Odborníci diskutujú o tom, kam pôjde cena bitcoinu v roku 2020

Cena bitcoinu v roku 2020 sa začína výborne. V skutočnosti je to najsilnejší začiatok roka od roku 2012. Čo je teda za ziskom bitcoinu? Tento rok môže cenu ovplyvňovať niekoľko rôznych faktorov.

Kam pôjde cena bitcoinu v roku 2020?

V roku 2020 zatiaľ cena bitcoinu zaznamenala najlepšie januárové zisky za osem rokov, aj keď vykazuje známky spomalenia. Po odovzdaní $8800, kryptomena sa zastavila, neudržala túto úroveň a klesla späť na $8Rozsah 700. Cena bitcoinu sa teraz pohybuje tesne pod najvyššou úrovňou, akú zažil za dva mesiace po priblížení sa k doláru8, 900.

Podľa CoinTelegraph sa cena bitcoinu v roku 2020 zatiaľ vyšplhala o viac ako 20% a len za posledných päť dní o viac ako 12%. Kryptomena v utorok prelomila kľúčovú úroveň odporu a odborníci a nadšenci to so záujmom sledujú. Bitcoin sa blíži k svojmu 200-dňovému kĺzavému priemeru, ale pred dosiahnutím tejto úrovne sa začal ochladzovať.

Odborníci vo všeobecnosti vidia, že cena bitcoinu bude v roku 2020 ešte vyššia, aj keď nesúhlasia s veľkosťou ziskov. Bitcoinist vyzdvihol tri možné cesty k cene bitcoinu v roku 2020 a všetky tri poukazujú na ďalšie zisky. Kľúčový rozdiel medzi nimi je tempo týchto ziskov.

Bitcoin Economics popísala tri cenové stopy:

Jeden model v zásade predpokladá, že cena bitcoinu bude stále rásť rovnakým klesajúcim tempom, zatiaľ čo druhý predpokladá rast rovnakým tempom a prenáša cenu kryptomeny na Mesiac. Tretí model je naj medvedí z týchto troch a predpokladá, že rast cien bitcoinov v roku 2020 sa zníži ešte rýchlejšie, ako tomu bolo v minulosti.

Čo stojí za ziskom bitcoinu?

Snáď najlepší spôsob, ako špekulovať o tom, kam sa cena bitcoinu v roku 2020 zníži, je pozrieť sa na to, čo viedlo k nedávnym ziskom. CNBC zdôraznila dva hlavné faktory ceny. Spoluzakladateľ spoločnosti Kenetic Capital Jehan Chu pre médiá uviedol, že zisky v bitcoine spôsobuje neistota týkajúca sa Iránu. Väčšina neistoty sa skončila, pretože napätie v USA sa začalo zmierňovať, čo mohol byť jeden z dôvodov, prečo sa zisky bitcoinov zastavili.

Tiež spomenul spustenie burzovo obchodovaných možností bitcoinov spoločnosťou Chicago Mercantile Exchange (CME), ktorá zaznamenala veľmi pozitívny dopyt a priniesla silné zisky z bitcoinov. Nové možnosti umožňujú inštitucionálnym investorom jednoduchšie investovať do bitcoinu, od ktorého sa očakáva spustenie oveľa rozšírenejšieho prijatia kryptomeny.

Je tu ešte jedna ďalšia udalosť, ktorá zvyšuje cenu bitcoinu v roku 2020, a to je takzvané „zníženie na polovicu“, ku ktorému dôjde v máji. Bitcoinoví baníci objavujú nové mince riešením komplexných matematických úloh na svojich výkonných počítačoch. V tomto čase sú baníci odmenení 12.5 za každý blok, ktorý vyťažia, ale odmeny sa znížia na polovicu každé štyri roky, čo pomáha udržať v inflácii. Odmena za blok bude opäť znížená na polovicu 60,25 nového bitcoinu za každý vyťažený blok.

Zakaždým, keď sa odmena zníži na polovicu, ponuka nových bitcoinov vstupujúcich na trh sa zníži. Po udalostiach, ktoré sa minuli na polovicu, sa cena bitcoinu výrazne zvýšila. Odborníci teda očakávajú podobný zisk aj neskôr v tomto roku. Vijay Ayyar z kryptoburzy Luno pre CNBC povedal, že 15 000 až 16 000 dolárov nie je mimo oblasti možností ceny bitcoinov v roku 2020.