Obrovsk├Ż iPhone iOS 14.5 aktualizujte TERAZ pomocou odomknutia tv├írovej masky a nov├Żch emod┼żi

Nov├Ż a ve─żmi kontroverzn├Ż iOS 14 od APPLE.5 aktualiz├ícia je k dispoz├şcii pr├íve teraz.

Spolo─Źnos┼ą za─Źala zav├ídza┼ą aktualiz├íciu v pondelok 26. apr├şla – a mala by by┼ą k dispoz├şcii pre v┼íetk├Żch pou┼ż├şvate─żov dnes.

Jednou z najv├Ą─Ź┼í├şch zmien je skuto─Źnos┼ą, ┼że v├í┼í iPhone v├ím umo┼żn├ş zablokova┼ą konkr├ętne aplik├ície, aby v├ís sledovali na internete.

To sp├┤sobilo ve─żk├║ kontroverziu, najm├Ą medzi firmami, ktor├ę ┼ąa┼żk├Żm pohybom sleduj├║ Facebook.

Pr├íve teraz v├ím aplik├ície m├┤┼żu priradi┼ą jedine─Źn├Ż reklamn├Ż identifik├ítor.

To v├ís m├┤┼że sprev├ídza┼ą na internete – a v r├┤znych aplik├íci├ích.

├Üdajne je navrhnut├Ż tak, aby boli reklamy pre v├ís relevantnej┼íie, ale rozsah zhroma┼ż─Ćovania ├║dajov znamen├í, ┼że je to ┼íkodliv├ę pre va┼íe s├║kromie.

Apple u┼ż toto sledovanie preru┼íil vo webovom prehliada─Źi Safari, ktor├Ż u┼ż nejak├Ż ─Źas dok├í┼że blokova┼ą sledovanie naprie─Ź webom.

Ale nov├Ż iOS 14.5 aktualiz├ícia urob├ş to ist├ę pre aplik├ície vo va┼íom iPhone.

Pod─ża spr├ívy AdWeek sa o─Źak├íva, ┼że pribli┼żne dve tretiny pou┼ż├şvate─żov iPhone sa z d├┤vodu ochrany svojho s├║kromia odhl├ísia zo sledovania aplik├íci├ş, aby si chr├ínili svoje s├║kromie.

M├┤┼że to ma┼ą vplyv na bezplatn├ę aplik├ície, ako napr Facebook a Instagram ktor├ę pri vytv├íran├ş v├Żnosov vo ve─żkej miere spoliehaj├║ na hromadenie pou┼ż├şvate─żsk├Żch ├║dajov.

Aktualiz├ícia tie┼ż prid├íva podporu pre Applenov├ę vzduchov├ę zna─Źky.

Zna─Źky AirTag, ktor├ę sa prip├íjaj├║ k va┼íim veciam a je ich mo┼żn├ę sledova┼ą pomocou zariadenia iPhone, bud├║ fungova┼ą iba so zariadeniami so syst├ęmom iOS 14.5 alebo vy┼í┼íie.

Vych├ídzaj├║ 30. apr├şla, ─Źo znamen├í, ┼że fan├║┼íikovia iPhone m├┤┼żu bezpe─Źne predpoklada┼ą, ┼że aktualiz├ícia softv├ęru bude vydan├í nejak├Ż ─Źas predt├Żm.

S┼ąahovanie predstav├ş z├ísadn├ę zmeny vr├ítane nov├Żch emod┼żi a mo┼żnosti odomkn├║┼ą mobiln├Ż telef├│n s maskou.

─Äal┼íie zmeny prich├ídzaj├║ s iOS 14.5 zahrn├║┼ą aktualiz├ície do Apple Mapy, nov├ę hlasy pre Siri a predstavenie ┼íiestich nov├Żch emod┼żi.

Apple fan├║┼íikovia tie┼ż z├şskaj├║ nov├Ż sp├┤sob odomykania mobiln├ęho telef├│nu s pokr├Żvkou tv├íre.

T├íto funkcia je chytr├Żm sp├┤sobom, ako sa dosta┼ą okolo dnes be┼żne pou┼ż├şvan├Żch masiek-ktor├ę zvy─Źajne nar├║┼íaj├║ skener Face ID v├í┼ího iPhone.

Ak pou┼ż├şvate Face ID a m├íte na mobiln├Żch telef├│noch zakryt├ę ├║sta a nos, ─Źoskoro ho budete m├┤c┼ą odomkn├║┼ą pomocou svojho Apple Watch, namiesto.

Gadget na nosenie mus├ş by┼ą na z├íp├Ąst├ş a tie┼ż odomknut├Ż. Jednoducho ho presu┼łte bl├şzko svojho iPhone a hej, predbe┼żne, v├í┼í mobil sa odomkne.

Apple predstavuje ├║plne nov├Ż fialov├Ż iPhone

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Apple experti zverejnili nieko─żko zauj├şmav├Żch podrobnost├ş o rade iPhone 2022.

Facebook testuje aplik├íciu na zoznamovanie s r├Żchlos┼ąou videohovorov s n├ízvom Sparked.

A spolo─Źnos┼ą Google prin├í┼ía funkciu, ktor├í pom├┤┼że pou┼ż├şvate─żom syst├ęmu Android predch├ídza┼ą kol├şzi├ím pri odosielan├ş textov├Żch spr├ív a ch├┤dzi.

Ste nad┼íen├ş pre iOS 14.5? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu