Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Novinky: Vuzix & amp; CyberTimez poskytne ┼ítudentom stredn├Żch ┼ík├┤l dar─Źek prostredn├şctvom inteligentn├Żch okuliarov AR

Novinky: Vuzix & amp; CyberTimez poskytne ┼ítudentom stredn├Żch ┼ík├┤l dar─Źek prostredn├şctvom inteligentn├Żch okuliarov AR 1

V├Żrobca hardv├ęru pre roz┼í├şren├║ realitu Vuzix dnes zachr├ínil ┼ítudenta so zrakov├Żm postihnut├şm v Pensylv├ínii dodan├şm p├íru inteligentn├Żch okuliarov Vuzix M300 na zlep┼íenie zraku.

Alyssa Baxter, ┼ítudentka Portage Area Junior-Senior High School v Pensylv├ínii, sa narodila s hypopl├íziou zrakov├ęho nervu, ─Źo je stav, ktor├Ż brzd├ş v├Żvoj o─Źn├Żch nervov.

Aj ke─Ć Baxter st├íle vid├ş, nie je to bez ┼ąa┼żkost├ş. Trp├ş t├Żm, ─Źo sa d├í op├şsa┼ą ako extr├ęmna ─Ćalekozrakos┼ą; Aby mohla ─Ź├şta┼ą alebo p├şsa┼ą, jej tv├ír mus├ş by┼ą dlh├í od nosa alebo od displeja. ─î├ştanie kn├şh znamen├í, ┼że do nich mus├ş doslova str─Źi┼ą nos (a len m├ílokedy maj├║ pr├şjemn├Ż z├ípach).

Poh─żad na predn├║ ─Źas┼ą triedy vy┼żaduje pracovn├║ stanicu s kamerou a monitorom, ktor├║ si ┼íkola nem├┤┼że dovoli┼ą nain┼ítalova┼ą do ka┼żdej miestnosti.

ÔÇ×Mnoho z n├ís potrebuje okuliare. Ako by sme sa bez nich zaobi┼íli? Predstavte si, ak├í je to v├Żzva pre ─żud├ş ako Alyssa, ktor├ş maj├║ v├í┼żne probl├ęmy so zrakom?ÔÇť povedal Pete Noel, riadite─ż ┼ípeci├ílnej pedagogiky spolo─Źnosti Portage.

Vuzix a CyberTimez poskytuj├║ stredo┼íkolsk├Żm ┼ítudentom dar─Źek prostredn├şctvom inteligentn├Żch okuliarov AR

Baxter si vysk├║┼ía nov├Ż Vuxiz M300, ke─Ć sed├ş na svojom obvyklom pracovnom mieste s kamerou a monitorom. Obr├ízok cez Vuzix

Nov├ę inteligentn├ę okuliare Baxter s├║ schopn├ę 15 -n├ísobn├ęho zv├Ą─Ź┼íenia textu, ─Źo jej umo┼ż┼łuje ─Ź├şta┼ą z pohodlnej vzdialenosti. Kompaktn├Ż tvar zariadenia tie┼ż znamen├í, ┼że ho m├┤┼żete nosi┼ą so sebou z triedy do triedy.

Medzit├Żm aplik├ícia vizu├ílnej pomoci od spolo─Źnosti CyberTimez poskytuje dodato─Źn├║ pomoc s prepisom textu na hlas, rozpozn├ívan├şm predmetov a farieb, skenovan├şm ─Źiarov├Żch k├│dov na identifik├íciu produktu a n├ístrojom ÔÇ×n├íladov├Ż prste┼łÔÇť, ktor├Ż de┼íifruje v├Żrazy ─żud├ş v jeho zornom poli.

Vuzix a CyberTimez poskytuj├║ stredo┼íkolsk├Żm ┼ítudentom dar─Źek prostredn├şctvom inteligentn├Żch okuliarov AR

Baxter si u┼ż├şva svoje nov├ę inteligentn├ę okuliare Vuzix M300. Obr├ízok cez Vuxiz

ÔÇ×Kombin├ícia ergonomick├Żch a funk─Źn├Żch inteligentn├Żch okuliarov, ako je Vuzix M300, v kombin├ícii so spr├ívnou softv├ęrovou aplik├íciou poskytuje rie┼íenie, ktor├ę je v dne┼ínej dobe komer─Źne dostupn├ę a ktor├ę m├┤┼że poskytn├║┼ą zrak zrakovo postihnut├Żm osob├ím, ako je Alyssa Baxter, a cel├Ż t├şm je nad┼íen├Ż, ┼że v├ím m├┤┼żeme pom├┤c┼ą v nejak├Żm sp├┤sobom, ÔÇťpovedal Paul Boris, prev├ídzkov├Ż riadite─ż spolo─Źnosti Vuzix a dlhoro─Źn├Ż obyvate─ż Pensylv├ínie, ktor├Ż bol dnes po ruke pre doru─Źenie zariadenia spolo─Źnosti Baxter.

CyberTimez pred├íva spotrebite─żom bal├şk inteligentn├Żch okuliarov Cyber ÔÇőÔÇőEyez Vuzix M300 za $2, 297, ako aj veter├ínom prostredn├şctvom projektu Wounded Warrior Project. V duchu sez├│ny v┼íak Vuzix uhradil n├íklady na bal├şk ako dar pre spolo─Źnos┼ą Baxter.

Vuzix a CyberTimez poskytuj├║ stredo┼íkolsk├Żm ┼ítudentom dar─Źek prostredn├şctvom inteligentn├Żch okuliarov AR

Na sn├şmke z─żava doprava: Lacey Benton, Paul Boris, Alyssa Baxter, gener├ílny riadite─ż spolo─Źnosti CyberTimez Sean Tibbetts a Baxterov otec. Obr├ízok cez Vuzix

ÔÇ×M├íme sa toho e┼íte ve─ża nau─Źi┼ą (okuliare a softv├ęr), ale vec, ktor├í ma na Alyssa najviac te┼í├ş, je, ┼że ju urobia nez├ívislej┼íou, najm├Ą schopnos┼ąou vidie┼ą veci na dia─żku bez oh─żadu na to, kde je. Nebude viazan├í [to a] desktopov├Ż prehliada─Ź, ÔÇťpovedala Lacey Benton, Alyssina matka

So v┼íetk├Żmi pr├şpadmi pou┼żitia roz┼í├şrenej reality, ktor├ę zlep┼íuj├║ ┼żivot inak ve─żmi schopn├Żch spotrebite─żov a pracovn├şkov, je potenci├íl technol├│gie poskytova┼ą schopnosti ─żu─Ćom, o ktor├Żch boli fyzicky deprivovan├ş, skuto─Źn├Żm darom.

Nenechajte si ujs┼ą: Titulky k n├íhlavnej s├║prave Starks AR pre sluchovo postihnut├Żch