Nový koncept iPhone 12 má priehľadný displej

Kedykoľvek sa šíria zvesti o ďalšej sérii telefónov iPhone, niektoré z nich vždy obsahujú koncepty s veľmi nepravdepodobnými funkciami. To je určite prípad nového konceptu iPhone 12 s priehľadným displejom.

Koncept iPhone 12 s priehľadným displejom

Túto myšlienku zdieľali ľudia z ConceptsiPhone, ktorí predstavili svoj koncept iPhone 12 s priehľadným displejom prostredníctvom YouTube. Video je vložené v spodnej časti tohto článku. Koncept navrhol Alexander Burakov.

Koncept iPhone 12 s priehľadným displejom ponúka 360-stupňový displej, ktorý obopína celý smartfón. Nie je jasné, čo sa rozumie pod „priehľadným“ displejom. Môže to jednoducho znamenať, že môžete zobraziť displej na všetkých stranách zariadenia, ale aby bol skutočne transparentný, bolo by všetko zložité.

Ani realistické, ani praktické

Celá myšlienka je veľkým odklonom od praktickosti, aj keď je zaujímavá. Displej by skončil s množstvom odtlačkov prstov, pretože sa obtáča úplne dookola. Tiež by ste s ním nemohli používať puzdro kvôli wraparound displeju.

Tvorca konceptu iPhone 12 s priehľadným displejom dokonca priložil k telefónu navrhovanú cenu a táto cena je tiež odklonom od reality. Ak Apple skutočne by mohlo prísť s takýmto zariadením, pravdepodobne by sa predalo za viac ako 699 dolárov alebo 19,62 dolárov mesačne s výmenou.

Koncept tiež obsahuje „najrýchlejší čip všetkých čias v smartfóne“. To sa už očakáva, najmä ak AppleDodávatelia prechádzajú na a 5-proces výroby nanometrov pre čipy A14 v tohtoročných modeloch, ako bolo oznámené.

Iné fámy naznačujú, že zostava iPhone 12 by mohla obsahovať nejaký inteligentný konektor, pravdepodobne pre malú verziu Apple Ceruzka Táto fáma však pochádzala z údajnej figuríny iPhone 12. Preto nemusí mať žiadny základ ani v skutočnosti. V budúcom roku sa očakáva aj príchod prvých modelov iPhone vybavených 5G a možno aj menšieho modelu iPhone 12 Pro.