Obmedzen├ę cykly zobrazuj├║ ├║┼żasn├ę vintage plag├íty

Obmedzen├ę cykly zobrazuj├║ ├║┼żasn├ę vintage plag├íty 1

Vintage umeleck├ę diela v┼żdy oslovoval mnoh├Żch. Av┼íak s kolektormi bojuj├║cimi o to, aby sa pon├║kli aukcie historick├Żch zbierok z cestovn├Żch plag├ítov na filmov├ę plag├íty, popularita a pozornos┼ą okolo historick├Żch umeleck├Żch diel zasiahla historicky najvy┼í┼íiu ├║rove┼ł.

V aukcii v Sothebys v okt├│bri 2018, plag├ít za rok M├║mia film z roku 1932 sa predal za rekordn├║ cenu vy┼íe $1 Mili├│nov. Podobne pri ─Ćal┼íej novembrovej dra┼żbe i┼íli plag├íty Mickey Mouse za viac ako 100 000 dol├írov, ─Źo je len zop├ír ─Ćal┼í├şch pr├şkladov.

Vz├ícnos┼ą zbierate─żnej polo┼żky spo─Ź├şva v jej skuto─Źnej hodnote. Trh s vintage postermi patr├ş medzi najr├Żchlej┼íie sa rozv├şjaj├║ci svet. Len nieko─żko z t├Żchto plag├ítov bolo vyroben├Żch a zvy─Źajne boli vystaven├ę vonku, tak┼że ich st├íle existuje len ve─żmi m├ílo. V niektor├Żch pr├şpadoch je k dispoz├şcii iba jedna alebo dve k├│pie. To ─Ćalej zd├┤raz┼łuje, pre─Źo sa dopyt po t├Żchto vz├ícnych zberate─żsk├Żch odvetviach prudko zvy┼íuje. Do sveta plag├ítov prispelo aj mnoho umelcov

Obmedzen├ę cykly zobrazuj├║ ├║┼żasn├ę vintage plag├íty 2

Pre zberate─żov tam a pre t├Żch, ktor├ş chc├║ prida┼ą do svojej gal├ęrie autentick├ę umeleck├ę diela plag├ítov, Obmedzen├ę behy prev├ídzkuje jednu z najv├Ą─Ź┼í├şch zbierok a je predajcom origin├ílnych zberate─żsk├Żch plag├ítov Vintage. Spolo─Źnos┼ą Limited Runs so s├şdlom v Los Angeles pred├íva iba origin├ílne, vysokokvalitn├ę, jedine─Źn├ę a hodnotn├ę zberate─żsk├ę predmety a umeleck├ę diela.

Ich ┼íirok├í ┼ík├íla zbierok poch├ídza z leg├ílnych a autentick├Żch zdrojov z cel├ęho sveta vr├ítane starej hudby, filmu, reklamn├Żch plag├ítov, ciest, ako aj grafick├ęho umenia a jedine─Źn├Żch a vz├ícnych origin├ílnych umeleck├Żch diel a fotografi├ş.

Aj ke─Ć sa to ─Źasto naz├Żva trend, Vintage dizajny v┼żdy existuj├║ po st├íro─Źia a ─żudia ich neust├íle pou┼ż├şvaj├║ ako in┼ípir├íciu pri vytv├íran├ş nov├Żch vzorov. Takmer ka┼żd├Ż s├║─Źasn├Ż dizajn v r├┤znych kateg├│ri├ích predstavuje n├ídych minulosti od dekorat├şvneho umenia, hudby, m├│dy a architekt├║ry. Vintage vzory s├║ tie┼ż emocion├ílne, preto┼że vyvol├ívaj├║ nostalgick├Ż pocit, preto┼że n├ís sp├íjaj├║ s minulos┼ąou, kde sa v┼íetko za─Źalo.

Obmedzen├ę cykly zobrazuj├║ ├║┼żasn├ę vintage plag├íty 3

Exponenci├ílne rastie aj dopyt po plag├ítoch. Preto┼że ┼żijeme vo veku, ke─Ć trendy prich├ídzaj├║ a odch├ídzaj├║ r├Żchlo, technol├│gia sa vyv├şja obrovsk├Żm tempom a politick├ę ┼ítrukt├║ry s├║ ve─żmi krehk├ę. Vintage umeleck├ę diela a plag├íty siahaj├║ a┼ż do obdobia, ke─Ć bol svet jednoduch┼í├ş a pokojnej┼í├ş, kde sa kr├ísa skuto─Źne rozv├şjala a oce┼łovala. Toto je v ostrom kontraste s na┼íimi modern├Żmi, digit├ílny a minimalistick├Ż svet,

Spolo─Źnos┼ą Limited Runs pripravuje na rok 2019 s├ęriu podujat├ş a programov, ktor├ę predstavia r├┤zne druhy zbierok historick├Żch plag├ítov. Bud├║ tie┼ż hostite─żom v├Żstav a interakt├şvnych podujat├ş vo svojej prest├ş┼żnej gal├ęrii, ktor├í ur─Źite zajtra z├şska titulky. Tieto podujatia vybuduj├║ a┼ż jednu ve─żk├║ v├Żstavu, 2. ro─Źn├şk interakt├şvnej v├Żstavy umeleck├Żch v├Żstav a Pop Art Photo Show, ktor├í sa kon├í na 3-6 Okt├│ber 2019 v hang├íri Barker v Santa Monice v Kalifornii.