Obviňujú MediaTek z podvádzania v benchmarkoch, aby sa zlepšili …

mediatek false výsledky pc zn

Okrem recenzií a kontaktných údajov jeden z najlepších spôsobov, ako zistiť výkon mobilu, je prostredníctvom benchmarkov. Syntetické testy sú aplikácie, ktoré testujú zariadenia a potom poskytujú konečné skóre, ktoré slúži ako porovnávacia referencia. Mnohé z nich sú veľmi známe, ako napríklad AnTuTu, ktorá nám každý mesiac ponúka aktualizovanú tabuľku s najlepšími mobilmi.

Výrobcovia robia všetko pre to, aby sa ich zariadenia dostali na popredné miesta v týchto rebríčkoch, a svoje výsledky zobrazujú ako veľký úspech. Problém je v tom, že niekedy sú tak posadnutí, že to nakoniec urobia cheaty v benchmarkoch, ako sa zdá, robí MediaTek.

MediaTek by svojimi procesormi podvádzal benchmarky

mediatek obvinil podvádzanie lavičiek

Správa od Anandtech naznačuje, že výrobca čipov MediaTek si môže pohrávať s vaším skutočným skóre v niektorých benchmarkoch. Podľa zodpovedných za stránku si po prijatí niekoľkých telefónov s procesorom MediaTek na testovanie uvedomili, že výsledky v PC Mark boli podozrivé.

Prvý mobil bol a Oppo Reno 3 Pro v európskej verzii, s procesorom Helio P95; medzitým bol druhý a Oppo Reno 3 štandard v čínskej verzii, s procesorom Dimensity 1000L, najnovším od firmy pre strednú triedu. Pochybnosti vznikli, keď Reno 3 Pro porazil Renovo skóre 3 štandard na PC Mark. Ale, Nemal by byť Pro lepší ako normálny? Nie nevyhnutne.

The Helio P95 zo sobov 3 European Pro má dve jadrá Cortex-A75 vysoký výkon, o dve generácie starší ako Rozmer 1000L Cortex-A77 zo sobov 3 Číňan, ktorý má navyše štyri vysokovýkonné jadrá. Keď to vezmeme do úvahy, je zrejmé, že výsledok mal niečo zvláštne.

Na overenie svojej tézy Anandtech nainštaloval a Špeciálna verzia PC Mark v soboch 3 Potom, čo tak urobíte, výsledok test vrátil o 30 % nižšie skóre k prvému a v niektorých špecifických testoch bol pokles viac ako 75 %. Tiež vyskúšali Reno 3 Chinese Pro, ktorý mení Helio P95 za Snapdragon 765G. Cieľom bolo porovnať výsledky a verzia s SD765G dosiahla pôvodný výsledok bez podvádzania.

Procesory MediaTek by mali „športový režim“ pre benchmarkové aplikácie

mediatek podvádza pri benchmarkoch

Tvárou v tvár tomuto všetkému išiel tím do skontrolujte firmvér Reno 3 Pro “Tricked” a našiel niekoľko odkazov na takzvaný “športový režim”. Tento režim by bol navrhnutý tak, aby zvýšiť rýchlosť zariadenia v konkrétnych časocha preto získate vyšší výkon.

Vyšetrovanie ďalej odhalilo, že tento režim nebol dielom Oppo, keďže sa v ňom našli rovnaké referencie iné mobily s procesorom MediaTek. Medzi zúčastnenými by boli Realme C, Xiaomi Redmi Note 8 Pro a Sony XA1, mobil z konca roka 2017. Existuje MediaTek už dlho?

MediaTek sa bráni, „to robí aj konkurencia“

mediatek reaguje na obvinenia z podvádzania benchmarkov

MediaTek, ktorý čelí obvineniu Anandtechu, zverejnil vyhlásenie na svojom oficiálnom blogu. o, MediaTek tvrdí, že nepodvádzajúNamiesto toho sa prispôsobujú priemyselným štandardom a robia presne to isté ako ich konkurencia.

Vo vyhlásení MediaTek zabezpečuje, že aj ostatní výrobcovia čipov majú skryté režimy. Tie sa aktivujú v špecifických aplikáciách, ako sú benchmarky, a ich jediným cieľom je ponúknuť maximálny výkon, ktorý čip môže poskytnúť. Zabezpečuje však aj to, že tieto režimy nie je možné vždy aktivovať, pretože v reálnom svete je prioritou optimalizácia medzi energiou a výkonom.

Nakoniec pozvite Anandtech urobte o tom dôkladnejší prieskum, ale pridáva ďalších výrobcov čipov. K pozvánke dodáva, že sa má realizovať s mobilmi z rôznych regiónov, keďže v niektorých sú tieto vysokovýkonné režimy deaktivované, ale to neznamená, že tam nie sú. Pri spomienke na to, že s Huawei sa v minulosti niečo stalo a bolo to podobné.

Myslíte si, že MediaTek hovorí pravdu? Nie je to prvýkrát, čo bol objavený výrobca, ktorý robí podobné veci, a určite to nebude ani posledný.