Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Objavte našu skúšku Ori a Vôle vosov a jej honosnú vysnívanú cestu

Test Ori a Will of the Wisps

V štúdiu videohier, ktorý bol veľmi mladý, na vrchole svojej 10-ročnej existencie sa spoločnosti Moon Studios podarilo dosiahnuť dohodu všetkých s jedinou hrou. V roku 2015 boli Ori a Blind Forest výlučne na Xbox One. Neuveriteľná a magická cesta malého ducha v srdci pevnosti, kedysi očarená a teraz v zovretí zla, ktoré jej zabránilo jasne žiariť. Úžasná plošinovka, v žánri Metroidvania, ktorá nám dodáva sami, často trestá chyby a je dosť zložitá a získala lepšie z dobrého počtu hráčov.

Počas E3 2017 spoločnosť Moon Studio oznamuje svoj návrat pokračovaním dobrodružstiev Ori. Tentoraz nebudeme zachraňovať silného čarodejníka, ale Kun, náš priateľ sova, ktorý sa ocitne v ťažkostiach. Opäť tu odchádzame na dlhú a nádhernú cestu s mnohými dembches. Je vzorec stále rovnako účinný? Zasiahne mágia druhýkrát?

Ori a vôľa ohňa

Ori a Vôla Wispov používajú rovnaké základy ako Blind Forest. Platformová hra nie je vždy veľmi jednoduchá, čo nás necháva vo svojom obrovskom svete. Vitajte v žánri Metroidvania, v každej úlohe máte iba jednu šošovku a musíte ju vyplniť tak, ako ste ju dostali. Ak budete mať šťastie, rýchlo padnete na ciele. Ak máte trochu menej a nie ste trpezliví, precízni a pozorní, potom sa pripravte na to, aby ste sa obrátili na veľmi veľa hodín, aby ste našli malý mechanizmus, malú akciu alebo najmenšiu kombináciu na odomknutie. váš pokrok. Inými slovami, ak sa chcete ponoriť priamo do podstaty veci, mohli by ste tiež povedať, že ak máte radi hry bez toho, aby ste si vzali hlavu, alebo ste vedení, nie nie, Ori a Vôla Wispov pre vás nebudú. Mesiac Studios túto voľbu považujú za hru tohto žánru. Napriek tomu budete mať možnosť vybrať si z troch úrovní obtiažnosti (ľahká, stredná, ťažká), aby ste zvýšili pohodlie svojho dobrodružstva. Je nám však ľúto, že hra nemá možnosť aktivovať alebo deaktivovať pomoc v hre, keď sme skutočne zablokovaní. V každom prípade, ako preambula tohto testu, ste tu, hoci hra je skutočne závislá od svojho umeleckého smerovania, Ori a Vôla Wisptov sa nebudú páčiť všetkým hráčom. Pre tých, ktorí to stále chcú vyskúšať, musíme mať dva dobré reflexy. Hovorte a pamätajte si všetky slová o stvoreniach, s ktorými sa stretnete počas svojho dobrodružstva. A otvorte svoju mapu každý 5 minút sledovať váš pokrok a uistite sa, že vám neunikne tajná pasáž.

Keď sa videohry stanú umením

Ori a Vôla Wispsov

Moon Studios

Mohli by sme byť aj naďalej v jadre veci, aby sme mohli hovoriť priamo o prvej tlačenici. Umelecké smerovanie. Je to neuveriteľná krása so scénami, zvýrazneniami, zvýrazneniami, kam umiestnime ovládač a obrazovku obdivujeme reflexom. Na polceste medzi videohrou a animovaným filmom nás práca vývojárov Moon Studios prekvapuje. Ešte lepšie je, že táto šou nekončí kinematikou a hra je graficky vznešená dokonca aj počas herných fáz. Ori a Will of the Wisps vás zavedú na cestu do tuctu rôznych oblastí s rôznymi štýlmi. Od mýtiny po močiare, prechádzajúce dedinou malých tvorov na stromoch, je panoráma početná a rozmanitá.

