Odmietnutie povolen├ş nem├┤┼że zabr├íni┼ą aplik├ícii Android na sledovanie v├í┼ího telef├│nu

Ak pou┼ż├şvate telef├│n s Androidom, ur─Źite uvid├şte aplik├ície, ktor├ę od za─Źiatku po┼żaduj├║ povolenie. Ak niektor├║ z nich odmietnete, m├┤┼żete si myslie┼ą, ┼że by v├ím tak├íto aplik├ícia nechala. Tis├şce aplik├íci├ş v┼íak m├┤┼żu ob├şs┼ą syst├ęm povolen├ş syst├ęmu Android a zhroma┼ż─Ćova┼ą ├║daje, ktor├ę sa napriek tomu po┼íl├║ domov.

Vedci zistili, ┼że aj ke─Ć odmietnete opr├ívnenie na aplik├íciu, in├í aplik├ícia, ktor├í z├şskala povolenie, ju m├┤┼że prenies┼ą na zamietnut├║ aplik├íciu. Aj ke─Ć tieto dve aplik├ície nes├║visia, je mo┼żn├ę, ┼że boli vytvoren├ę pomocou rovnakej v├Żvojovej s├║pravy (SDK).

Odmietnutie povolen├ş nem├┤┼że zabr├íni┼ą aplik├ícii Android na sledovanie v├í┼ího telef├│nu 1

Pod─ża The Verge bola ┼ít├║dia predstaven├í na PrivacyCon 2019, kde vedci poukazuj├║ na aplik├ície Samsung a Disney. Pou┼ż├şvaj├║ s├║pravy SDK vyroben├ę ─Ź├şnskou technologickou spolo─Źnos┼ąou Baidu a analytickou spolo─Źnos┼ąou s n├ízvom Salmonads. Aplik├ície vytvoren├ę pomocou tejto s├║pravy SDK m├┤┼żu pren├í┼ía┼ą ├║daje medzi sebou a na svojich dom├ícich serveroch, pokia─ż aspo┼ł jeden z nich z├şska potrebn├ę povolenia.

Vedci tvrdia, ┼że spolo─Źnosti Google informovali o t├Żchto probl├ęmoch minul├Ż september. Niektor├ę z t├Żchto zranite─żnost├ş sa v syst├ęme Android Q oplat├ş opravi┼ą. Vedci sa v┼íak domnievaj├║, ┼że spolo─Źnos┼ą Google by v r├ímci aktualiz├ície zabezpe─Źenia mala robi┼ą viac z├íplat.

(Zdroj: À Beira)