Nubank a jeho odhalené tajomstvá: tipy na zvládnutie aplikácií kariet

Potom sme pre vás pripravili článok plný tipov, trikov a funkcií, aby ste mohli ovládať aplikáciu Nubank a plne využívať služby ponúkané spoločnosťou. Ak viete viac zaujímavých informácií, nechajte ich v komentároch. No tak, choďte k nim.

1, Vaše informácie rýchlo

Chcete poslať svoj účet niekomu na vloženie vkladu alebo zabudnúť číslo svojho účtu? Hneď na prvej obrazovke alebo na inej obrazovke nájdite hornú časť obrazovky, na ktorej sa hneď za tým nachádza logo a názov vašej spoločnosti. Vidíš ten malý šíp? Kliknite na to.

Rýchlo odovzdajte svoje údaje / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

Zároveň sa objaví QR kód a po dôležitých informáciách, ako je vaša banka, pobočka a číslo účtu. V tejto oblasti si môžete užiť aktualizáciu svojich osobných údajov vrátane hesiel.

2, Autorizácia nových zariadení

Z bezpečnostných dôvodov môžete používať všetky funkcie aplikácie Nubank iba na jednom zariadení. Preto ak vymieňate headset, musíte ho autorizovať. Stiahnite si aplikáciu, prihláste sa pomocou CPF a hesla aplikácie a zadajte kód, ktorý dostanete e-mailom.

Otvorte svoje staré zariadenie, v rovnakej oblasti, v ktorej ste k predchádzajúcim informáciám pristupovali k svojim informáciám, kliknite na Profil a potom na Autorizáciu zariadenia. Postupujte podľa pokynov.

3, Cestovné oznámenia

Ak cestujete na miesto o niečo ďalej od svojho domova, musíte o tom informovať spoločnosť vydávajúcu kreditné karty, nech je to čokoľvek. V aplikácii Nubank varujte bez toho, aby ste s niekým hovorili, jednoducho choďte do svojej oblasti na šípku nad domom a potom kartu postavte.

Výstrahy o cestovaní zabraňujú bolestiam hlavy pri cestovaní / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

Nájdite možnosť Cestovné upozornenie a aktivujte ju, keď sa vrátite, vypnite ju. Toto bráni zablokovaniu vašich nákupov, pretože Nubank vie, že sa skutočne nachádza na inom mieste, ako je obvyklé, a že niektoré z tam vynaložených výdavkov skutočne patria.

4, Upravte svoj limit nahor alebo nadol

Nemusíte vždy udržiavať ponúkaný maximálny limit. Z bezpečnostných dôvodov si môžete zvoliť, že bude menšia, ako máte, s malým rozpätím, takže nebudete prekvapení, ak sa niekto pokúsi uskutočniť nákup vo vašom mene, alebo vás nejaký predplatný balík chráni bez toho, aby ste sa najprv spýtali.

nubank 03 Upravte svoje limity a zvýšte zabezpečenie / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

Prejdite do svojej oblasti na hornej šípke domu a potom kliknite na položku Konfigurovať kartu (alebo v dolnej ponuke prejdite na položku Upraviť limit). Klepnite na Upraviť limit a presuňte šípku tam, kam chcete. Je to tiež dobrý spôsob, ako minúť viac, ako by ste mali, prispôsobením svojich limitov tomu, čo môžete v danom mesiaci stráviť.

5, Zablokujte svoju kartu

Mnoho ľudí sa bojí mať kreditnú kartu, pretože ktokoľvek, kto má číslo a dátum vypršania platnosti, môže nakupovať mimo hrozby podvodu, ktorému čelíme. Aby ste ju zabezpečili, môžete kartu zablokovať.

nubank 04 Aby ste predišli problémom, držte kartu uzamknutú / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

V dolnej ponuke vyhľadajte a klepnite na Zamknúť kartu. Zobrazí sa okno a stačí klepnúť na Blokovať. Týmto spôsobom bude akákoľvek transakcia prerušená, kým ju neotvoríte. Buďte opatrní, pretože sa tým zároveň vyhnete predplatným a servisným poplatkom. Zvážte, či je lepšie použiť túto možnosť alebo možnosť úpravy prahu.

6, Požiadajte o ďalšie limity

Ak máte pocit, že sú vaše limity malé, alebo cestujete a potrebujete viac manévrovacieho priestoru, môžete požiadať o zvýšenie limitu bez toho, aby ste ho podporili. Choďte do svojej oblasti na hornej šípke domu a potom vložte kartu. Klepnite na Upraviť limit a kliknite na Požiadať o zvýšenie maximálneho limitu.

Nubank 05 Je normálne dostávať nie / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

Vyberte novú hodnotu zadaním na klávesnici a klepnite na Požiadať o ďalší limit. Potom vyberte dôvod objednávky a dokončite akciu. V tom čase sa aplikácia vrátila s odpoveďou na ich žiadosť a tiež ju poslala e-mailom.

Tip pre profesionálov: Pri zadávaní tejto objednávky sa analyzuje veľa informácií o vás. Z tohto dôvodu žiadosti často nie sú akceptované. Môžete to vyskúšať toľkokrát, koľkokrát chcete, ale čo vám pomôže zvýšiť limit, je zaplatenie účtu včas alebo dokonca skôr, a bohužiaľ na kartu míňate veľa peňazí.

7, Strávte svoje limity

Ak ide o stav núdze a musíte minúť viac, ako je váš limit, napríklad na výlet, existuje niekoľko spôsobov, ako na karte získať viac miesta. Uskutočnite zálohu a platte viac, ako miniete. Umelo sa tým zvyšujú vaše limity a môžete minúť viac.

8, Zmeňte dátum exspirácie

Ak potrebujete zaplatiť svoj účet Nubank v nový deň, môžete to urobiť prostredníctvom aplikácie bez toho, aby ste museli používať podporu. Choďte do svojej oblasti na hornej šípke domu a potom vložte kartu. Klepnite na Expirácia a vyberte nový deň z ôsmich dostupných.

nubank 06b Doprajte si dobrý deň / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

Po výbere klepnite na Zmeniť. V tejto oblasti ponúka tie najlepšie dni na nákup v nasledujúcich mesiacoch.

9, Pošlite pozvánku priateľovi

Zaujímajú vás vaši priatelia o Nubank? Aplikáciu si určite môžete stiahnuť do svojho smartfónu a požiadať o pozvánku, môžete ju však tiež pozvať. V aplikácii máte pozvanie na spodnom paneli domovskej stránky. Prejdite na možnosť Vyhľadať odporúčaných priateľov a potom sa dotknite tejto funkcie.

nubank 07 Pozvánka na pomoc vám a vašim priateľom / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

Môžete odoslať až päť e-mailových pozvánok alebo viac pozvánok prostredníctvom Messenger, WhatsApp a ďalšie aplikácie vo vašom smartfóne. Klepnutím dole zobrazíte klepnutím na tlačidlo Ďalej aj smer, ktorým ste sa doteraz vydali.

Tip pre profesionálov: Hoci vaše pozvanie nezaručuje, že pozvaného priateľa bude schválený, vaše pozvanie bude urýchlené alebo zamietnuté. Vo všeobecnosti vám to pomôže vylepšiť nahrávanie na lavičke, čo môže byť pre vás dobré neskôr. Uvedomte si však, že marketingové pozvánky sú stále zakázané.

10. Časový limit karty uvoľnite

Ste bez karty a potrebujete uskutočniť nákup? Ak zaplatíte účet, limit sa znova uvoľní. Môže to však trvať niekoľko dní, ak vo všeobecnosti platíte za vstupenky vo svojej banke. Na uvoľnenie do pol hodiny stačí zaplatiť faktúru u spoločnosti Nuconta. Vo väčšine prípadov sa zároveň váš limit uvoľní.

Nubank 08 Ako rýchlo uvoľniť svoje limity / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

Doma potiahnite prvú veľkú kartu, ktorá hovorí o vašom výpise z karty, a klepnite na druhú, ktorá hovorí o Nuconte. Pod tlačidlom pre zostatok klepnite na Zaplatiť. Vyberte položku Platba kartou, potom klepnite na Pokračovať a vyberte sumu, ktorú chcete zaplatiť. Klepnite na Potvrdenie platby.

Preto je dobré nechať nejaké peniaze so spoločnosťou Nuconta, ak ich máte. Okrem toho, aby ste viac ako ušetrili, nakonfigurujte túto sumu na vyrovnanie faktúry a znova otvorte svoju kartu.

11. Nech sú vaše obľúbené skratky užitočné

Odporučiť priateľovi, zámok karty, prenos, nie váš obľúbený odkaz, ale čo je v dolnej časti ponuky? Svoju objednávku môžete zmeniť a ponechať tú, ktorú používate najviac. V tej istej ponuke vyhľadajte a ťuknite na položku Usporiadať odkazy.

Nubank 09 Využite lepšiu výhodu aplikácie Nubank / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

Zobrazí sa zoznam a pokračovaním v používaní všetkých troch ťahov môžete zmeniť usporiadanie klávesových skratiek podľa vašich predstáv. To šetrí dôležité sekundy pri používaní aplikácie.

12. Pri online nákupoch používajte virtuálne karty

Ak kartu nemusíte ukázať a dotknúť sa jej alebo ju doručiť do počítača, môžete použiť virtuálnu kartu. Toto je iné číslo ako jedinečná karta, ktorú ste zaregistrovali na webe, elektronický obchod, služby predplatného (ako je samotný obchod Play) a čokoľvek, čo je online.

nubank 10 Virtuálne karty pre virtuálne nákupy / © AndroidPIT (screenshot)

Ak teda stratíte svoju kartu a budete musieť vydať novú, nemusíte znova meniť všetko, keď príde ďalšie číslo, a môžete tiež používať virtuálnu kartu, až kým ju nedostane. Je tiež bezpečnejšie, takže vaše oficiálne číslo nie je na internete a ak sa vyskytne problém, môžete si ho včas zmeniť na inú aplikáciu.

V dolnej ponuke vyhľadajte položku Virtuálna karta a ťuknite na ňu. V tejto oblasti nájdete čísla, dátumy exspirácie a bezpečnostné kódy. Pod tým môžete kartu odstrániť alebo zablokovať.

13. Označte a klasifikujte svoje výdavky na správu faktúr

Keď niečo kúpite, na faktúre sa zaznamená názov spoločnosti, ktorá nie je vždy veľmi osvetľujúca (Čo je Timrecprog? To je náplň TEAM, ja neviem). Ak to chcete nastaviť, klepnite na prvé veľké okno v dome, kde je aktuálna suma faktúry.

nubank 11 Zbaľte svoje účty a prestaňte mätúce výdavky / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

V zozname posledných výdavkov, ktoré sa objavili, klepnite na výdavky, ktoré chcete spravovať. Ak chcete vložiť nový štítok, dotknite sa tlačidla „+ štítok“. Ako príklad môžem zadať výraz „tím“, „mobilný“, „údaje“ atď. Potom môžete tiež klepnúť na fialovú ikonu vyššie a zvoliť kategóriu 12 (v tomto prípade vyberiete možnosť „Služba“). Dotknite sa zmien a voily.

14. Ohláste výdavky, ktoré ste nevytvorili

Tak ako je tento systém bezpečný, vždy môže dôjsť k podvodom. Ak vidíte faktúru a nájdete niečo, čo ste nestratili, ťuknite na náklady. V otvorenom okne klepnite na Nahlásiť nižšie. Podľa pokynov na obrazovke vyberte príčinu problému a potom problém s produktom.

nubank 12 Nerobte to, ak bezpečnosť nie je problémom / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

Tip pre profesionálov: Urobte tak iba v prípade problémov s podvodom a bezpečnosťou. Nepoužívajte túto funkciu na zrušenie produktov alebo služieb, ktoré ste si skutočne zakúpili, ale nechcete platiť. Svoju kartu môžete zrušiť.