Ďalším vynikajúcim bodom tohto balíka je opäť soundtrack. Gareth Coker sa opäť o to postará a podarí sa nám zviesť toľko, ako nás zviedol prvým opusom v roku 2015. Od pokojnej hudby počas vášho priple, cez dynamickú hudbu momentov konania, malú melancholickú melódiu počas určitých filmové, nie je čo vyhadzovať. Skautuje s veľkým potešením a prináša do hry skutočné plus.

Malá cibuľová hrateľnosť

Ori a Vôla Wispsov

Moon Studios

Bola to veľká sila prvého opusu, nevyhnutne v tejto súprave s hrateľnosťou, ktorá sa ešte zlepšila. Pretože Ori je koniec koncov hra, ktorá si vyžaduje presnosť. Takže, samozrejme, je možné ovládať svojho zlého ducha veľmi presným spôsobom, pretože niektoré pasáže nebudú prístupné jednoduchými skokmi. Preto bude potrebné mať trpezlivosť na dokonalé ovládanie vášho malého hrdinu a zoznámenie sa s mnohými jeho schopnosťami. Ori a Will of the Wisps vás budú trénovať, ako zvládnuť spúšťače LB, LT, RB a RT, pretože práve pomocou týchto spúšťačov dosiahnete najjemnejšie kombá. Cítime, že na vrchole práce bolo veľa práce s oveľa lepšou manipuláciou ako pri prvom opuse.

Aby Ori čelil nepriateľom a prekážkam na ceste, ťaží z mnohých zbraní a zručností. Duchovný meč, luk, možnosť hádzať ohnivé gule, robiť trojité skoky … Niektoré zručnosti už boli prítomné v Slepom lese, ale toto pokračovanie sprevádza veľa nových možností. Pomocou tlačidiel X, B a Y je možné vyzbrojiť tri zručnosti a kedykoľvek ich zmeniť od svojho sledovateľa.

Ale to nie je všetko, Ori tiež ťaží z moci (konkrétne z duchovných fragmentov), ​​ktoré sú vyzdvihnuté počas vášho dobrodružstva alebo zakúpené. Tieto právomoci pomôžu zlepšiť vaše zručnosti. Možnosť napríklad vystreliť tri šípy lukom, získať body života atď. Rovnako vám to poviem, ak niektoré nie sú skutočne užitočné (do tej miery, že by nikdy neboli v dobrodružstve), niektoré sú oveľa viac. Celkovo budete môcť odomknúť okolo tridsať síl. Počas vášho dobrodružstva bude možné nazhromaždiť osem síl súčasne.

Ori a Vôla Wispsov

Moon Studios

Hra a najmä bojové fázy sú omnoho dynamickejšie. Teraz majú vaši nepriatelia slabé miesta. Každý typ nepriateľa bude mať svoje slabé miesto a bude citlivejší na typ zbrane alebo zručnosti. Sú nervóznejšie a agresívnejšie, čo spôsobuje veľa problémov. Trochu viac za šéfa boja, ktorý je impozantný a dosť pôsobivý.

Malá správa je príchod výziev. Budete musieť prejsť okruhy v obmedzenom čase, aby ste prešli z bodu A do bodu B, aby ste odomkli nejaké odmeny. Máte tiež svätyne, ktoré ponúkajú vlny nepriateľov na boj za získanie mnohých duchovných bodov. Umožní vám kúpiť veľa zručností, zberateľských kariet atď. Získanie bodov za skúsenosti sa preto líši od prvej splátky a je to veľké plus. Počas vášho dobrodružstva budú potrebné skúsenosti a zručnosti. Stačí povedať, že posledné svätyne ponúkajú vlny silných nepriateľov.

