Obrovsk├í aktualiz├ícia syst├ęmu Android 11 zr├Żchli v├í┼í internet a zabr├íni ─żu─Ćom, aby v├ís DNES ┼ípehovali – ako ho z├şska┼ą

ANDROID 11, najnov┼íia verzia nesl├ívne zn├ímeho softv├ęru Google pre smartf├│ny, je k dispoz├şcii u┼ż dnes.

Ak ste majite─żom kompatibiln├ęho telef├│nu Pixel, OnePlus, Xiaomi alebo Oppo, ─Źoskoro budete pou┼ż├şva┼ą niektor├ę nov├ę a vzru┼íuj├║ce funkcie.

Vieme, ┼że OnePlus 8 a 8 Pro dostane aktualiz├íciu, ako aj Oppo X2 a Reno 3.

Zatia─ż nie je jasn├ę, ktor├ę telef├│ny Xiaomi dostan├║ aktualiz├íciu dnes.

K vzru┼íuj├║cim nov├Żm funkci├ím patr├ş vstavan├ę nahr├ívanie obrazovky a vylep┼íen├ę 5G pre r├Żchlej┼íie internetov├ę pripojenie.

K dispoz├şcii je tie┼ż nov├í ponuka nap├íjania, do ktorej sa pou┼ż├şvatelia dost├ívaj├║ podr┼żan├şm vyp├şna─Źa.

Na webe Android je uveden├ę: ÔÇ×Android 11 je optimalizovan├Ż pre sp├┤sob, ak├Żm telef├│n pou┼ż├şvate.

ÔÇ×Poskytuje v├ím v├Żkonn├ę ovl├ídanie zariadenia. A jednoduch┼íie sp├┤soby spr├ívy konverz├íci├ş, nastaven├ş ochrany osobn├Żch ├║dajov a ove─ża viac.ÔÇť

Jednou z najd├┤le┼żitej┼í├şch funkci├ş syst├ęmu Android 11 uveden├Żch na webov├Żch str├ínkach je ÔÇ×Ochrana osobn├Żch ├║dajov a zabezpe─ŹenieÔÇť.

Aktualiz├ícia u─żah─Ź├ş v├Żber, ─Źi aplik├íci├ím, ktor├ę si stiahnete, bude umo┼żnen├Ż pr├şstup k citliv├Żm ├║dajom.

Poskytne v├ím mo┼żnos┼ą udeli┼ą ÔÇ×jednorazov├ę opr├ívneniaÔÇť a nepou┼żit├Żm aplik├íci├ím udel├ş povolenia ÔÇ×automatick├ęho odpo─ŹinkuÔÇť, aby prestali ma┼ą pr├şstup k va┼íim ├║dajom.

R├Żchlej┼í├ş a jednoduch┼í├ş hlasov├Ż pr├şstup je ─Ćal┼íou zauj├şmavou aktualiz├íciou, preto┼że poskytuje lep┼í├ş pr├şstup ─żu─Ćom, ktor├ş chc├║ ovl├ída┼ą svoj telef├│n bez toho, aby sa ho neust├íle dot├Żkali.

V┼íetky funkcie si m├┤┼żete pozrie┼ą na webov├Żch str├ínkach Androidu.

Ako z├şska┼ą Android 11

Budete potrebova┼ą Google Pixel 2 alebo nov┼í├ş alebo jeden z najnov┼í├şch OnePlus, Xiaomi, Oppo alebo Realme smartphones.

Na telef├│ne Pixel prejdite na ÔÇ×Syst├ęmÔÇť a potom kliknite na ÔÇ×Roz┼í├şren├ęÔÇť, ÔÇ×Aktualiz├ícia syst├ęmuÔÇť a ÔÇ×Skontrolova┼ą dostupnos┼ą aktualiz├ícieÔÇť.

Android 11 sa vyv├şja pomaly, ale ak vid├şte mo┼żnos┼ą aktualizova┼ą, sta─Ź├ş na┼ł klikn├║┼ą.

Ak to nevid├şte, sk├║ste to znova o nieko─żko dn├ş.

Na telef├│ne OnePlus sta─Ź├ş prejs┼ą na nastavenia a potom kliknut├şm na polo┼żku ÔÇ×Aktualiz├ícia syst├ęmuÔÇť skontrolova┼ą, ─Źi je v├í┼í telef├│n pripraven├Ż na aktualiz├íciu.

Google vytv├íra aplik├íciu AR pre ÔÇ×soci├ílne di┼ítancovanieÔÇť, ktor├í je virtu├ílna 2-metrov├Ż prste┼ł okolo v├ís pomocou fotoapar├ítu

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Facebook chce v r├ímci soci├ílneho experimentu plati┼ą pou┼ż├şvate─żom za deaktiv├íciu ├║─Źtov na jeden a┼ż ┼íes┼ą t├Ż┼żd┼łov.

Z├íhadn├í chyba, ktor├í m├┤┼że po┼íkodi┼ą v├í┼í WhatsApp, sa ┼í├şri prostredn├şctvom konkr├ętneho textu.

A, Instagram Pr├şbehy sa za─Źali objavova┼ą ─Ćalej Facebook.

M├íte u┼ż Android 11? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu