Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Obchod Play: tieto 2 malware kontaminoval 12 aplik├íci├ş pre Android, neodkladne ich odin┼ítalujte!

V obchode Play je malware znova napadnut├Ż. Vedci spolo─Źnosti Check Point skuto─Źne na┼íli v obchode Google stopy dvoch v├şrusov: Joker, nebezpe─Źn├Ż podvodn├şk a Haken, adware. Odborn├şci tvrdia, ┼że bolo infikovan├Żch 12 aplik├íci├ş pre Android. Poz├Żvame v├ís, aby ste ich neodkladne odin┼ítalovali zo smartf├│nu.

hra┼ą obchod 12 ┼íkodliv├Żch aplik├íci├ş pre Android

ÔÇ×Vedci spolo─Źnosti Check Point ned├ívno objavili v obchode Play nov├║ rodinu ┼íkodliv├Żch k├│dov a nov├ę vzorky rodiny ┼íkodliv├Żch k├│dov Joker,ÔÇť uviedla spolo─Źnos┼ą Check Point v prieskume uverejnenom 21. febru├íra 2020. Toto nie je prv├Żkr├ít. ┼że ┼íkodliv├Ż softv├ęr Joker ohrozuje pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android. Minul├Ż september malware infikoval 24 aplik├íci├ş dostupn├Żch na internete Google Play Store, O necel├Ż mesiac nesk├┤r bol Joker sp├Ą┼ą v k├│de novej aplik├ície.

Pod─ża Check Point je v├şrusom identifikovan├ę v obchode Play nieko─żkokr├ít t├Ż┼żdenne, ÔÇ×Ned├ívno sme na Google Play objavili ─Ćal┼íie ┼ítyri vzorky Joker, stiahnut├ę viac ako 130 000-kr├ít,ÔÇť uv├ídza sa v spr├íve. Pripom├şname, ┼że Joker je malware schopn├Ż prihl├ísi┼ą svoje obete na platen├ę slu┼żby bez ich vedomia.

Tie┼ż si pre─Ź├ştajte: Malv├ęr pre Android – odin┼ítalujte t├Żchto 24 aplik├íci├ş z Obchodu Play a ┼ípehuj├║ v├ím

Zoznam aplik├íci├ş infikovan├Żch Jokerom alebo Hakenom

V posledn├Żch t├Ż┼żd┼łoch spolo─Źnos┼ą Check Point tie┼ż zistila existenciu syst├ęmunov├Ż malware na internete Google Play Store, Haken. Tento malware je ur─Źen├Ż iba na generovanie v├Żnosov z reklamy. Skryt├ę v k├│de 8 aplik├íci├ş z Obchodu Play, malware klikne namiesto svojich obet├ş na kontextov├ę reklamy. Tento trik je o vydieran├ş pe┼łaz├ş od inzerentov. Kolater├ílne po┼íkodenie: v├Żkon a auton├│mia infikovan├ęho smartf├│nu sa r├Żchlo zn├ş┼żi. Tu je zoznam aplik├íci├ş kontaminovan├Żch Jokerom alebo Hakenom:

Detsk├ę Oma─żov├ínkyObr├ízok s k├│dom Ovocie Oma─żov├ínkyOzdoby oma─żov├íniekOvocie zo skoku s ve┼żouSvetlo pre ve─żk├ę ─Ź├şslaInongdanReyflow PhoteMely WpaperLandscape Camera PlusVail SMS Plus

O─Źak├íva sa, ┼że spolo─Źnos┼ą Google v nadch├ídzaj├║cich t├Ż┼żd┼łoch zak├í┼że falo┼ín├ę aplik├ície. Check Point to ako v┼żdy odpor├║─Źa zobrazi┼ą recenzie a koment├íre pred in┼ítal├íciou aplik├ície. R├Żchly poh─żad v sekcii koment├írov ─Źasto zabra┼łuje nepr├şjemn├Żm prekvapeniam. Z bezpe─Źnostn├Żch d├┤vodov v├ím odpor├║─Źame zvoli┼ą si antiv├şrusov├Ż syst├ęm Android. Nain┼ítalovali ste niektor├║ z aplik├íci├ş zo zoznamu? O─Źak├ívame va┼íe svedectvo v koment├íroch.

zdroj: Kontroln├Ż bod