Systém kontrolných bodov bol tiež revidovaný a tento systém je oveľa menej represívny ako v prvej splátke. V prípade smrti budete pokračovať v hre neďaleko od svojej pozície. Čo rýchlo spomína dlhé a ťažké cesty. Len s touto voľbou je výzva Ori a Vôle vosov zjavne menej náročná ako výzva pre Blind Forest. V prípade chyby, ak sa stratíte, alebo ak ste uviazli v príliš komplikovanej pasáži, je možné teleportovať ktorýkoľvek bod v hre do bodu uloženia.

Všetky hlavné úlohy sú celkom dobré, aj keď máme pocit, že rozprávanie nie je vždy také dobré ako v prvom opuse. Celkovo však čelíme skutočne krásnym a dojímavým momentom. Iba malá čierna bodka, questy, ktoré nie sú nezabudnuteľné a ktoré si vyžadujú väčšinu času na očarenie pohybu sem a tam do štyroch rohov mapy, aby získali predmety. Bez toho by sme to dokázali urobiť.

Ori a slabé chyby

Ori a Vôla Wispsov

Moon Studios

Ak celkovo dokážeme mať veľa pozitív o Ori a Will of the Wisps, hra nie je bez nedostatkov. A jediní, ktorých môžeme citovať, sú mnohé chyby. Test hry sme uskutočnili prostredníctvom dematerializovanej verzie, ktorú poslala spoločnosť Xbox France krátko pred vydaním hry. Až po náplasť Day One (5 GB) boli niektoré sekvencie hry nešťastné s katastrofickými framerátnymi kvapkami (čo je dosť chúlostivé pre hra, ktorá niekedy vyžaduje veľa rýchlosti a obratnosti). Po stiahnutí opravy sú chyby menšie, ale stále sa vyskytujú. Dva až tri sekundy mikro zmrazenie, ďalšie framerate kvapky, postavy vznášajúce sa vo vzduchu, Ori prechádzajúce múrmi alebo veľká chyba, kde sa budú kombinovať Oriove schopnosti. Keď stlačíte X, je to zručnosť Y, ktorá začína, keď stlačíte B, je to zručnosť X atď … v tom čase, po niekoľkých pokusoch, bolo jediným riešením reštartovať hru. Mali sme tiež hneď po chybe na čiernej obrazovke bolo jediným riešením reštartovanie hry. Je veľmi nešťastné vidieť toľko chýb v hre, ktoré vyžadujú toľko presnosti, niekedy to naozaj kazí zábavu.

Môj názor na Ori a Will of the Wisps

Je to bezpochyby najkrajší Metroidvania tejto chvíle. Potenciál občas, dotýkajúci sa iných, pri mnohých príležitostiach pôsobivý, Ori a Vôla vosov sú nepochybne jednou z najkrajších epizód Xbox One v posledných rokoch a bude ich viac. Najmä vďaka svojej nízkej cene (29,99), ale aj svojej každodennej prítomnosti na Game Pass. Či už ste milovníkom hry Metroidvania alebo hráčom, ktorý tieto druhy hier nikdy nevyskúšal, odporúčame vám. Pretože dobrodružstvo je krásne a zaslúži si žiť. Ori a Will of the Wisps je koncentrát dobrých bodov z prvej hry, všetko vylepšené a posiate novými vecami, ktoré fungujú veľmi dobre.

Ori a Vôla Wispsov

29.99

9

Note

9,0/ 10

Máme radi

  • Umelecký smer klesá
  • Úžasný soundtrack
  • Dojemná snová hra
  • Veľmi dynamický rytmus v bojoch má celkovo
  • Rôzne možnosti ťažkostí

Máme radi menej

  • Veľké chyby v priebehu hry (dokonca aj po oprave prvého dňa)
  • Aj keď ide o žáner „Metroidvania“, možnosť aktivovať (alebo nie) pomoc na dosiahnutie cieľov by sa neodmietla otvoriť hru širšiemu publiku.
  • Ďalšie questy nie sú naozaj potrebné alebo vzrušujúce