Obnova videa: Čo robiť, ak ste omylom odstránili video?

Každý, kto sa pokúsil vytvoriť alebo upraviť videá, sa pravdepodobne stretol s náhodným odstránením súboru. Bez ohľadu na dôvod je nechcené vymazanie videí niečo, čo by ste nechceli urobiť, pretože začať znova je časovo náročné.

Hodiny práce, ktorá zahŕňa kontrolu, úpravu a finalizáciu týchto videí, by kvôli tejto nešťastnej situácii vyšli nazmar. Nehovoriac o tom, že psychický stres môže priniesť najmä pri riešení termínov odovzdania.

Existuje však východisko a nazýva sa to obnova údajov. V tejto príručke sa pozrieme na niekoľko jednoduchých, ale efektívnych metód obnovy videa.

Ako obnoviť odstránené video z počítača

Obnova videa: Čo robiť, ak ste omylom odstránili video? 2

Zdroj: Pixabay

Prvým zásadným krokom pri vytváraní správnej stratégie je zistiť, prečo sa to stalo. Dôvody sa môžu líšiť od ľudských chýb po systémové chyby, ako je formátovanie zariadenia alebo infekcia vírusom.

Určenie príčiny vymazania je dôležité, pretože od toho bude závisieť typ kroku obnovy, ktorý by ste potrebovali. Pri výbere možnosti obnovy by sa navyše mal brať do úvahy typ zariadenia a jeho operačný systém.

Napríklad pokyny pre obnovu videa na Windows by sa líšilo pre iné operačné systémy.

Ak však hovoríme o náhodnom vymazaní v dôsledku ľudskej chyby, stále existuje niekoľko spôsobov, ako to môžete opraviť.

Skontrolujte kôš

Obnova videa: Čo robiť, ak ste omylom odstránili video? 3

Prvá metóda, ktorá vám môže pomôcť pri náhodnom odstránení videa, je kontrola koša.

Ide o to, že po kliknutí na tlačidlo „odstrániť“ sa všetky súbory jednoducho presunú do tohto priečinka. To je bez ohľadu na pôvod úložiska, ktorým je lokálny disk alebo cloudový systém.

Je to časť, kde sú súbory „zaparkované“ pred ich skutočným vymazaním.

Ak máte šťastie v tomto prípade, je ľahké nájsť súbory kliknutím pravým tlačidlom myši na video a výberom možnosti obnovenia súboru. To môže ľahko vyriešiť problém, ktorý máte po ruke.

Skúste použiť softvér na obnovenie

Ak sa kôš vyprázdni, stále máte nádej na obnovu videa, ale iba s pomocou softvéru tretej strany.

Žiadny z týchto softvérov však nemôže zaručiť, že videá budú po obnovení 100% neporušené. V niektorých súboroch môžu chýbať zvukové alebo obrazové efekty. Tento problém je bežnejší u veľkých video súborov. Obnovenie týchto typov súborov sa považuje za ťažšie, a preto dochádza k chybám.

Keď je súbor odstránený z koša, váš operačný systém označí konkrétnu obsadenú oblasť pamäte ako voľnú. Keď však nové údaje uložíte do počítača, existuje vysoká pravdepodobnosť, že budú prepísané novými údajmi.

Z tohto dôvodu je lepšie minimalizovať používanie zariadenia, na ktorom bolo uložené odstránené video, a začať proces obnovy hneď, ako to bude možné.

Kôš, PhotoRec alebo služby cloudového úložiska, ako sú Disk Google a OneDrive, sú jedným z vynikajúcich softvérov pre video, ktoré môžete vyskúšať na obnovu videa vo svojom počítači.

Uvedený softvér je relatívne populárny, pretože je užívateľsky príjemný. Používateľom poskytujú prehľadnú príručku k procesu obnovy videa.

Všetky tieto položky sú navyše k dispozícii pre Windows a ďalšie operačné systémy, vyskúšajte preto jeden z týchto nástrojov pre prípad, že omylom odstránené videá bude potrebné obnoviť.

Ako obnoviť odstránené video v telefóne Android

Obnova videa: Čo robiť, ak ste omylom odstránili video? 4

Zdroj: Unsplash

Rozprávanie o Androide smartphones, zmazané údaje, ako sú videá alebo fotografie, je možné obnoviť ešte jednoduchšie.

