Obrovský „podvod“ WhatsApp by mohol vašu banku vyčerpať-NIKDY na tieto správy neklepnite

ČERSTVÁ vlna podvodných správ šíri WhatsApp v snahe zbaviť používateľov ich ťažko zarobených peňazí.

Tvrdia to ruskí výskumníci z oblasti bezpečnosti, ktorí odhalili rastúci počet správ, ktoré falošne tvrdia, že sú od doručovacích firiem.

Tím antivírusového poskytovateľa Kaspersky Lab vyzýva ľudí, aby boli pri otváraní textov tvrdiacich, že sa týkajú dodávok, na pozore.

Útočníci sa zvyčajne vydávajú za online doručovacie spoločnosti a žiadajú svoje obete, aby klikli na odkaz, ktorý ich zavedie na riskantný web.

Odtiaľto je návštevník vyzvaný, aby uviedol svoje bankové údaje, údaje o kreditnej karte alebo iné citlivé informácie.

Kaspersky, spoločnosť zaoberajúca sa kybernetickou bezpečnosťou so sídlom v Moskve, vysvetlila záplavu podvodov WhatsApp v správe zverejnenej minulý týždeň.

„Neočakávané balíky vyžadujúce platbu príjemcom zostali v poslednom štvrťroku jedným z najbežnejších trikov,“ napísal Kaspersky.

„Dôvodom pre faktúru od„ poštovej spoločnosti “môže byť čokoľvek od ciel po náklady na prepravu.

„Pri pokuse o zaplatenie služby, ako pri podvodoch s odškodnením, boli obete presmerované na falošný web, kde riskovali nielen stratu samotnej sumy (ktorá mohla byť oveľa vyššia, ako je uvedené v e -maile), ale aj vyliatie bankovej karty. detaily. “

Vedci uviedli, že je to pravdepodobne dôsledok obrovského nárastu popularity domácich dodávok počas pandémie Covid-19.

Mnoho spotrebiteľov je zvyknutých dostávať textové správy a e -maily od doručovacích firiem počas celého týždňa, pretože balíky sa dostávajú až k ich dverám.

Na inom mieste Kaspersky hovorí, že zločinci začali prevádzkovať webové stránky, ktoré tvrdia, že ponúkajú systém lotériového štýlu na nákup stratených balíkov.

Stránky prijímajú ponuky od obetí na záhadné položky, o ktorých sa hovorí, že sa nedostali k zamýšľaným príjemcom.

Tí, ktorí za balíčky zaplatili, však podľa spoločnosti Kaspersky oznámili, že položky nikdy neprišli.

“Rovnako ako v minulosti sme svedkami toho, že útočníci využívajú nové trendy a narušenia pri krádeži peňazí a poverení, či už ide o rastúceho používateľa poslov alebo pretrvávajúci problém s doručovaním pošty uprostred pandémie,” uviedla Tatyana Shcherbakova z Kasperského.

„Spam a phishing sú stále jedným z najúčinnejších spôsobov, ako začať úspešné útoky, pretože pôsobia na ľudské emócie.

„Najlepšia vec, ktorú môžu užívatelia urobiť, je dávať si pozor na akékoľvek neočakávané e -maily a dávať veľký pozor na klikanie na akékoľvek prílohy alebo odkazy na e -maily – choďte priamo na webovú stránku.“

Spoločnosť odporučila, aby si užívatelia pred interakciou s nimi vždy skontrolovali odkazy v správach a e -mailoch WhatsApp.

Spoločnosť tiež vyzvala ľudí, aby si nainštalovali komplexné riešenie zabezpečenia, ktoré zaistí ich ochranu pred najnovšími hrozbami.

Novinár v oblasti kybernetickej bezpečnosti Zak Doffman rozpráva o OBROVSKEJ medzere WhatsApp, ktorá vám umožňuje špehovať vás

V ďalších správach si fanúšik Máp Google všimol „tajnú“ vojenskú základňu ukrytú uprostred saharskej púšte.

Spoločnosť Samsung vrhla letmý pohľad na dizajn pre jeho veľmi očakávané Galaxy Z Fold 3 smartphone.

A podľa najnovších klebiet bude ďalší iPhone v novej ružovej farbe a bude začínať na necelých 800 librách.

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu