Nov├Ż Apple N├ístroj Mapy odha─żuje, ktor├ę mest├í sa po─Źas koronav├şrusu naj┼ąa┼ż┼íie uzamykaj├║

NOVINKA Apple Cie─żom n├ístroja Mapy je pom├┤c┼ą vl├íde reagova┼ą na pand├ęmiu koronav├şrusu.

Webov├í funkcia sa naz├Żva Spr├íva o trendoch mobility COVID-19 a poskytuje anonymiz├íciu Apple ├Üdaje m├íp.

Ead Pre─Ź├ştajte si na┼íe ┼żiv├Ż blog o koronav├şruse pre najnov┼íie spr├ívy a aktualiz├ície

Tieto ├║daje je mo┼żn├ę pou┼żi┼ą na zobrazenie oblast├ş, v ktor├Żch boli opatrenia s├║visiace s blokovan├şm a soci├ílnym di┼ítancovan├şm ├║spe┼ín├ę.

M├┤┼że tie┼ż pouk├íza┼ą na oblasti, kde je mobilita verejnosti vy┼í┼íia.

Tento n├ístroj poskytuje grafy, ktor├ę ukazuj├║, ko─żko ─żud├ş chod├ş, jazd├ş a jazd├ş verejnou dopravou v ur─Źit├Żch krajin├ích, regi├│noch alebo mest├ích.

Pr├şstup k nemu m├í ktoko─żvek, tak┼że sa m├┤┼żete pozrie┼ą sami.

Ned├ívne ├║daje sa porovn├ívaj├║ s norm├ílnymi ├║rov┼łami verejn├Żch zhroma┼żden├ş v t├Żchto oblastiach, aby sa uk├ízalo, o ko─żko menej ─żud├ş sa odv├í┼ża ├şs┼ą von.

Apple zd├┤raznila, ┼że poskytovan├şm t├Żchto ├║dajov neohrozuje ├║daje svojich pou┼ż├şvate─żov, preto┼że nie s├║ prepojen├ę s Apple ID ├║─Źty.

Apple povedal: “Apple dnes vydal n├ístroj pre trendy v ├║dajoch o mobilite od Apple Mapy na podporu p├┤sobivej pr├íce na celom svete s cie─żom zmierni┼ą ┼í├şrenie COVID-19.

ÔÇ×Tieto ├║daje o mobilite m├┤┼żu poskytn├║┼ą u┼żito─Źn├ę inform├ície miestnym vl├ídam a zdravotn├Żm ├║radom a m├┤┼żu by┼ą tie┼ż pou┼żit├ę ako z├íklad pre nov├ę verejn├ę politiky t├Żm, ┼że uk├í┼żu zmenu v objeme ─żud├ş, ktor├ş ┼íof├ęruj├║, chodia alebo cestuj├║ verejnou dopravou v ich komunit├ích.ÔÇť

Dod├íva sa v ┼łom: ÔÇ×Mapy nesp├íjaj├║ ├║daje o mobilite s ├║dajmi pou┼ż├şvate─ża Apple ID a Apple neuchov├íva hist├│riu miest, kde sa pou┼ż├şvate─ż nach├ídzal.

ÔÇ×Pou┼żitie agregovan├Żch ├║dajov zhroma┼żden├Żch z Apple Mapy, nov├í webov├í str├ínka nazna─Źuje trendy v oblasti mobility vo ve─żk├Żch mest├ích a 63 krajin├ích alebo regi├│noch.

ÔÇ×Inform├ície s├║ generovan├ę spo─Ź├ştan├şm po─Źtu ┼żiadost├ş, ktor├Żm bolo zaslan├ę Apple Mapy pre trasy.

“S├║bory ├║dajov sa potom porovn├ívaj├║, aby odr├í┼żali zmenu v objeme ─żud├ş, ktor├ş ┼íof├ęruj├║, chodia alebo cestuj├║ verejnou dopravou po celom svete.”

Apple a Google tie┼ż uviedli, ┼że pracuj├║ na aplik├íci├ích navrhnut├Żch na pomoc pri sledovan├ş kontaktov.

To by mohlo potenci├ílne upozorni┼ą ─żud├ş, ak boli vystaven├ş niekomu, kto mal pozit├şvny test na Covid-19.

Ako zoskupi┼ą FaceTime s iPhone, iPad alebo iPod Touch po─Źas uzamknutia koronav├şrusu

V ─Ćal┼í├şch novink├ích, Facebook denne dod├íva ÔÇ×overen├ęÔÇť inform├ície o koronav├şruse na za─Źiatok informa─Źn├Żch kan├ílov.

Technol├│gia koronav├şrusu Google na ÔÇ×sledovanie kontaktovÔÇť bude dod├ívan├í prostredn├şctvom slu┼żieb Play-ale nie je dostupn├í pre v┼íetky syst├ęmy Android smartphones.

Spolo─Źnos┼ą Huawei varovala, ┼że zmeny jej zapojenia do zav├ídzania 5G v Brit├ínii by krajine urobili ÔÇ×slu┼żbuÔÇť.

Pou┼ż├şva┼í Apple Mapy? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch …

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu