O PlayStation nebudú žiadne informácie 5 vydanie na E3

Microsoft odhalil niekoľko podrobností o tom, čo sa na minuloročnej E3 označovalo ako Xbox Scarlett, Sony však konferenciu preskočilo. Teraz počúvame, že japonský výrobca konzol preskočí aj tohtoročnú E3. O PlayStation nebudú žiadne podrobnosti 5 vydanie na E3.

Sony: žiadne podrobnosti o PlayStation 5 vydanie na E3

Hovorca spoločnosti Sony Interactive Entertainment v pondelok pre Gamesindustry.biz povedal, že veria, že vízia pre e3 nezodpovedá tomu, čo plánujú tento rok. Namiesto účasti na E3 plánuje Sony zúčastniť sa „stoviek“ spotrebiteľských akcií po celom svete, aby predviedla nadchádzajúce hry pre PS4 a PS5. Hovorca tiež uviedol, že spoločnosť Sony sa zameriava na „zaistenie toho, aby sa fanúšikovia cítili ako súčasť rodiny PlayStation a mali prístup k prehrávaniu svojho obľúbeného obsahu“.

Je dôležité poznamenať, že spoločnosť Sony sa za tie roky zúčastnila mnohých podujatí E3, vrátane prvej E3 v roku 1995, keď predstavila pôvodnú konzolu PlayStation. V roku 2013 spoločnosť Sony opäť použila E3 na odhalenie podrobností pred uvedením systému PS4. V skutočnosti mnohí prisudzujú silu PS4 prítomnosti spoločnosti na E3 v tom roku.

Prečo Sony opäť preskakuje E3

PlayStation už poznáme 5 vydanie je naplánované na sezónu prázdninových nákupov neskôr v tomto roku, ale spoločnosť E3 mohla v očakávaní tohto vydania ponúknuť miesto, kde by bolo možné odhaliť oveľa viac informácií. Prečo teda Sony preskakuje E3 pre PlayStation 5 prepustiť? Príčin môže byť niekoľko.

Napríklad E3 môže byť pomaly stále menej populárny. V roku 2019 sa zúčastnilo približne 66 000 ľudí v porovnaní so 69 000 účastníkmi v predchádzajúcom roku. Na druhej strane, akcie ako európsky Gamescom sú stále obľúbenejšie. Podľa Engadgetu sa Gamescom za posledné dva roky zúčastnilo asi 370 000 ľudí.

Iná vízia

Keď sa pozrieme späť na to, čo hovorca Sony povedal pre Gamesindustry.biz o tom, že vízia E3 nie je vhodná pre to, čo sa pokúšajú urobiť, mali by sme zvážiť ihrisko o E3, ktoré uniklo v decembri prostredníctvom GamesDaily.biz.

Asociácia zábavného softvéru (ESA) údajne označila nadchádzajúcu tohtoročnú udalosť za „festival fanúšikov, médií a influencerov“. Organizácia zrejme plánuje prejsť na zameranie zahŕňajúce „pavilóny hier s vysokým prúdom“ a „aktivácie“ na poschodí.

To zvyčajne znamená, že celebrity a sochy budú fanúšikovia chcieť odfotiť a zdieľať na sociálnych médiách. Niektoré z návrhov zahŕňajú sledovanie LA Lakers pri hraní basketbalových videohier a sledovanie hercov súťažiacich na turnaji. Tieto zmeny si budú vyžadovať významné zmeny na výstavnom poschodí E3.

Nie je jasné, čo spoločnosť Sony myslí tým, že sa jej vízia stretáva s víziou E3, ale očakávali by sme, že sa dozvieme viac, keď spoločnosť odhalí ďalšie podrobnosti o PS5.