Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Obchod Epic Games Store je najlepšou voľbou pre nákup hier v rozvojovom svete

Obchod Epic Games Store sa pre mňa stal jednou z bežných výhod nákupného centra.

Každý, kto sledoval príbeh Obchod s epickými hrami za posledný rok a zmena môže vyčísliť z pamäte všetky zlé veci, ktoré spoločnosť Epic robila, aby sa jej rodiace sa počítače ukladali mimo zem. Jediný pohľad na klienta EGS stačí na preukázanie rozdielov vo vlastnostiach a výhodách medzi ním a ostatnými často kritizovanými obchodmi, natož Steam.

Je dosť jasné, možno, že Epicovi je viac ako v obchodoch najväčších detektívov, že to skutočne potrebuje značnú prácu. Ale medzi tirádami o využívaní dynamiky voľného trhu Epicsom v rámci kapitalizmu a strašnými podvodníkmi na fórach len málokto nedokáže rozpoznať niečo, čo Epic potichu robil v obchode.

Inými slovami: regionálne ceny.

Každý už chápe, čo to znamená, ale iba tí z nás, ktorí nebývajú v najbohatších západných krajinách, skutočne oceňujú jeho výhody. O výhodách regionálneho oceňovania sa nemusia hádať, ale často ich zanedbávajú tí, ktorí sa o nich nikdy nemohli starať. Žijem v Egypte, mám celý život. Hral som a miloval hry od chvíle, keď som vedel, aké hry sú. Mám rád hry viac ako väčšina vecí v živote. V tom samozrejme nie som sám, ale Egypt rovnako ako mnoho rozvojových krajín považuje hry za luxus.

Obchod Epic Games Store je najlepšou voľbou pre nákup hier v rozvojovom svete 1

Pravdepodobne vás neprekvapuje, keď sa dozviete, že pirátstvo je tu názov hry, bez ohľadu na platformu alebo spoločenské postavenie. Ak ju môžete získať zadarmo alebo za zlomok svojej skutočnej ceny, najviac by. Je to výsledok zložitých ekonomických a sociálnych otázok, ktoré by si vyžadovali roky.

Napriek tomu veľa ľudí minú peniaze na videohry v tejto krajine. FIFA, Call of Duty a Assassin's Creed tu predávajú každý rok tisíce fyzických kópií, rovnako ako kdekoľvek inde a ďalšie tisíce online. Pozrite sa na tieto balíčky rôznych vydaní FIFA len z jedného z najpopulárnejších obchodov. A to je len plnenie predobjednávok. Každý, kto si objedná COD alebo FIFA v deň uvedenia na trh, pravdepodobne ho nedostane o týždeň neskôr.

Prihláste sa na odber bulletinu VG247 Získajte všetky najlepšie kúsky VG247 doručené do vašej doručenej pošty každý piatok!

Poznám mnohých, ktorí pravidelne očakávajú sezónny predaj služieb Steam / PlayStation / Xbox Store, a ďalších, ktorí sú viac spokojní s lacnejšími otázkami, ktoré sú na stránkach s šedým trhom potrebné, ak to znamená vlastniť legitímnu kópiu hry. Nie je pochýb o tom, že tu existuje trh s hrami, ale viedli k pochopeniu, že nie je dosť veľký na to, aby sa oň väčšina starala.

Obchod PlayStation Store, Xbox Store a Nintendo eShop nikdy nemali regionálne portály. Egypt nie je pri vytváraní účtu PSN na zozname dostupných krajín. Nachádza sa na stránkach Nintendos, nemôžete si však kúpiť nič, pretože neexistuje miestna verzia eShopu. Microsoft je jediný, ktorý ponúka miestny portál s primeranými regionálnymi cenami, ale aj to je obmedzené na internet Windows verzia vybraných hier prvej strany a veľmi málo titulov tretích strán.

Xbox Live a Game Pass tu nie sú podporované. Nie je to ani PlayStation Plus alebo Nintendo Switch Online. Všetci, ktorých poznám, ktorí vlastnia PS4 alebo Xbox One, majú účty v USA / Spojenom kráľovstve alebo v Emirátoch. A vďaka darčekovým kartám sú pokryté všetky vaše potreby Gold / Plus. Na PC nikto nedáva ani hovno. Spoločnosť Ive mala účet Steam 12 rokov, a hoci Steam uznáva Egypt ako krajinu, neponúka za to regionálne ceny. Namiesto toho dostávame zvláštnu kombináciu cien USD, ale nie americkú knižnicu. Max Payne 3 a napríklad niektoré hry Rockstar tu nie sú k dispozícii.

Toto nie je obmedzené len na väčšie obchody. Humble, Green Man Gaming a žiadny z ďalších veľkých digitálnych obchodov neponúkajú regionálne ceny. Hra okolo 60 dolárov je tu 1, 000 EGP dnes, asi štvrtina z toho, čo by ste dnes nazvali slušnou mesačnou mzdou. Ak ide o fyzickú kópiu, platili by ste ešte viac z dôvodu daní, krájania obchodov, dodania atď.

Keď sa s tým vysporiadate dosť dlho, prestanete očakávať nič iné.

Spoločnosť Epic zaviedla v obchodoch prvých pár mesiacov prevádzky regionálne ceny pre Egypt (a niekoľko ďalších regiónov). Hráči v týchto regiónoch stále vidia ceny v USD, niečo, čo sa pomaly mení, ale ceny hier sú viac v súlade s tým, čo si niekto, kto v ňom žije a pracuje, môže predstavovať.

Keď systém prvýkrát začal fungovať, od spoločnosti Epic som dostal e-mail s oznámením, že dostávam vrátenie platby za Ashen – môj vtedajší nákup EGS. Moja prvá myšlienka bola, že môj účet bol napadnutý hackerom, pretože viem, že som nepožiadal o vrátenie prostriedkov. V e-maile to bolo samozrejme všetko jasné. Čoskoro dostanem rozdiel v cene medzi tým, čo som pôvodne zaplatil, a Ashenovou novou cenou upravenou podľa regiónu.

Bol som ohromený. Je neuveriteľne zriedkavé vidieť pri prehliadaní digitálnych obchodov iba ceny z USA / EÚ, a neslýchané, že dostanú zdvorilostnú náhradu od spoločnosti, ktorá ju vôbec nemusí ponúkať. Egypt v tom samozrejme nie je sám, faktom však zostáva: väčšina hier, ktoré sa dnes predávajú na EGS v Egypte, je za primeranú cenu.

Existujú zriedkavé výnimky, napríklad Ubisoft, ktorý tu na EGS predáva hry za viac ako 60 dolárov. 65,99 dolárov za hry s plnou cenou, presnejšie. Môže sa to zdať bizarné, ale jeho zhruba 60 USD, cena trojnásobných hier na Uplay. Neviem, prečo Ubisoft v tomto prípade považuje Egypt za európsku krajinu, ale môžem vám povedať, že je to dobrý smiech, kedykoľvek vidím stránku obchodu pre hru Ubisoft na EGS.

Je zrejmé, že vydavatelia majú v tomto všetkom slovo. Niektoré hry, napríklad Cyberpunk 2077, sú stále za 60 dolárov. Tvorcovia hier majú veľmi konkrétne predstavy o vnímanej hodnote ich práce, a ja to chápem. Ale celkovo je katalóg obchodov plný veľmi priateľských cien. Pri uvedení na trh som si kúpil Control za 28 dolárov, Gold Edition Metro Exodus za 30 dolárov a vďaka nedávnemu kupónu s 10 dolármi sa mi podarilo získať Mechwarrior 5 za 13 dolárov len niekoľko dní po uvedení na trh. Je to ako podvádzanie.

Epic to nejako zvládol za pár týždňov. Teraz nemám na výber, ale skontrolovať EGS kedykoľvek chcem kúpiť hru. To, čo bolo kedysi stonanie, Epic chytil ďalšie exkluzívne, zmenil sa na úsmev. Stále si nemyslím, že by som nemal dostatok blízkych zaujímavých funkcií pre Steams, ale nemôžem sa hádať s chladnými a tvrdými číslami.

Pre mňa a kohokoľvek iného, ​​kto z toho získa úžitok, sa konverzácia okolo Epic Store odohráva inak. Možno nedostanem rozsiahle funkcie služby Steam, ale tiež neplatím ceny služby Steam. Vo svojom úplnom jadre je to hospodárska súťaž. Takýmto spôsobom sa to môže zdať niekomu v Amerike alebo Európe zo zrejmých dôvodov, ale ja a milióny ďalších ľudí, ktorí teraz utrácajú peniaze za hru, je väčšia pravdepodobnosť ako pirát.