Obchod s hrami: 2 Tento malware zne─Źis┼ąuje 12 aplik├íci├ş pre Android, odin┼ítalujte ho z …

Obchod Play je op├Ą┼ą napadnut├Ż ┼íkodliv├Żm softv├ęrom pre Android. Vy┼íetrovatelia spolo─Źnosti Check Point na┼íli v obchode Google stopy dvoch v├şrusov: Joker, nebezpe─Źn├ęho scammera a Haken, adware. Odborn├şci tvrdia, ┼że 12 Aplik├ícia pre Android bola infikovan├í. Poz├Żvame v├ís na okam┼żit├ę odstr├ínenie zo smartf├│nu.

ÔÇ×Vedci spolo─Źnosti Check Point ned├ívno objavili v Obchode Play nov├║ rodinu ┼íkodliv├Żch k├│dov a nov├║ vzorku rodiny ┼íkodliv├Żch k├│dov Joker,ÔÇť uviedla spolo─Źnos┼ą Check Point v prieskume uverejnenom 21. febru├íra 2020. Nie je to prv├Żkr├ít, ─Źo Malv├ęr Joker ohrozil pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android. Minul├Ż september infikovalo malware 24 aplik├íci├ş dostupn├Żch na internete Google Play Store, O necel├Ż mesiac nesk├┤r sa Joker vr├ítil do k├│du pre nov├║ aplik├íciu.

Pod─ża Check Point je v├şrusom identifikovan├ę v obchode Play nieko─żkokr├ít t├Ż┼żdenne, ÔÇ×Ned├ívno sme na Google Play objavili ─Ćal┼íie ┼ítyri vzorky ┼żol├şka, stiahnut├ę viac ako 130 000 kr├ít,ÔÇť informovala spr├íva. Pripom├şname, ┼że Joker je malware, ktor├Ż dok├í┼że zaregistrova┼ą obete v platen├Żch slu┼żb├ích bez ich vedomia.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: Android Malware: Odin┼ítalujte 24 t├Żchto aplik├íci├ş z Obchodu Play a sledujte ich

Zoznam aplik├íci├ş infikovan├Żch Joker alebo Haken

V posledn├Żch t├Ż┼żd┼łoch na┼íla pr├ştomnos┼ą aj Check Pointnov├Ż malware na internete Google Play StoreHaken Jedn├í sa o malware, ktor├Ż je ur─Źen├Ż iba na generovanie v├Żnosov z reklamy. Skryt├ę v k├│de 8 Kliknutia na ┼íkodliv├Ż softv├ęr v Obchode Play nie s├║ obe┼ąami kontextov├Żch rekl├ím. Tento trik spo─Ź├şva v vydieran├ş pe┼łaz├ş od inzerentov. Z├íruky za ┼íkody: v├Żkon a auton├│mia spolo─Źnosti smartphones infikovan├Żch r├Żchlo klesne. Nasleduje zoznam aplik├íci├ş kontaminovan├Żch Jokerom alebo Hakenom:

Detsk├Ż farebn├Ż kompas qrcode Oma─żov├ínka Futbalov├í oma─żov├ínka Po─żovn├şcka ve┼ża Loveck├í ve┼ża s interferen─Źn├Żm ─Ź├şslom odstre─żova─Źa a tok fotografi├ş PhoteMely WpaperL ter├ęnna kamera PlusVail SMS Plus

O─Źak├íva sa, ┼że spolo─Źnos┼ą Google v najbli┼ż┼í├şch t├Ż┼żd┼łoch zak├í┼że falo┼ín├ę aplik├ície. Ako v┼żdy, navrhuje Check Point zobrazi┼ą n├ízory a koment├íre pred in┼ítal├íciou aplik├ície. Zriedkav├Ż poh─żad v sekcii koment├írov ─Źasto pom├íha vyhn├║┼ą sa nepr├şjemn├Żm prekvapeniam. Z bezpe─Źnostn├Żch d├┤vodov v├ím odpor├║─Źame zvoli┼ą antiv├şrusov├Ż syst├ęm Android. Nain┼ítalovali ste aplik├íciu zo zoznamu? Te┼í├şme sa na va┼íe svedectvo v koment├íroch.

Zdroj: Checkpoint