15. Predvídajte poplatky a ušetrite peniaze

Často používaným trikom je rozdelenie nákupov aj bez úmyslu platiť každý mesiac. Ak si môžete vybrať niečo bez záujmu, vyberte splátky a môžete ušetriť peniaze. Niekoľko dní po nákupe klepnite na faktúru a potom na položku Očakávať.

nubank 13 Kto nemá rád hospodárstvo? / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

Dostanete simuláciu, ktorá ukazuje, koľko poplatkov vyberiete a koľko peňazí ušetríte. Vyberte si ten najlepší a dokončite operáciu. Pokiaľ ide o fotografie, mám zľavu 1,8% očakávať 9 dodacie lehoty 10 krát. Môžete tak urobiť každý mesiac, ale zľava sa zmenšuje.

16. Platte bez hesla dotykom karty

Jednou z najnovších funkcií karty Nubank je bezbariérová platba, to znamená bez toho, aby ste museli v čase platby kartu vkladať alebo znova odosielať. Pred otestovaním tejto funkcie musíte vykonať prvú platbu zadaním karty a zadaním hesla.

nubank 14 Bezkontaktná platba je najnovšia správa / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

Potom, keď písací stroj vloží alebo sa dotkne karty, jednoducho posuňte kartu Nubank bližšie k symbolu vlny na stroji. Počkajte na pípnutie a dokončite platbu.

Tip pre profesionálov: Ako ste si možno všimli, jedná sa o funkciu bez hesla. Môže to urobiť ktokoľvek s vašou kartou, preto použite možnosti nastavenia limitu a možnosti uzamknutia karty, aby ste znížili pravdepodobnosť problémov. Na smartfón dostanete upozornenie vždy, keď sa platba neuskutoční alebo sa o ňu nebude úspešne pokúsiť.

17. Navštívte stránku

Vedeli ste, že k svojim informáciám máte prístup nielen prostredníctvom aplikácie, ale aj prostredníctvom webových stránok? Stačí sa prihlásiť na účet.nubank.com a zadať číslo sociálneho zabezpečenia a heslo (minimálne heslo pre aplikáciu) 8 číslice, nie heslo karty, s 4, Otvorte aplikáciu a klepnite na jej názov.

nubank 15 K svojim článkom môžete pristupovať aj z počítača / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

V tejto ponuke klepnite na Profil a potom na položku Prístup na stránku. Autorizujte prístup k fotoaparátu a prejdite na obrazovku QR na obrazovke počítača. Hovoríte so zákazníckym servisom, kontrolujete svoje účty, uzamykateľné karty a ďalšie. Ak stratíte smartfón na prečítanie kódu QR, môžete kartu stále zamknúť a odpojiť všetky svoje prihlásenia.

18. Ako požiadať o služby

Ak ste nedokázali niečo urobiť priamo prostredníctvom aplikácie alebo máte problém, môžete s Nubank hovoriť prostredníctvom chatu alebo e-mailu. Dotknite sa prvej veľkej karty doma, ktorá zvyšuje váš účet, a potom v histórii výdavkov potiahnite prst doľava.

nubank 16 Médiá s Nubank / © AndroidPIT (snímka obrazovky)

V bočnom menu klepnite na Help. Potom klepnite na e-mail (alebo pošlite e-mail priamo na (chránený e-mailom)) alebo na rozhovor a rozhovor s jedným z dôstojníkov. Kontaktné telefónne číslo je 0800 591 2117 a môžete ho tiež vyskúšať Facebook alebo Instagram z nich

* Spolupracujte, Stella Dauer.

Tento článok nie je sponzorovaný.

Existuje nejaká rada, o ktorej nevieš? Chce niekto odísť?