Odborníci tvrdia, že bezpečnostná chyba v opatrovateľkách umožňuje hackerom vziať VIDEO vášho dieťaťa a šíriť ich

Experti vyskúšali POPULÁRNU pestúnku, pretože mala zraniteľnosti, ktoré by mohli hackerom umožniť prístup k zariadeniu a prezeranie fotografií a videí.

Dotyčná kamera údajne prináša zvýšené riziko, že tretie strany budú môcť špehovať deti bez toho, aby o tom rodičia vôbec vedeli.

Podľa výskumu spoločnosti Bitdefender má detský alarm iBaby Monitor M6S niekoľko vážnych bezpečnostných rizík.

Hlavný výskumník bezpečnosti Bitdefender a odborník na digitálne hrozby uviedol Alexandru „Jay“ Balan: „Zraniteľnosti, ktoré sme zistili vo fotoaparáte iBaby, umožňujú útočníkovi prístup k fotografiám, videozáznamom a súkromným informáciám z kamery, ako sú e -mailová adresa, meno, poloha používateľa. a profilovú fotku. “

Problém je v tom, že pestúnka musí byť pripojená k internetu, aby fungovala, ale nezdá sa, že by mala zavedené všetky správne bezpečnostné opatrenia, čo znamená, že hackeri majú ľahký prístup k súborom.

Monitor nahráva videá a obrázky do cloudovej služby, ktorú je možné dešifrovať jednoducho a okamžite tak získať prístup k všetkým súborom.

Bitdefender hovorí, že sa snažil zo všetkých síl dostať do kontaktu s predajcom monitorov, ale zatiaľ nemal šťastie, takže problémy neboli opravené.

Balan tiež zdôraznil, že to nie je prvýkrát, čo zariadenie na sledovanie videa pripojené na internet ukazuje tieto chyby.

Expert uviedol: „Preskúmali sme monitor iBaby Monitor M6S, pretože je to obľúbený produkt pripojený k internetu.

„Nepochybne existuje mnoho ďalších IoT [Internet of Things] zariadenia, ktoré sú prinajmenšom rovnako zraniteľné, ale zatiaľ neboli odhalené. “

Ak sa chcete pokúsiť chrániť svoje inteligentné zariadenia pred hackermi, Bitdefender odporúča aktualizovať všetok softvér.

Odporúča tiež použiť dvojfaktorovú autentifikáciu na vašu technológiu, čo znamená, že pri každom prihlásení si pomocou samostatného zariadenia overíte, kto ste.

Mať ťažké heslá je vždy vhodné.

Môžete tiež naskenovať svoje domáce zariadenia a vyhľadať zraniteľné miesta pomocou technológie, ako je napríklad domáci skener Bitdefender.

Požiadali sme o vyjadrenie sa k iBaby.

Tiež sme siahli po Amazon na pripomienkovanie, pretože monitor iBaby Monitor M6S je stále možné kúpiť na jeho webových stránkach v USA.

Šokovaný otec Arjun Sud hovorí, že hacker prisahal na dieťa prostredníctvom kamery monitora Nest

V ďalších novinkách Google pracuje na umelo inteligentnej pestúnke, ktorá varuje rodičov päť až desať minút pred tým, ako ich dieťa začne plakať.

Manžela prichytili, ako podvádza Amazon Echo reproduktor.

A takto zistíte, či je niekto prihlásený do vášho účtu Facebook a špehovať ťa.

Bojíte sa, že by ľudia nabúrali vaše inteligentné zariadenia? Dajte nám vedieť v komentároch …

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu