Obrovsk├í aktualiz├ícia TikTok prid├íva nov├ę pravidl├í pre V┼áETK├ŁCH mladistv├Żch – vr├ítane blokovania koment├írov a s┼ąahovania videa

TIKTOK uv├ídza, ┼że prin├í┼ía ÔÇ×prelomov├ęÔÇť nov├ę pravidl├í obmedzenia pre deti, aby sa pok├║sili zabr├íni┼ą starostlivosti o deti v aplik├ícii.

Pou┼ż├şvatelia do 16 rokov bud├║ ─Źeli┼ą najpr├şsnej┼í├şm nov├Żm pravidl├ím.

V s├║─Źasnosti mus├şte ma┼ą 13 alebo viac rokov, aby ste mohli ma┼ą ├║─Źet TikTok vo Ve─żkej Brit├ínii.

Nov├ę pravidl├í v┼íak znamenaj├║, ┼że ktoko─żvek mlad┼í├ş ako 16 rokov u┼ż nebude m├┤c┼ą dost├íva┼ą koment├íre od nezn├ímych ─żud├ş.

Tie┼ż nebud├║ m├┤c┼ą ozna─Źi┼ą svoje pr├şspevky ako dostupn├ę na stiahnutie a ostatn├ş pou┼ż├şvatelia ich nebud├║ m├┤c┼ą prevzia┼ą a vytv├íra┼ą ob─ż├║ben├ę vide├í v ┼ít├Żle duet.

Ka┼żd├Ż, kto m├í menej ako 18 rokov, bude teraz musie┼ą deaktivova┼ą predvolen├ę nastavenie, v─Ćaka ktor├ęmu sa jeho vide├í nebud├║ da┼ą stiahnu┼ą ostatn├ę.

Mlad┼í├ş ako 18 rokov uvidia duety iba pre priate─żov, pokia─ż neupravia svoje nastavenia.

Eur├│pska riadite─żka pre bezpe─Źnos┼ą det├ş TikTok Alexandra Evansov├í uviedla: ÔÇ×Prevratn├ę zmeny, ktor├ę boli dnes ozn├ímen├ę, s├║ ─Ćal┼í├şm krokom v na┼íej misii zaisti┼ą, aby bol TikTok bezpe─Źnou platformou pre v┼íetk├Żch na┼íich pou┼ż├şvate─żov.

ÔÇ×Nadv├Ązuj├║ na predch├ídzaj├║ce zmeny, ktor├ę sme urobili s cie─żom podpori┼ą men┼íiu bezpe─Źnos┼ą, vr├ítane obmedzenia priameho zasielania spr├ív a hostenia ┼żiv├Żch prenosov na [users aged] 16 a viac rokov a umo┼ż┼łuj├║ rodi─Źom a opatrovate─żom nastavi┼ą z├íbrany pre ├║─Źet TikTok svojho die┼ąa┼ąa prostredn├şctvom na┼íej funkcie P├írovanie rodiny.

ÔÇ×Vieme, ┼że pokia─ż ide o men┼íiu bezpe─Źnos┼ą, neexistuje ┼żiadna cie─żov├í ─Źiara, a preto neust├íle vyv├şjame svoje politiky a investujeme do na┼íich t├şmov pre technol├│giu a moder├íciu tak, aby TikTok zostal bezpe─Źn├Żm miestom pre v┼íetk├Żch na┼íich pou┼ż├şvate─żov, kde m├┤┼żu vyjadri┼ą svoju kreativitu. . “

Britsk├ę charitat├şvne organiz├ície ako NSPCC zmeny v├ştaj├║.

Zmeny ochrany osobn├Żch ├║dajov sa dotkn├║ aj pou┼ż├şvate─żov v USA.

Predpoklad├í sa, ┼że nov├ę pravidl├í, ktor├ę za─Źn├║ plati┼ą od dne┼ín├ęho d┼ła, bud├║ ma┼ą vplyv na desiatky mili├│nov mlad├Żch ─żud├ş.

┼Żena zdie─ża video TikTok s chlap─Źensk├Żmi menami, ktor├ę pod─ża nej funguje skvele pre diev─Źat├í

V in├Żch spr├ívach sa hacker ├║dajne pok├║sil chyti┼ą penisy ─żud├ş pomocou klietok cudnosti ovl├ídan├Żch internetom a po┼żadoval v├Żkupn├ę.

Nov├Ż n├ístroj s n├ízvom ÔÇ×Bufferi.ngÔÇť tvrd├ş, ┼że m├┤┼że ─żu─Ćom pom├┤c┼ą predstiera┼ą zl├ę pripojenie pre videohovory, aby ste si mohli na sch├┤dzach odd├Żchnu┼ą.

A chyba WhatsApp m├┤┼że umo┼żni┼ą ├║plne cudz├şm ─żu─Ćom pripoji┼ą sa k v├í┼ímu skupinov├ęmu chatu a ukradn├║┼ą va┼íe telef├│nne ─Ź├şslo.

Ak├Ż je v├í┼í n├ízor na TikTok? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu