Objavte Adyen, platobn├║ platformu, ktor├í by mohla zosadi┼ą z tr├│nu…

adyen alternat├şvna platba obchod play

Ste z├ívisl├ş od platenia mobilom? Potom sa te┼íte, preto┼że je tu nov├í alternat├şva, ktor├í si chce z├şska┼ą va┼íe srdce a srdce mal├Żch a stredn├Żch firiem. Objavte Adyen, platobn├║ platformu, ktor├í chce konkurova┼ą Obchodu Play z Google a App Store Apple.

Adyen m├í viac ako 3 500 obchodn├Żch partnerov a mysl├ş to v├í┼żne

adyen mobilná platobná platforma

Pla┼ąte za v┼íetko, ─Źo si k├║pite v r├ímci svojich ob─ż├║ben├Żch aplik├íci├ş Je to nie─Źo, ─Źo vo v┼íeobecnosti ├║zko s├║vis├ş s opera─Źn├Żm syst├ęmom v├í┼ího mobilu a obchodom, ktor├Ż pou┼ż├şvate. Ak teda m├íte Android, v├Ą─Ź┼íina integrovan├Żch n├íkupov bude spracovan├í prostredn├şctvom Obchodu Play a ak m├íte iPhone, bud├║ spracovan├ę prostredn├şctvom App Store.

Je to nie─Źo norm├ílne a dokonca rozumn├ę, preto┼że obchody s aplik├íciami nie s├║ len vystavovatelia aplik├íci├ş, ale trh, na ktorom Google a Apple z├şskavaj├║ prov├şziu za ka┼żd├Ż n├íkup. Nie s├║ to v┼íak jedin├ę platobn├ę platformy.

Niektor├ę z nich s├║ ve─żmi zn├íme, napr├şklad PayPal, a v├Żvoj├íri niekedy vytv├íraj├║ svoje vlastn├ę mo┼żnosti. In├ę s├║ menej zn├íme, no ve─żmi zauj├şmav├ę, ako napr Andyen, holandsk├í platforma, ktor├í sa neust├íle rozv├şja.

Adyen existuje od roku 2006 a odvtedy uzavreli mnoho d├┤le┼żit├Żch spojenectiev. Napr├şklad Adyen funguje ako platobn├í platforma pre mas├şvne slu┼żby ako Uber, Spotify, Netflix, a od roku 2018 ho pou┼ż├şva Ebay. V skuto─Źnosti je cie─żom, aby Adyen spracoval v├Ą─Ź┼íinu svojich digit├ílnych transakci├ş do roku 2021.

─îo je na ┼łom tak├ę zvl├í┼ítne? Rovnako ako Obchod Play a App Store, Adyen v├ím umo┼ż┼łuje priradi┼ą k platb├ím va┼íe kreditn├ę karty a dokonca aj v├í┼í PayPal ├║─Źet. Adyen m├┤┼że tie┼ż pracova┼ą paralelne s mo┼żnos┼ąami Google a Apple. ─îo to znamen├í? ┼Że v tej istej aplik├ícii n├íjdete obe platobn├ę platformy bez probl├ęmov.

Je to nie─Źo ve─żmi podobn├ę tomu, ─Źo urobil Epic Fortnite t├Żm, ┼że m├íte Obchod Play a vlastn├Ż obchod ako mo┼żnosti platby. Adyen v┼íak telenovely nechce a na rozdiel od Epic Games nemieni poru┼íova┼ą podmienky Google. Ale, Ak├ę v├Żhody pon├║ka Adyen?

Adyen chce by┼ą tou mo┼żnos┼ąou, ktor├í pom├íha mal├Żm a stredn├Żm firm├ím

adyen SME platobn├Ż procesor

Ingo Uytdehaage, finan─Źn├Ż riadite─ż Adyen, pouk├ízal na to, ┼że ÔÇ×platobn├ę platformy ako App Store a Play maj├║ svoje pravidl├í a my nie sme ich s├║─Źas┼ąou. Z na┼íej perspekt├şvy sa v┼íak sna┼ż├şme robi┼ą pom├┤c┼ą na┼íim predajcom prij├şma┼ą digit├ílne platby a rob├şme to mimo obchodov s aplik├íciami ÔÇť.

Cie─żom Adyenu je teda umiestni┼ą sa ako dodato─Źn├í alternat├şva, ale nie nevyhnutne ako priama n├íhrada obchodov Google a Apple. Mana┼ż├ęr tie┼ż uistil, ┼że Adyen chce, aby bola zalo┼żen├í priamej┼í├ş vz┼ąah medzi pred├ívaj├║cim a spotrebite─żoma ┼że neexistuj├║ ┼żiadni v├Żznamn├ş sprostredkovatelia.

A prov├şzie? Adyen nekomentuje, ko─żko percent z kol├í─Źa berie za pon├║kanie svojich slu┼żieb, ale Pripravuje sa na ove─ża v├Żraznej┼íiu ponuku, ne┼ż je t├í s├║─Źasn├í od Apple a Google. Ak sa v danej problematike dobre vyzn├íte, budete vedie┼ą, ┼że obe spolo─Źnosti ber├║ 30 % z predaja v prov├şzi├ích, ─Źo pre MSP nie je ni─Ź mimoriadne pozit├şvne.

V s├║─Źasnosti Adyen nepredstavuje ┼żiadne nebezpe─Źenstvo pre Obchod Play a App Store ako platobn├║ platformu, ale je to alternat├şva, ktor├í existuje. Je mo┼żn├ę, ┼że to dosiahne o p├ír rokov? Nevieme, ale jej rast za posledn├Ż rok bol neuverite─żn├Ż. Adyen vst├║pil do 279 mili├│nov eur v prvom ┼ítvr┼ąroku 2020, rast o 27% za rovnak├ę obdobie roka 2019. Nie je to fantastick├ę?

Related Articles

Back to top button