Obnova z pamäte telefónu

Ide o to, že keď odstránite akýkoľvek súbor, nebude odstránený z pamäte Android. Obvykle je stále uložený v úložisku telefónu, kým ho nenahradia nové údaje.

Kľúčovým bodom, ktorý by ste si tu mali zapamätať, je prestať používať zariadenie Android, akonáhle zistíte, že vaše video alebo iný súbor bude odstránený.

Toto funguje výnimočne efektívne s niektorými zariadeniami Samsung, pretože zabraňuje procesu prepisovania údajov.

Potom môžete svoj smartphone s Androidom pripojiť k počítaču alebo notebooku a vyskúšať softvér na obnovu videa, ktorý je k dispozícii pre vaše zariadenie. Potom postupujte podľa pokynov dostupných aplikácií.

Obnovenie pomocou služby Fotky Google

Väčšina z nás dnes bežne používa mobilné aplikácie, ako napríklad Fotky Google. Jedná sa o aplikáciu, ktorá funguje ako úložisko fotografií a videa. Používatelia si môžu prispôsobiť jeho nastavenie tak, aby automaticky synchronizovalo súbory, hneď ako budú uložené v galérii vášho telefónu.

Existujú dva spôsoby, ktorými môžete obnoviť súbory z Fotiek Google:

Najbežnejším spôsobom získavania súborov z tejto aplikácie je jednoduchý prístup k nim. Videá synchronizované v aplikácii nie sú ovplyvnené akciami vykonanými v galérii telefónov.

Ak sú teda videá odstránené z galérie, existuje veľká šanca, že ich v aplikácii stále môžete obnoviť. Používatelia môžu súbor jednoducho stlačiť a uložiť ho späť do galérie telefónu.

Ale čo keď je video odstránené z Fotiek Google? Nemusíte sa obávať, pretože táto mobilná aplikácia má funkciu priečinka v koši, ktorá ukladá odstránené súbory až na 60 dní. Stále je možné ľahko obnoviť súbory z funkcie „Kôš“ aplikácie.

Čo môžete urobiť po obnove videa

Obnova videa: Čo robiť, ak ste omylom odstránili video? 5

Zdroj: Pixabay

Už bolo uvedené vyššie, že kvalita obnovených videí nemusí byť rovnaká ako pôvodné. Aj keď používate drahý softvér, neexistuje žiadna záruka.

Môžu nastať prípady, kedy zvuk v niektorých segmentoch chýba alebo sa vôbec neprehráva. Obnovený zvuk videa môže byť tiež nestabilný alebo oneskorený.

Počas obnovy môže byť ohrozená aj kvalita obrazu videa. Problémy môžu zahŕňať náhle čierne obrazovky pri prehrávaní videa alebo poškodenú kvalitu videa.

Môžete s tým teda niečo urobiť? Našťastie nám dnes dostupné technológie umožňujú opraviť alebo zlepšiť kvalitu obnovených videí.

V každom z vyššie uvedených prípadov môže správny softvér na úpravu videa zachrániť deň. Existuje nejaký softvér, ktorý vám môže pomôcť buď odstrániť problémy, alebo ich urobiť menej viditeľnými pre vaše publikum.

Obnova videa: Čo robiť, ak ste omylom odstránili video? 6

Jedným zo skvelých príkladov, ktoré môžete vyskúšať, je editor videa od spoločnosti Movavi. Jedná sa o softvér na úpravu bohatý na funkcie s intuitívnym panelom s nástrojmi. Má veľa možností, ktoré potrebujete na vylepšenie videa na akomkoľvek zariadení.

Záver

Suma sumárum, nechcené vymazanie údajov je bežný problém, s ktorým sa každý užívateľ stretne aspoň raz v živote.

A dokonca aj tí najtechnickejšie zdatní nie sú ušetrení od potreby softvéru na obnovu, keď dôjde k nehodám.

Vyššie uvedené bežné nehody pri odstraňovaní videa sú sprevádzané osvedčenými a účinnými riešeniami. Ak však dôjde k najhoršiemu, že vaše obnovené videá sú poškodené, môžete ich obnoviť pomocou profesionálneho softvéru na úpravu videa.