Nov├Ż ovl├ída─Ź NVIDIA Studio skracuje ─Źasy vykres─żovania v aplik├íci├ích, ako je Blender

Ovl├ída─Ź Nvidia Studio

Bola vydan├í decembrov├í aktualiz├ícia ovl├ída─Źa NVIDIA Studio Driver a t├íto nov├í aktualiz├ícia prich├ídza s nieko─żk├Żmi skvel├Żmi funkciami pre tvorcov hier a najm├Ą pre ka┼żd├ęho, kto m├í r├íd Blender. Blender je jedn├Żm z najpopul├írnej┼í├şch n├ístrojov na 3D modelovanie na trhu, ─Źiasto─Źne preto, ┼że je bezplatn├Ż a otvoren├Ż. M├í v┼íetky druhy funkci├ş pre v├Żvojov├ę pr├íce, ako je anim├ícia, modelovanie, VFX a ─Ćal┼íie.

Pod─ża spr├ívy PC Gamer softv├ęr Blender Cycles dostal nieko─żko d├┤le┼żit├Żch aktualiz├íci├ş, aby lep┼íie fungoval s grafick├Żmi kartami NVIDIA. T├íto optimaliz├ícia pre grafick├ę karty RTX poskytuje a┼ż 12 a┼ż 15-kr├ít r├Żchlej┼íie vykres─żovanie ako MacBook Pro M1. T├íto nov├í aktualiz├ícia tie┼ż umo┼ż┼łuje okam┼żit├║ sp├Ątn├║ v├Ązbu prostredn├şctvom OptiX na spracovanie modelovac├şch materi├ílov.

Tie┼ż nov├Ż Blender 3.0Prin├í┼ía podporu importu s├║borov v USD. S├║bory v USD s├║ ve─żkou s├║─Źas┼ąou v├Żvojov├ęho pracovn├ęho postupu NVIDIA Omniverse. M├┤┼żu by┼ą upravovan├ę viacer├Żmi aplik├íciami s├║─Źasne a teraz m├┤┼żu dokonca pracova┼ą s Blenderom. Import s├║boru USD do Blenderu; Umo┼ż┼łuje v├ím vzia┼ą k├║sky inform├íci├ş, ako je osvetlenie, anim├ície, povrchov├ę materi├íly, a v┼íetky ich premeni┼ą na verzie vhodn├ę pre Blender. Av┼íak, Blender 3.1Hovor├ş sa, ┼że pribudn├║ ─Ćal┼íie funkcie. V skuto─Źnosti niektor├ş pou┼ż├şvatelia alfa verzie u┼ż tieto funkcie m├┤┼żu ma┼ą.

Blender nie je jedin├Ż softv├ęr, na ktor├Ż sa decembrov├í aktualiz├ícia ovl├ída─Źa NVIDIA Studio Driver zameriava. Angie a Clarisse, ned├ívno uveden├Ż na trh spolo─Źnos┼ąou Isotropix 5.5 s novou aktualiz├íciou ┼ít├║diov├ęho ovl├ída─Źa tie┼ż z├şskal nejak├ę vylep┼íenia. T├íto nov├í aktualiz├ícia umo┼ż┼łuje vykres─żovaciemu n├ístroju vykres─żova┼ą mas├şvne ray-tracovan├ę sc├ęny e┼íte r├Żchlej┼íie s grafick├Żmi kartami NVIDIA RTX.

Nov├Ż ┼ít├║diov├Ż ovl├ída─Ź NVIDIA si m├┤┼żete stiahnu┼ą zo str├ínky tu a pozrie┼ą sa, ─Źo je nov├ę v aktualiz├ícii.

Related Articles

Back to top button