Nový Roku YouTube ultimátum aplikácie, pretože Google pohrozil streamerovým očistcom

Zmenšujúce sa známky dohody medzi Roku a Google ponechajú nové streamovacie zariadenia Roku bez YouTube a YouTube Televízny prístup od začiatku decembra, to bolo odhalené, ako on-demand kontakt spad pokračuje hrýzť. Roku odstránil YouTube TV aplikácia zo svojho obchodu s kanálmi v máji, uprostred sporných obvinení zo strany spoločnosti aj spoločnosti Google o neprimeraných licenčných požiadavkách.

„Od apríla pracujeme na obnovení nášho partnerstva so spoločnosťou Google, aby sme mohli naďalej ponúkať YouTube TV pre našich zdieľaných zákazníkov,“ uviedol Roku v novom blogovom príspevku, „a zaviazali sme sa, že to dodržíme YouTube TV služba dostupná pre existujúcich YouTube Používatelia televízie, kým sa snažíme vyriešiť naše obavy.“

Zdá sa však, že tieto rokovania neboli produktívne. Roku tvrdí, že problém nie je o peniazoch, ale o požiadavkách spoločnosti Google na viditeľnosť na svojich zariadeniach.

„Po prvé, Google naďalej zasahuje do nezávislých výsledkov vyhľadávania Roku,“ vysvetľuje spoločnosť, „vyžadujúc, aby sme uprednostnili YouTube oproti iným poskytovateľom obsahu.“ Zároveň, hovorí Roku, Google tiež „požaduje vyhľadávacie, hlasové a dátové funkcie, na ktorých netrvajú od iných streamovacích platforiem“.

Varovanie Roku pre používateľov je, že Google sa môže jednoducho rozhodnúť odstrániť YouTube funkcie z platformy. Z pohľadu Google to však nie je celkom tak.

„Keďže sme nemohli pokračovať v rozhovoroch v dobrej viere, naše partnerstvo pre všetky nové zariadenia Roku sa bohužiaľ v decembri skončí. 9“ uviedol Google pre Axios vo vyhlásení. „Dávame však Roku možnosť pokračovať v distribúcii oboch YouTube a YouTube TV aplikácie všetkým existujúcim používateľom, aby ste sa uistili, že nebudú ovplyvnení.“

Stručne povedané, tí, ktorí už používajú YouTube a YouTube Televízne aplikácie na ich zariadení Roku by sa nemali báť, že budú náhle odstránené z ponuky. Ak si však kúpite nový streamer Roku, v súčasnosti si ho nebudete môcť nainštalovať YouTube aplikácie.

Google, tvrdí Roku, „zarába stovky miliónov dolárov“. YouTube aplikáciu na zariadeniach Roku.

Porazení v tom všetkom sú samozrejme majitelia Roku alebo potenciálni vlastníci. Aj keď spoločnosť v posledných mesiacoch pridala na svoju platformu množstvo nových, originálnych relácií a súbor nových televíznych kanálov na živé vysielanie, prístup k YouTube je nepochybne vnímaný ako stolové stávky pre akýkoľvek set-top box.