Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

NVIDIA GeForce RTX 3070 sa oneskorila so zvýšením zásob pred dňom uvedenia na trh

NVIDIA GeForce RTX 3070 sa oneskorila so zvýšením zásob pred dňom uvedenia na trh 1

Nie je práve tajomstvom, že uvedenie NVIDIE na trh s novými kartami radu RTX 30 bolo doteraz drsné. RTX 3080 sa vypredal bez mihnutia oka a RTX 3090 na tom nebol oveľa lepšie napriek oveľa vyššej cene. Teraz, keď na trh prichádza oveľa dostupnejšia RTX 3070, NVIDIA sa rozhodla ju trochu posunúť späť, aby svojim výrobným partnerom poskytla viac času na výrobu ďalších kariet.

V krátkom blogovom príspevku na svojom dnešnom webe NVIDIA uvádza, že sa rozhodla posunúť dátum vydania RTX 3070 na štvrtok 29. októbra. Predtým sa očakávalo uvedenie karty na trh 15. októbra, takže NVIDIA tu zdržiava kartu presne o dva týždne.

Nejde teda o žiadne veľké zdržanie, ale NVIDIA dúfa, že to bude znamenať viac predajných kariet – a menej nahnevaných hráčov – v deň uvedenia na trh. „Vieme, že to môže byť sklamaním pre tých, ktorí si chcú kúpiť GeForce RTX 3070 čo najskôr, ale tento posun pomôže našim globálnym partnerom dostať v deň uvedenia viac grafických kariet do rúk hráčom,“ uviedla NVIDIA.

Skutočne sa zdá rozumné predpokladať, že ak sa RTX 3080 a RTX 3090 rýchlo vypredajú, RTX 3070 nájde rovnaký osud. To platí najmä vtedy, ak vezmete do úvahy, že RTX 3070 je za 499 dolárov najlacnejší spomedzi kariet radu 30, takže je prístupnejší pre širšiu škálu počítačových hráčov.

Dúfajme teda, že rozhodnutie NVIDIA odložiť sem pomôže veciam začať deň. Vzhľadom na to, ako rýchlo sa modely RTX 3080 a RTX 3090 vypredali, je však stále najlepšie byť pripravený na nákup čo najrýchlejšie v deň uvedenia na trh, dokonca aj s touto extra akciou.