Nový Redmi Smart TV X 50, 55 a 65 palcov:…

redmi smart tv x

Xiaomi so svojou značkou Redmi usporiadalo nedávno v Číne podujatie, na ktorom predstavilo širokú škálu nových produktov. Medzi nimi oznámili novú sériu televízorov s názvom Redmi Smart TV X, ktorá pozostáva z troch inteligentných televízorov. Konkrétne hovoríme o Redmi Smart TV X50, Redmi Smart TV X55 a Redmi Smart TV X65. A áno, čísla za X označujú palce každého variantu.

Ak by vás to zaujímalo, nejde o prvé inteligentné televízory Xiaomi uvedené na trh pod značkou Redmi. Začiatkom tohto roka spoločnosť Xiaomi uviedla na trh 98″ Redmi TV Max (a neskôr Redmi TV Bar), ktorý zdieľa niekoľko funkcií s touto novou sériou Redmi Smart TV X. ako ktorý? No, všetky tieto inteligentné televízory majú rozlíšenie 4K UHD a obnovovaciu frekvenciu 60 Hz. Nový Redmi Smart TV X však prichádza s vyleštenejším dizajnom, ktorý vyniká ultratenkými rámikmi.

Funkcie nového Xiaomi Redmi Smart TV X

vlastnosti redmi smart tv x

Jediný rozdiel medzi Redmi Smart TV X50, Redmi Smart TV X55 a Redmi Smart TV X65 je ich veľkosť (ktorá je už špecifikovaná vo vlastnom názve). Konkrétne: prvá je 50 ″, druhá je 55 ″ a tretia je 65 ″. Všetky tri majú pomerne minimálny dizajn s ultratenkými kovovými rámami a obrazovka pokrývajúca 97 % prednej strany. Navyše majú 178-stupňový pozorovací uhol, ktorý im dodáva prémiový a ergonomický vzhľad.

Jeho panel je typu LED a dokáže reprodukovať obsah v rozlíšení 4K. Tiež obrazovka týchto Smart TV pokrýva 85 % farebného spektra NTSC, majú kompenzáciu MEMC a majú obnovovaciu frekvenciu 60 Hz.Ponúkajú skrátka vynikajúcu kvalitu obrazu.

špecifikácie redmi smart tv x

Všetky Redmi Smart TV X sú k dispozícii so štyrmi 12-palcovými reproduktormi,5 W, ktoré sú spárované so štyrmi nízkofrekvenčnými reproduktormi a dva výškové reproduktory. Okrem toho podporujú zvukové technológie Dolby a DTS-HD, ktoré umožňujú ponúknuť pohlcujúci zvukový zážitok. Akoby to nestačilo, obsahujú virtuálneho asistenta, takže ich môžete ovládať hlasovými príkazmi a možno ich pridať do ekosystému AIoT zariadení Xiaomi.

Vo vnútri je séria Redmi Smart TV X napájaná a Štvorjadrový SoC: dva Cortex-A73 a dva Cortex-A53. Okrem toho majú GPU Mali-G51, 2 GB RAM a 32 GB skladovanie.

Na druhej strane, čo sa týka konektivity, prichádza nový Redmi Smart TV X s Dvojpásmové WiFi, Bluetooth 5.0, infraport, tri HDMI porty, jeden AV konektor, jeden DTMB konektor, dva USB porty (vrátane jedného USB 3.0), ethernetový port a konektor S/PDIF. To znamená, že majú všetky špecifikácie, ktoré potrebujete od moderného Smart TV.

Ceny Redmi Smart TV X 50, 55 a 65 palcov

redmi smart tv x ceny

Zatiaľ budú tieto nové Redmi Smart TV X dostupné iba v Číne od 10. júna. Ich oficiálne ceny sú nasledovné:

  • Redmi Smart TV X50 (50-palcový): neohlásený. Miestne médiá však uvádzajú, že to bude okolo 1999 juanov (asi 255 eur).
  • Redmi Smart TV X55 (55-palcový): 2299 juanov alebo 295 eur na zmenu.
  • Redmi Smart TV X65 (65-palcový): 3299 juanov alebo 423 eur na zmenu.

Dostanú sa do iných krajín? No Xiaomi zatiaľ neprezradilo detaily o globálnom uvedení Redmi Smart TV X. Keď sa tak stane, povieme vám o tom na našom webe.