokumentov, modr├Ż skener, Hummingbird, prevodn├şk PDF – fotografie do form├ítu PDF, v┼íetko dobr├Ż skener PDF

V┼íetky tieto aplik├ície boli teraz odstr├ínen├ę z prie─Źinka Google Play Store.

Budete ich v┼íak musie┼ą tie┼ż odstr├íni┼ą zo svojho smartf├│nu, ak ich m├íte nain┼ítalovan├ę.

Uistite sa, ┼że to urob├şte v aplik├ícii Nastavenia, preto┼że v opa─Źnom pr├şpade m├┤┼żete jednoducho odstra┼łova┼ą skratky aplik├íci├ş.

Ako odomkn├║┼ą skryt├ę h├ídanky v aktualiz├ícii Android 10

n ─Ćal┼íie novinky, Snapchat testuje nov├║ funkciu prieskumu, v─Ćaka ktorej by sa mohol ove─ża viac podoba┼ą na TikTok.

Ni─Ź netu┼íiaci pou┼ż├şvatelia WhatsApp s├║ varovan├ş pred ÔÇ×falo┼ín├ŻmiÔÇť verziami aplik├ície, ktor├ę by ich mohli zrani┼ą vo─Źi hackerom.

A Tinder za─Źal testova┼ą nov├║ funkciu ÔÇ×virtu├ílneho zoznamovaniaÔÇť, ktor├í v├ím umo┼żn├ş videohovor s va┼íim potenci├ílnym milencom.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu