Objavte Adyen, platobnú platformu, ktorá by mohla zosadiť z trónu…

adyen alternatívna platba obchod play

Ste závislí od platenia mobilom? Potom sa tešte, pretože je tu nová alternatíva, ktorá si chce získať vaše srdce a srdce malých a stredných firiem. Objavte Adyen, platobnú platformu, ktorá chce konkurovať Obchodu Play z Google a App Store Apple.

Adyen má viac ako 3 500 obchodných partnerov a myslí to vážne

adyen mobilná platobná platforma

Plaťte za všetko, čo si kúpite v rámci svojich obľúbených aplikácií Je to niečo, čo vo všeobecnosti úzko súvisí s operačným systémom vášho mobilu a obchodom, ktorý používate. Ak teda máte Android, väčšina integrovaných nákupov bude spracovaná prostredníctvom Obchodu Play a ak máte iPhone, budú spracované prostredníctvom App Store.

Je to niečo normálne a dokonca rozumné, pretože obchody s aplikáciami nie sú len vystavovatelia aplikácií, ale trh, na ktorom Google a Apple získavajú províziu za každý nákup. Nie sú to však jediné platobné platformy.

Niektoré z nich sú veľmi známe, napríklad PayPal, a vývojári niekedy vytvárajú svoje vlastné možnosti. Iné sú menej známe, no veľmi zaujímavé, ako napr Andyen, holandská platforma, ktorá sa neustále rozvíja.

Adyen existuje od roku 2006 a odvtedy uzavreli mnoho dôležitých spojenectiev. Napríklad Adyen funguje ako platobná platforma pre masívne služby ako Uber, Spotify, Netflix, a od roku 2018 ho používa Ebay. V skutočnosti je cieľom, aby Adyen spracoval väčšinu svojich digitálnych transakcií do roku 2021.

Čo je na ňom také zvláštne? Rovnako ako Obchod Play a App Store, Adyen vám umožňuje priradiť k platbám vaše kreditné karty a dokonca aj váš PayPal účet. Adyen môže tiež pracovať paralelne s možnosťami Google a Apple. Čo to znamená? Že v tej istej aplikácii nájdete obe platobné platformy bez problémov.

Je to niečo veľmi podobné tomu, čo urobil Epic Fortnite tým, že máte Obchod Play a vlastný obchod ako možnosti platby. Adyen však telenovely nechce a na rozdiel od Epic Games nemieni porušovať podmienky Google. Ale, Aké výhody ponúka Adyen?

Adyen chce byť tou možnosťou, ktorá pomáha malým a stredným firmám

adyen SME platobný procesor

Ingo Uytdehaage, finančný riaditeľ Adyen, poukázal na to, že „platobné platformy ako App Store a Play majú svoje pravidlá a my nie sme ich súčasťou. Z našej perspektívy sa však snažíme robiť pomôcť našim predajcom prijímať digitálne platby a robíme to mimo obchodov s aplikáciami “.

Cieľom Adyenu je teda umiestniť sa ako dodatočná alternatíva, ale nie nevyhnutne ako priama náhrada obchodov Google a Apple. Manažér tiež uistil, že Adyen chce, aby bola založená priamejší vzťah medzi predávajúcim a spotrebiteľoma že neexistujú žiadni významní sprostredkovatelia.

A provízie? Adyen nekomentuje, koľko percent z koláča berie za ponúkanie svojich služieb, ale Pripravuje sa na oveľa výraznejšiu ponuku, než je tá súčasná od Apple a Google. Ak sa v danej problematike dobre vyznáte, budete vedieť, že obe spoločnosti berú 30 % z predaja v províziách, čo pre MSP nie je nič mimoriadne pozitívne.

V súčasnosti Adyen nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo pre Obchod Play a App Store ako platobnú platformu, ale je to alternatíva, ktorá existuje. Je možné, že to dosiahne o pár rokov? Nevieme, ale jej rast za posledný rok bol neuveriteľný. Adyen vstúpil do 279 miliónov eur v prvom štvrťroku 2020, rast o 27% za rovnaké obdobie roka 2019. Nie je to fantastické?